Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MTP w Afganistanie(?)


Recommended Posts

  • 11 months later...

Podróbka droższa od oryginału...

 

Z cenami nie jest już tak źle. Przy dobrych wiatrach komplet upolujesz za 20-30Ł. (spodnie+ koszula). Ale trzeba polować i mieć farta. Jak nie, to każda z w/w rzeczy będzie po około 20Ł. Zresztą to i tak zależy od rozmiaru. UBACSy są po około 20-30Ł, kurtki po 50-70Ł. Do tego dolicz koszty przesyłki.

 

Należy pamiętać o jednej żelaznej zasadzie - eBay, podobnie jak Allegro, nie służy do kupowania ale do polowania.

 

Ostatnio na baju zaczynają się już pojawiać PCSy i te podróbki, więc jak ktoś chce mieć oryginał w kroju 95 Soldier, to trzeba uważnie oglądac fotki i czytać opisy.

Link to post
Share on other sites

Wiem, że można taniej, bo sam kapelusz w MTP mam za 5Ł, ale po co pisać o ekstremalnych wypadkach, skoro nie są jeszcze normą. Sam widziałem kilkanaście ładownic do assault ospreya po 5Ł sztuka :P

Najważniejsze jest, że ceny normalnieją, choć z drugiej strony MTP S95 jest mało i będzie go coraz mniej, bo już wypiera go PCS, więc kto wie, jak się zachowają ceny za jakiś czas.

 

BTW:

 

http://cgi.ebay.co.uk/British-Army-Osprey-Body-Armour-Mk4-/260808541188?pt=UK_Collectables_Militaria_LE&hash=item3cb9668404

Edited by Duncan McLain
Link to post
Share on other sites

Duncan, możesz napisać w skrócie jak najprościej rozpoznać podróbkę? Na co zwracać szczególną uwagę etc.?

Wystarczy spojrzeć na oryginał i zdjęcia tej podróbki. Podróbka jest z rip-stopu i wygląda jak oryginał po jednej turze w Afganistanie.

Link to post
Share on other sites

Te podróby są od środka białe (widać na fotce koszuli), a przez oryginał dość mocno przebija kamuflaż. Poza tym to pewnie zamki nie są YKK no i brak metki (choć kto wie). Kolorystycznie są bardzo fajne, jak moje oryginałki.

Edyta: Oryginały mają skład materiału 70:30, podróby 65:35 - jeśli sprzedający podaje to już jest jakiś clue.

Edyta 2: Doczytałem, że sprzedający donosi o wzmocnieniach na koszuli. W Issue ich nie ma.

Edited by BrotherJan
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 4 months later...

Jako szczęśliwy właściciel pierwszego w PL smocka PCS MTP oraz osoba, przez której ręce przeszło ponad 150 sztuk PCSów, napiszę tak:

 

- Smock z artykułu jest z pierwszej serii, która różni się od obecnie stosowanego smocka PCS kilkoma szczegółami.

- Mesh w smocku nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem.

- Polarkowe kieszenie są zaje****ste :D zaczyna mi ich brakować w S2005 DPM i DDPM :P

 

Ogólnie kurteczka jest bardzo zgrabna i polecam ją wszystkim.

Link to post
Share on other sites

Możecie mi powiedzieć czy TO jest oryginał? Planuję zakupić sobie spodnie i górę w takim kamuflażu ale nie chcę nabyć podróbki za taką cenę. Może mnie ktoś olśnić w "oznaczeniach" rozmiarów spodni? Pierwszy wymiar to obwód w pasie czy długość nogawki od krocza? (żeby nie było: szukałem w internecie ale nadal "nie ogarniam" tych metek)

Link to post
Share on other sites

To jest oryginał. Długość nogawki/pas/tyłek.

Możesz rozszerzyć?

Na DPM-soldier jest dużo na temat. Kilka kurtek, między innymi moja i Duncana różni się paroma szczegółami od (prawdopodobnie) nowszej serii produkcyjnej. Rzep na mankietach zapinany "od dołu", Union flag na klapie kieszeni zamiast na panelu velcro.

Moja opinia: kurta fajnie zaprojektowana i przemyślana ale wykonana niestarannie z kiepskich materiałów.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Ja mam spodnie MTP w kroju identyczne z tymi PCS prezentowanymi na zdjęciach przez Ducana, ale na nalepce na worki nie ma dopisku (PCS) i jest numer CAS 8415-99-317-8290 a na metce wewnątrz także nie ma dopisku (PCS) a numer NSN 8415-99-317-8290?

Dodatkowo do metki dopięta jest informacja, że spodnie są nasączone jakimś preparatem na owady.

Materiał z metki to 70/30 od środka wygląda podobne do tego na zdjęciach ale ma takie dość wyraźne poziome "paski" poza wstawką na tyłku bo tu struktura jest gładka (jak na zdjęciach)?!?

 

Kupiłem jakiegoś chińczyka czy porostu jest już wiele mutacji tych mundurów?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...