Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Filmy szkoleniowe


Recommended Posts

Cześć, jeżeli pojawiło się już takie pytanie, to sorry, ale nie znalazłem go na forum.

 

Macie może dostęp do filmów szkoleniowych z zielonej i czarnej taktyki? To bardzo ważne dla mnie, znam trochę elementów taktyk, lecz chciałbym sobie utrwalić to wszystko, bo powoli 'wylatuje wszystko już z głowy', a i też nowymi rzeczami nie pogardzę :) Wiem, że są poradniki, lecz znacznie lepsze byłyby filmy z komentarzem. Jeżeli ktoś miałby do nich dostęp, proszę o odpowiedź tutaj lub na PM.

Link to post
Share on other sites

A co konkretnie umiesz i według jakiej szkoły. Bo "co kraj to obyczaj" inaczej wygląda to u brytoli inaczej u hamerykanów a o bloku wschodnim to nawet nie wspomnę. Inaczej działają 4 osobowe grupy specjalne, inaczej drużyna lekkiej piechoty itd.

 

Pytanie postawiłeś na tak ogólnym poziomie że podejrzewam że jesteś zielony bądź też nie masz usystematyzowanej wiedzy według jednej szkoły tylko liźnięte elementy "trochę z tego, trochę z tamtego" nie stanowiące logicznej całości.

 

Piszę oczywiście o taktyce zielonej bo w takim dziale umieściłeś swój post.

 

Nie licz też że ktoś ci podrzuci link z cyklu "Taktyka zielona w weekend by Chris Ryan" bo najzwyczajniej w świecie takich produkcji nie ma lub nigdy o takich nie słyszałem. Jeżeli nie masz dostępu do szkoleniowca to pozostaje Ci grzebanie po necie.

 

Jeżeli moja diagnoza jest słuszna i nie masz usystematyzowanej wiedzy to zacznij może od szkoły brytyjskiej, która jest dość dobrze opisana tu:

http://dpm-soldier.pl/taktyka/index.html

 

Dorzuć sobie do tego część informacji zawartej w filmie SAS Survival Secrets dostępnej na youtube.

 

Coś ci się może wtedy wyklaruje i będziesz miał podstawy merytoryczne do stawiania konkretnych pytań, na które chętnie odpowiemy.

 

Pozdrawiam,

HoHoL

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

To może byś zamieścił?

 

Odnośnie postu wyżej - oglądając filmiki niczego się nie nauczymy... No nie wiem czy niczego, pozna się teorię, później można próbować na podstawie tego coś już sobie ćwiczyć z ekipą.

 

Już kiedyś widziałem była nagonka: "bez instruktora to w ogóle kpina! NIE DA SIĘ, NIE DA SIĘ".

 

Oczywiście szanuję maniaków, którzy mogą sobie pozwolić na zajęcia z profesjonalnym instruktorem, udział w szkoleniach i treningach z prawdziwego zdarzenia - w sumie sam bym tak chciał, ale realia są różne.

 

Przypominam tylko - to airsoft - nie wojna.

 

 

 

 

Gdyby nie chęci ludzi i materiały w sieci, wszystko by stało w miejscu i szczerze? Wolę poćwiczyć zrywanie kontaktu na podstawie filmu szkoleniowego niż czekać na prawdziwe szkolenie i nie robić z ekipą NICZEGO.

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Fuck! Chciałem właśnie podesłać linki, ale użytkownik, który wrzucił filmiki, usunął konto... :/ Pobrałem tylko jedną z siedmiu serii, postaram się wrzucić to na YT.

 

Pierwsza seria składa się z 6 partów, to jest link do pierwszego parta: link

 

Kurde, żałuję, że nie zdążyłem pobrać reszty!!! :(

Edited by MaksUS
Link to post
Share on other sites

Pisząc swojego posta nie do końca o to mi chodziło. Tak jak już krissnt napisałeś oglądanie filmów,wyciągnięcie wniosków, a potem przełożenie teorii w praktykę. To ma sens,ale istnieje też ryzyko że nauczymy się jakichś "technik" źle. Będziemy popełniać błędy których nie wychwycimy sami, a nie będzie osoby która nam powie co robimy źle. Tak że filmy to nie wszystko, ale od czegoś trzeba zacząć.

Link to post
Share on other sites

Pisząc swojego posta nie do końca o to mi chodziło. Tak jak już krissnt napisałeś oglądanie filmów,wyciągnięcie wniosków, a potem przełożenie teorii w praktykę. To ma sens,ale istnieje też ryzyko że nauczymy się jakichś "technik" źle. Będziemy popełniać błędy których nie wychwycimy sami, a nie będzie osoby która nam powie co robimy źle. Tak że filmy to nie wszystko, ale od czegoś trzeba zacząć.

 

 

Trzeba zacząć od tego by wiedzieć czego się chcemy uczyć. Na taktykę zieloną składa się masa wiedzy, którą trzeba posiąść z czego akurat formacje patrolowe, ich zmiana, manewry są najprostszą w teorii rzeczą (kwestia zgrywania ludzi może przysporzyć problemów).

 

Tyle że to jest wierzchołek góry tak naprawdę.

 

Poruszanie się, komunikacja i strzelanie to najważniejsze umiejętności piechoty.

 

Żeby się poruszać trzeba umieć nawigować. Więc trzeba opanować pracę z mapą i kompasem w dzień i w nocy.

Żeby się komunikować trzeba znać zasady radiokomunikacji, kodowania transmisji, pracy w sieci itd.

Żeby strzelać trzeba znać obsługę broni, postawy strzeleckie, manewry ogniowe itd.

 

Przykłady można mnożyć. Im dalej w las tym więcej drzew.

 

Pytanie jak szczegółową wiedzę chce się pozyskać i w jakim zakresie.

Link to post
Share on other sites

Dwa odcinki Rambo dziennie i mam najwięcej fragów w gminie :cool:

Pod warunkiem że będziesz miała nóż RAMBO.

 

A tak na poważnie, stosowanie taktyki z filmów dydaktycznych przystosowanych do realnej walki jest troszkę jak oglądanie filmów survivalowych realizowanych w dżungli Amazońskiej bo przeżyć kilka dni pod namiotem w Bieszczadach. Jedno ma się nijak do drugiego. Może i zdobędzie się jakieś pojęcie o tym, ale starając się stosować do zasad nawet tych podstawowych szybko dojdziemy do wniosku że nie tędy droga.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 3 years later...

Prawdziwe? Najlepiej nie wychodzić w ogóle. W airsofcie to najlepiej pójść na strzelankę i zobaczyć na własne oczy, że większość graczy stosuje nieskomplikowaną taktykę lub nie ma jej wcale. To tylko gra, nikt Cię nie zje jak nie będziesz ogarniać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...