Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kuba088

Użytkownik
 • Content count

  58
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kuba088

  Kalendarz zapowiedzi i gier ASH

  @Domin007 A co z Bizertą? Odbędzie się w tym roku?
 2. Kuba088

  Mini Komis i linkownia

  Chyba ktoś chce się pozbyć swojego springa http://wmasg.com/pl/auction/show/17795
 3. Kuba088

  Post Scriptum (PC game)

  @SikorPL wpadaj na discorda https://discord.gg/xadGeV. Mamy grupę ludzi co już od jakiegoś czasu gra w PSa. Ja sam grę mam od czasu gdy wyszła.
 4. Kuba088

  Mini Komis i linkownia

  Powoli zaczynam zbierać szpej niemiecki, więc jeśli ktoś ma coś na sprzedaż, dajcie znać :)
 5. Kuba088

  Mini Komis i linkownia

  Znalezione dla Ruskich: http://wmasg.com/pl/auction/show/15921
 6. Kuba088

  Mini Komis i linkownia

  Jeśli ktoś się zmieści w eSkę: https://allegro.pl/oferta/mundur-bluza-ike-jacket-us-army-wool-ww2-korea-7701320786 Battle dress z Norwegii, rozmair 50: https://allegro.pl/mundur-battle-dress-50-50-norwegia-reko-i7608698227.html
 7. Widzę, że zaczynamy politykować więc może lepiej zakończyć wątek na tym :) All in favor say Aye!
 8. Kuba088

  Sonda - nowa gra

  Przydałoby się również stworzenie drużyn z własnymi podoficerami. Bo na historykach zauważyłem (nie wiem jak to wyglądało na Ardenach), że ludzie lecą jak chcą i ciężko się nimi dowodzi (jest duże zamieszanie). Ale jak znam życie, też o tym pomyśleliście. Tylko trzeba znaleźć ochotników na dowódców drużyn.
 9. Jak Panowie się zapatrują na stworzenie kanału na YT gdzie będziemy wrzucać filmiki z imprez? Wiem że każdy jak ma uploaduje na swój profil więc może celem promocji misna mieć kanał ogólny? Czy myślicie że to raczej zbędne?
 10. Wydaje mi się, że wątek za bardzo zaczyna przypominać Problemy ASH i sposoby na ich rozwiązanie. Ale jeśli mogę się wypowiedzieć, to powinniśmy celować w ludzi, którzy są już w asg na tyle długo, że czują potrzebę zrobienia czegoś nowego. Po jakimś czasie, zwykłe jebanki nie dają rady więc człowiek może albo to rzucić w cholerę, albo iść w kierunku MILSIM (reko to zupełnie inna para kaloszy). Dlatego jeśli mamy takich ludzi szukających czegoś więcej, to możemy im rzucić ASH. Od razu obalając mity żyjące w środowisku na temat ASH, rzucając im pomysły, czy wklejając filmiki z imprez jako zachętę. Nie sądzę by każdy kto jest w ASH był tu tylko ze względu na zamiłowanie historią (choć to pomaga). Dlatego gdy tylko nadarzy się okazja, przeciągajmy na historyczną stronę mocy.
 11. Czy jest możliwe by stworzyć grupę i "udawać" że mówimy jedynie o historii? W końcu grupy reko czy bazarki szpejowe się jeszcze trzymają.
 12. Kuba088

  LARP ASH - dyskusja

  Nie wiem co Panowie sądzicie, ale działania na terenie gdzie głównie odbywają się imprezy ASG (czyli po prostu las) powodują, że ludzie chowają się za drzewkiem i pykają do każdego kto się wychyli. Co byście powiedzieli o terenie otwartym? Oczywiście nie jedynie płaski teren, ale teren pełen zagajników, strumyków, pojedynczych drzew, mostków, krzaków etc. Oczywiście są tacy co powiedzą: ale to przecież będzie rzeźnia! Każdy ruch widoczny jak na dłoni! Z jednej strony tak, ale to wymusi po części współpracę drużyn/plutonów. Trzeba się będzie nawzajem osłaniać, przyduszać przeciwnika ogniem, może nawet używać granatów dymnych itp. Z tego co pamiętam to na imprezce słowackiej był taki teren. W takim wypadku przyda się również rozpoznanie, posiadanie sekcji CKM/RKM a co najważniejsze, dobrych dowódców którzy muszą tak kierować ludźmi by na łączce wszystkich nie wystrzelano.
 13. Kuba088

  Filmy wojenne WWII

  Szykuje się dobry film dokumentalny!
 14. Kuba088

  Mini Komis i linkownia

  No cóż, jakoś mnie to nie urządza :) A może ktoś jeszcze?
 15. Kuba088

  Mini Komis i linkownia

  Czy ktoś miałby do sprzedania albo zna kogoś kto chciałby się pozbyć US army trench coat? https://www.generalarmynavy.com/product/us-army-world-war-ii-wool-field-overcoat/
×