Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4/M16 [G&P]


Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a czy w replikach G & P sa jakies rażące wady ??konkretniehttp://www.asgshop.pl/produkt.php?id=1454

Rażące wady w G&P ? Nie uświadczych w nim żadnych ;). Jedyną wadą może być HU z którymi są z reguły problemy. Polecam odrazu przejść na gumke Hop-Up Guardera. To chyba tyle w kwestii G&P ;).

Link to post
Share on other sites

Są wady (no ja taką znalazłem w M4 RAS G&P)

Luźne/latające magazynki. Bierzesz oryginalny magazynek Mid-cap G&P wsadzasz do gniazda poruszasz bardziej na boki to wypada. Trzeba podklejać taśmą.

 

Nie wiem jak z innymi body ale u mnie to standard. Bez bobrownika nie pujdzie. 8-)

 

Ale tak to całościowo to replika świetna. Nic nie trzeszczy itp.

Link to post
Share on other sites

Są wady (no ja taką znalazłem w M4 RAS G&P)

Luźne/latające magazynki. Bierzesz oryginalny magazynek Mid-cap G&P wsadzasz do gniazda poruszasz bardziej na boki to wypada. Trzeba podklejać taśmą.

 

Ale czy to jest wada RAŻĄCA?

 

Większy problem ja bym widział w komorze HU. U mnie zdarzyło się tak, że obejma lufy (to plastikowe "C") dobrze jej nie trzymała w komorze. Ba! Po pewnym czasie nawet zaczęła pękać (pewnie dlatego, że cały układ doznawał drgań od ruszającej się lufy). I nawet bym o tym nie wspominał, gdyby nie to, ze to nie pojedynczy przypadek (u niektórych występował już w Mkach G&P sprzed 3 lat).

 

Inna rzecz, że można to łatwo naprawić :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Mam podobny pomysł w fazie realizacji, z tymże 400 fps to chyba faktycznie nieco za mało.

 

Czy ktoś kompetentny może mi potwierdzić, że gumka guardera rozwiązuje wszelkie opisane tutaj i nieopisane problemy z HU w zabawkach G&P?

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Ja używałem na początku 0,25 (G&G) i było nieźle. Potem wymieniłem lufę na Prometheusa, dalej używałem 0,25 i było o wiele lepiej (ale to przez lufę:). Pchany chęcią sprawdzenia kupiłem ostatnio 0,23 (Excel) i jakiejś wielkiej różnicy nie zauważyłem. Tak na prawdę to chyba wrócę do 0,25 G&G, bo były niedrogie i całkiem niezłe.

 

Najlepiej postrzelaj trochę na jednych i drugich i zobacz, które Ci najbardziej odpowiadają.

Link to post
Share on other sites
Luźne/latające magazynki. Bierzesz oryginalny magazynek Mid-cap G&P wsadzasz do gniazda poruszasz bardziej na boki to wypada. Trzeba podklejać taśmą.

 

W moim M4 G&P było kiedyś tak, że trzeba było wygiąć ten zaczep(górną jego część) w magazynku. Nieznacznie, dosłownie 1 mm na zewnątrz. Bierzesz śrubokręt i go lekko odginasz. Nie trzeba jakieś taśmy , nic

Edited by madjong
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
Podkleje się do tematu i zapyatm o ta replikę:

 

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...AEG-297_srch_M4

 

trochę już było o podobnej wersji bez tłumika ale ogólnie jest godna polecenia ? jakieś duże wady lub super zalety ?

Jak cie ta stronka nie zadowoli to jestes wybredny jak cholera: http://www.geocities.com/nseverino/GPM4SO/GandPSO.htm

Jak cie coś więcej interesuje to wal pw bo posiadaczem jestem...

 

Oknow wyrzutu łusek otwiera się "palcem" (przynajmniej ja tak mam).

 

@MONKeyman Jakbyś mógł jakoś sprecyzować jak dotkliwą różnice zauważyłeś po wymianie lufy na prometeuszka? (dł: 300/363 jak myśle)

 

@Gallain Jesteś przekonany, że wymiana samej gumy (+dystanser wiadomo) zdziała cuda?

Link to post
Share on other sites

Zasadniczo to ja byłem zupełnie niezadowolony z komory w stocku. Zwłaszcza, że obejma lufy jak pierwszy raz odwiedziłem wnętrze mojego karabinu była pęknięta. Poza tym mimo wszelkim moich prób karabin strzelał po prostu krzywo... Sam nie wiem z jakiego powodu, ale kulka skręcała w lewo po jakichś 25m. Jak już pisałem wymiana gumki i dystansera nic nie dały. Wymieniłem wiec komorę i lufę i poprawa jest kolosalna. Inna rzecz, że ostatnio coś karabin mi zaczyna strzelać podwójnymi kulkami. Sprawdzałem komorę i wszystko siedzi sztywno, więc nie wydaje mi się, żeby mi się lufa przesunęła. A wcześniej (przy pękniętej obejmie) właśnie to była przyczyna częstych podwójnych strzałów.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

To ja też dorzucę coś od siebie. Na początku strzelał dobrze, ale jednak coś było nie tak. Jak wspomniał przedmówca gumka HU do wymienienia na wstępie. Na maksymalnym kręceniu kulka nadal leciała lekkim lobem. W stocku niby 360 fps. Inny mankament to sporadyczne zacięcia, ale nie wiem czy to wina magazynków czy czegoś innego. Zawiozłem do Capri (kryptoreklama :-P ) i na chrono wyszło 280 fps :???: I tak zamierzałem wymienić gumkę na systeme. Poszedł na zaplecze, wymienił gumkę, przylutował jakiś kabelek który był na skraju oderwania się, strzela w chrono i ze zdziwieniem pyta się czy to stock ;-) Jego zdziwienie było uzasadnione bo po wymianie gumki zrobiło się 405 fps na 0,2g ;-) Generalnie karabin wykonany bardzo solidnie, szczęgólnie GB wykonane z metalu to istne cudo ;-) Po obowiązkowej wymianie gumki HU z czystym sumieniem polecam tę replikę - M4A1 G&P ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...