Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

thewojtz

Użytkownik
 • Content count

  1656
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

7089 profile views
 1. Kupiłem, ale jeszcze nie włożyłem...
 2. thewojtz

  SCDTV: EOTECH VS. AIMPOIT VS. AIRSOFT

  Trudno się nie zgodzić z powyższym...
 3. thewojtz

  HUNTER od Progressive Airsoft

  @progressive - jaki solenoid po ciśnieniem? Ino zwykłą cewkę, która pracuje na prund a nie na powietrze, nie jest to nowy pomysł, ale wg mnie można zrobić to tak troszkę lepiej od obecnego rozwiązania, które jest dosyć mocno promowane... @omonon - QEV to jest takie kolanko do przy komorze dyszy od valkena (prawie 1:1 z FE) które zmniejsza przepływ gazu, które idzie na cofnięcie dyszy, i zmniejsza zużycie przy tym. Oraz FE zużywa fpisdu gazu, zastosowanie elektrycznej dyszy zmniejszyłoby znacznie zużycie (2x) oraz ogarnęłoby problem FE z bardzo wybrednym składaniem. Popet to jest ten grzybek w drugiej komorze w FE, można różne przepływy tam regulować, są różne grzybki, albo podkładeczki, cuda na kiju...
 4. thewojtz

  HUNTER od Progressive Airsoft

  TGV - train de grande vitesse... Oraz do tematu, FE jest bardzo dobry, ale też nie jest idealny, żre bardzo dużo gazu, nie wszędzie pasi, osiowość musi być ideolo (jak w każdym silniku w którym powiecze rusza dyszą...) do tego elektrozawory są czułe na czystość powiecza, można kombionować z popetami, robieniem QEV na dysze ale finalnie i tak swoje żre, no i jednak wymaga trochę kalibrowania (nie tak dużo jak niektórzy twierdzą, ale jednak). @progressive, cena ok 2kpln jako zestaw konwersja + butla + reduktor, co do projektu - najważniejsze to wrzucić np. solenoid, który nawet pchałby po prostu popychacz, a robią je teraz na prawdę malutkie: https://www.robotgeek.com/p/small-solenoid.aspx No i 10usd w detalu... Druga sprawa sterowanie - elektronika oparta o jakiś prosty procesor, w końcu sterujemy tylko częstotliwością otwarcia oraz czasem otwarcia (BO TYM TRZEBA STEROWAĆ), to nie są rzeczy kosmiczne. Co do spraw zasilania, nie jestem elektronikiem, ani elektrykiem, ale nie wydaje mi się żeby wielkim problemem było zasilanie obu urządzeń z jednego źródła zasilania. @Rogaś Tak niby spoko itp, ale jednak, poza odciążeniem GB kosztem butli i reduktora a działa to jak AEG bez zalet HP, bez regulacji rofu, ultra cichej pracy i milisekundowej reakcji na spust. Duże fps? Spoko, ale wtedy po co tryb auto, który dużo tu komplikuje? Małe fpsy? 450? Dobrze wiesz, że można w dzisiejszych czasach tyle wyciągnąć w wielu karabinach bez takiej konwersji, a jak działa tak samo to po co przepłacać?
 5. thewojtz

  HUNTER od Progressive Airsoft

  "Po prostu działa" jak na system kosztujący ponad 2 tysiące jakoś (plus karabin) więc pewnie jakieś 3kpln, to mało zachęcający tekst :) Super, że dysza jest z aega i sterowana popychaczem i sprężynką! Ale lepszym pomysłem byłby elektrozawór i jakiś silniczek do sterowania dyszą, nie potrzebne są 3 zębatki i silnik, żeby przesunąć dyszę. Gdyby ktoś wykonał konwersję która ma "elektryczną"dyszę i elektrozawór byłby to pewnie najlepszy silnik HP na świecie (i był closed bolt). Ogólnie kierunek dobry ale wykonanie złe :) Powodzenia i pozdrawiam
 6. thor_ - nie wiem co bierzesz, ale nikt tu nie mówi o palnej, która ZABIJA na dystansie 100m: Nie pomyślałeś (ha!), że beretta TM jest robiona pod kulki 0,2 i gaz 134a, gdzie ogólnie jako że nie ma ograniczeń w Polsce używa się mocniejszego propanu, albo green gasu, i dlatego regulowany hop jest lepszy, kropka. Da się strzelać z pistoletów na dystanse znacznie powyżej 25m, mam dwa takie pistolety, może nawet trzy. Nie wiem po co w ogóle wspominasz o AIPSC, w którym często wcale nie używa się HU... Nie wiem, odstaw wmasga, bo piszesz bez sensu, a ktoś bez wiedzy pomyśli, że jak masz dużo postów i masz jeszcze grupę "weteran" (raczej jeden z tych, którzy oberwali w głowę) to wiesz co piszesz i kupią bubel. Nie wiesz nie wypowiadaj się, i wszystkim będzie lepiej. Zdrowia życzę!
 7. thewojtz

  Jaka preclufa lepsza?

  Czysto teoretyczne testy dla czysto teoretycznie strzelających ;) Wiesz, problem jest taki, że lufa to KOMPONENT większego układu, widziałeś test, np. karty graficznej bez umieszczania jej w komputerze? Bez sensu ;)
 8. thewojtz

  Jaka preclufa lepsza?

  Jak przetestujesz wszystkie lufy na jednym HU, wtedy staje się stałą, a nie zmienną, nie wiem jak będą się różniły wyniki, ale bardziej interesujące są właśnie te z wykorzystaniem HU, bo jakby na to nie patrzeć, strzelamy z wykorzystaniem HU a nie bez... Sprawdź na większej ilości replik, osobiście jestem w stanie pokazać z 5 przykładów różnicy mocy na kulkach docelowych w swoich karabinach, nie jest to zamierzone, ot taki wynik, nie mówiąc już o HP w którym sobie możesz tym maglować jak Ci się podoba, ale możesz też ustawiać fpsy idealnie pod kulki docelowe, gdzie w aegu jest to trudniejsze. Oraz, gdzie moderacja? To powinno polecieć prosto w pierścienie saturna albo chociaż w hydepark, jak każdy dyskurs zaczynany przez thora, który kończy się offtopem i różnymi innymi smokami i wróżkami...
 9. thewojtz

  Jaka preclufa lepsza?

  thor_ - proszę cię... Gdyby w/w filmik miał prezentować testy samochodu a nie opon to były by to testy teamowe, a nie producenta opon, który w wyścigu nie bierze udziału... Ale tak już farmazonisz, że zakończę dyskurs z Tobą ;) l_isek - jaki widzisz sens testowania luf bez HU? Będziesz używał karabinu bez HU? Jeśli tak, to po co ci informacja jak lufa działa bez HU... Oraz z ciężkimi kulkami jest tak jak koledzy wyżej mówią, nie wierzysz? Sprawdź. W różnych replikach jest różnie, ja niegdyś miałem 530fps@0,43g gdzie na 0,2 było ledwo 650fps.
 10. thewojtz

  Jaka preclufa lepsza?

  thor_ ty się orasz każdym postem na tym forum, coraz większe głupoty piszesz. Nie zrozumiałeś mojego porównania z oponami F1 także, nie będę go rozwijał. Środowiskiem dla np lufy z karabinu (może zrozumiesz), jest KARABIN, nie Afganistan... Co do testów opon: I jak jak lufy karabinowe testuje się W KARABINACH i opony samochodowe W SAMOCHODACH, głównie dlatego, że nie jesteś w stanie przetestować wszystkiego w programach czy maszynach testowych które testują wybrane parametry. Oraz jak testujesz coś to starasz się odwzorować jak najlepiej warunki jego pracy, także chylę czoła TWOJEJ WIEDZY. I nie zapomnij, że mówimy o TESTOWANIU a nie PRODUKOWANIU i PROJEKTOWANIU.
 11. thewojtz

  Jaka preclufa lepsza?

  lol Primo thor_ czemu chciałbyś badać lufy przy pomocy kompresora i bez HU? To jakby opony z F1 testować w motorówkach... Bez naśmiewania się, na prawdę uważasz, że HU nie ma wpływu na wyniki testów luf? Że różne lufy mogą się różnie zachowywać z HU? Bez sensu. Należy testować w środowisku wykorzystania komponentu, a nie totalnie poza. 2. Złożenie repliki ma w cholerę znaczenie, bo jak wsadzisz precyzyjną lufę do karabinu który ma rozrzut to będziesz miał kalafiora nie wynikającego z nieprecyzyjności lufy a z prostego powodu, że raz kulka wystrzelona zostanie mocniej a raz słabiej. 3. Precyzyjna lufa zawsze poprawia osiągi repliki, chyba, że ktoś kto ją montował ma dwie lewe ręce. Pewnie większość tej korzyści to wymiana gumki przy okazji wymiany lufy, albo po prostu doszczelnienie zestawu lufy, co wykonuje się zawsze przy jej wymianie, poprawia to powtarzalność, zwiększa fps (plus trochę precka da) i tak się to kalkuluje. ALE NAWET, jak tylko wymienisz lufę, i tak będzie lepiej. 4. Jakoś nie spotkałem się nigdy na strzelance z gościem, który chwaliłby się co ma w karabinie, raczej jest w drugą stronę, koleś strzela, i wtedy podchodzą ludzie "ale pięknie strzela, co tam masz?", tak to działa raczej. Także, rany jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia, to jak to mówią, mowa jest srebrem a milczenie jest... 5. mareq - to o czym mówisz, to też nie jest tak do końca, bo możesz trafić na lufę dobrej jakości a możesz trafić na podłą lufę, drogie lufy są pozbawione tej loterii, co więcej na przestrzeni mojej zabawy w asg zauważyłem, że coraz lepsze są lufy w stocku, jeszcze jak kiedyś były systemy polecane (dobre lufy swoją drogą) to kupiłem m4 JG z jakiejś lepszej generacji, z mosfetem, łożykowaną prowadnicą, zębatkami TU, i właśnie precką w serii, i jeśli mam być szczery, to tamta lufa była na równi z systemą jak nie lepsza, także teraz jak najbardziej są stockowe lufy lepsze i grosze i dla mniej wybrednych one wystarczają.
 12. thewojtz

  Kontakt z bart_a

  Zrób w końcu stronę na twarzoksiążce, będziesz miał i fotki i kontakt, albo postaw swoją stronkę ;)
 13. Czy jesteś pewny, że potrzebujesz rurowego klucza? Miałem parę URX'ów i po odkręceniu śrub bocznych dół risa wysuwał się do przodu, twoja wygląda na ten sam typ. Może filmik Ci pomoże: Oraz sposób montażu to nie wymysł G&P a Knight's Armanent ;)
 14. thewojtz

  Zaczynamy zabawę z dzieciakami!

  Rada ode mnie, kup dzieciakom fajniejsze NERFY, jak im się spodoba to za 2-3 lata wymienią strzałki na kulki i tyle. A co do dyskusji wyżej -> :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
×