Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mendi

Supermoderator
 • Content count

  3920
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Recent Profile Visitors

19649 profile views
 1. Mendi

  Zakup pierwszej repliki do 500zł

  Na emkach - bardzo sie można naciąć, bardzo często na szkielet w puzzlach, ale jak coś jest z gb v3 to rzadziej się na minę trafia. Temat jest o replice do 500zł, więc raczej bez szaleństw tuningowych się powinno obejść. Inwestując w mizerną replikę i porównując oczekiwania i rzeczywistość, bywa zwykle tak:
 2. Otto chodziło mi o przykłady rozwiązań, a nie konkretne modele dedykowane pod system tm czy vfc. Dlatego nie ma linków, tylko fotki poglądowe. Jak już pytający kupi replikę i określi gdzie chciałby mieć kolimator, to trzeba będzie szukać rozwiązania pod ten konkretny model repliki. No i faktycznie, rozwiązań jest więcej, przy czym już raczej na wyższy budżet, a kolega pytał o rozwiązania pod cymkę. Jakby nie patrzył, temat rzeka, można by by fajny artykuł napisać.
 3. STrzelaj z jakichkolwiek kulek, ale srajty oszczędzaj. Strzelaj zarówno z luneta jak i bez. Austriackie kulki 0,49g sobie daruj, bo gumke hu zarżniesz. Ustaw replikę poziomo i strzel kilka razy, z hopkiem na 0 i na pokręconym. Jeśli bez hopa replika strzela prosto, a z hopkiem pokręconym w lewo - to przekręcona guma. Jeśli bez hopa i z hopem wali w lewo - to replika skrzywiona. Replika była skalibrowana z optyką i pięknie niosła na 100m. Ale po wypadku to cholera wie, podejrzewam skrzywienie lufy i body - wbrew pozorom dosyć częsta przypadłość swd. Dla Ciebie jest to problem i nie możesz ogarnąć, ale jakikolwiek serwisant albo ktos kto grzebał w swd, sprawdzi szybko i ogranie sprawę w 15 min.
 4. Mendi

  Zakup pierwszej repliki do 500zł

  A to kolego sympatyczny musisz sobie doczytać, temat jest o replikach a nie o parametrach lipo. Na głównej wmasgu jest seria artykułów m.in. o bateriach, w tym pakietach lipo; poczytaj. http://www.ww.airsoftmap.pl/pl/articles/show/609084?highlight=poradnik
 5. Mendi

  AAC T10 [AA]

  News i fachowa recka: http://www.wmasg.com/pl/articles/view/8074 Panowie, jak dla mnie to jest vsr w innym opakowaniu. Z tego co się dowiedziałem, to bebechy vsr bez większych problemów pasują. Ale niech tam, replika robi się popularna to i temat osobny może mieć.
 6. Mendi

  Zakup pierwszej repliki do 500zł

  O widzisz, cenne info, a tego nie wiedziałem, bo w łapkach jeszcze nie miałem. Pytanie: czy te g36 wykonane jest na poziomie m4 od specny? W sensie body potrafi się złamać od wyciągania pinów lub samego patrzenia na nie?
 7. Tak jak kolega Marcus napisał, normalne opcje ( poza chałupniczym przyklejeniem/przykręceniem szyny na pokrywie), podzielone ze względu na umiejscowienie, są 3: 1. Szyna nad pokrywą zamkową. Najprostsza i najbardziej popularna, szyna boczna na jaskółkę, oryginalna (ok 200-250zł), udziwniana kopia za (100-160zł, choć ja bym wolał dopłacić do pancernego oryginału) i tania kopia (30-50zł), po kolei: można założyć na to niemal wszystko dedykowane na szynę 22mm: lunetę, koli, laser, gumową kaczkę itd. Zacisk w zasadzie montuje się w 1 pozycji, natomiast dosyć długa szyna umożliwia przesuwanie np kolimatora przód/tył, więc idzie wyłapać dogodne ustawienie. Wada jest 1 - optyka nie będzie w osi repliki, zależnie od modelu montażu będzie przesunięciena prawo lub lewo. A i tego nie brać, bo to badziew, źle i niewygodnie się zaciska, często pęka: ZUOOO Druga szyna to model montowany pierwotnie na berylach, przykręcania do podstawy szczerbinki i uchwytu kolby - z racji tego nadaje się do replik ze stała kolbą. Fajny patent, choc do montażu wymagane jest nawiercenie i nagwintowanie otworów. Optyka w osi repliki, duży zakres regulacji. Dobrze złożone jets bardzo stabilne. Wady, ano są 2 - wymóg stałej kolby oraz utrudnienie dostępu do batki jeśli mamy ja pod pokrywą. 2. Kolejna opcja to szyna na lub nad szczerbinką/przeziernikiem: zależnie od modelu i sposobu przykręcenia, mniej lub bardziej stabilne. Nie sprawdzą się na tym lunety, ani za bardzo kolimatory z małym światłem lub z zoomem, ale t1 czy jakiś eotech będą ok. 3. Risowana nakładka na rurę gazową. Kompozytowa (niemal zawsze ma luzy), metalowa (to idzie dobrze i stabilnie skręcić, miałem taką na ak74 gbb ghk, które kopało fest ale szyna nie drgnęła) lub cały risowany front, najlepiej alu. Opcja fajna, ale średnio wygodna pod kolimator, bo daleko od oka jest i trzeba wybrać coś z większym światłem/prześwitem. Wszystkie te rozwiązania są skuteczne, dobór zależy już od osobistych predyspozycji i ogólnego przeznaczenia. Do ak czy ak74 będa pasować technicznie wszystkie opcje, ale do aksu już tylko niektóre. Omijać należy jedynie wszelkie wynalazki mocowane na pokrywie, np: w replikach asg zatrzask jest zbyt słaby by to stabilnie otrzymać z jakąś optyką.
 8. Mendi

  Replika nie wydaje dźwięku strzału

  Daj rękę przed lufe i sprawdź czy przy strzale powietrze wylatuje. Będzie wiadomo czy tłok w ogóle się rusza. Jeśli sie rusza, to silnik niedokręcony, a jeśli nie, to albo zębatka któraś albo szyna tłoka szczerbate są (tłok rzadko wypada z szyn, raczej przy składaniu zdarza mu się przekręcić, podczas strzelania raczej nie). Nie ma co gdybać, trzeba rozebrać i zobaczyć.
 9. Mendi

  Zakup pierwszej repliki do 500zł

  Jeśli gustujesz w g36 to poszukaj repliki boyi g-001 ebb (tylko używka, na sklepach nie ma, bo za dobre były). Boyek na bezczela skopiował rozwiązanie z g36 aresa, czyli nietypowy, pancerny gb z ebb (nie każdemu to odpowiada, na szczęście wyłącznie tej opcji to kwestia 1 min), szybka wymiana springa, styki pancerne jak w m249 czy w lampce nocnej (to te same są). W budżecie 500 zł aresa racej nie kupisz, ale boyi powinieneś wyhaczyć, tylko poszukać trzeba. Warto. Gdyby nie udało się wyszperać boyi g-001 to można by się pokusić o cymę cm 011 - tez jedna z najlepiej udanych gietek.
 10. Mendi

  Pomoc w wybraniu repliki(rozpoznaniu)

  Nie polecam, niestety. Serwisuje repliki, ale w specnach nie chcę dłubać, bo sypia sie w nich elementy których nie widziałem uszkodzonych nigdzie indziej. Stockowo strzelają jako tako, ale jak coś się chce w nich zmienić, by dorównać do innych replik, to potrafią zrobić nieładne niespodzianki. Imho lepiej na start kupić coś dobrego, sprawdzonego, nawet gdy jest droższe lub kosztuje to więcej zachodu. Byle tylko dorwać w miearę nietuningowaną markową replikę. Wtedy start masz lepszy, nie zrazisz się mankamentami ekonomicznej repliki, a w razie gdybyś rezygnował ze sportu, to kupiec sie znajdzie i nie będziesz bardzo stratny przy sprzedaży.
 11. Mendi

  Zęby pod M150

  Od siebie mogę polecić łożyskowne zęby 100:200 oraz 100:300, od shs lub jeszcze lepiej supershooter. Czarne shs też są ok, ale zdarzyły mi się 3 wadliwe komplety - krzywe lub zbyt grube ośki. Przy czym, bywają szkielety w których te zęby nie bardzo chcą się mieścić między łożyskami (za wysokie), nawet bez podkładek, np. w m249, wtedy trzeba kombinować z pogłębianiem wnęk na łożyska. Montowałem tego kilkanaście kompletów w klamkach parawyborowych i wsparcia, nikomu z użyszkodników tych replik nie udało ich się zarżnąć nawet na m160/m170.
 12. Mendi

  problem po wymianie kostki stykowej

  Załóż stockową kostkę z blaszkami przełożonymi z nowej. Powinno hulać poprawnie. Problem z singlem (w sensie z jego brakiem) po wymianie kostki stykowej jest dużo częstszy w v2, choć jak widać i w v3 da sie to zepsuć.
 13. Mendi

  Pomoc w wybraniu repliki(rozpoznaniu)

  Faktycznie, oznaczenia i cena, przy czym technicznie obydwie to ten sam syf, poszukaj lepiej markowej używki - kwa lmt, g&p czy ca.
 14. Mendi

  Snajperskie Kulki

  Celebryckie 0,49g robią u mnie to samo co ichnie 0.46g - o ile w 4-takcie i glocku 18c, na gumach typu vsr hulają pięknie, o tyle na gumkach aegowych (systama, g&g, promyk) skubane zawijają kołnierz gumki do wnętrza komór. Ten sam problem zgłaszało mi kilku użyszkodników wyborówek. Niby kulki N wymiar mają ok, niby są polerowane ładnie, a zawijają i już. Od hpa mam 0,4 i 0,45g i złego słowa o nich nie powiem, tylko ta cena... 0,48g jeszcze nie macałem. Za to blsy 0,45g mnie bardzo pozytywnie zaskoczyły, świetny stosunek cena-jakość. Tylko kolor mają lekko szary, jak stara biała koszulka prana w zwykłym proszku do prania, a nie w arielu czy innym udziwnieniu.
 15. Dzięki Buniek za czujność i prawidłowe pokierowanie. Faktycznie na wszystkie pytania, kolega Arczi powinien znaleźć informacje w recce na 1 stronie tematu. Recka ma swoje lata, ale ejst uaktualniana i jak najbardziej merytorycznie poprawna. Nadmienić jeszcze chciałem, że udało mi się pozyskać trochę części do palnych swd,m.in. oryginalne długie pasy, kolby, okładki. Część fantów jest na giełdzie, ale gdyby ktoś coś potrzebował to proszę na pw.
×