Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nsr - Narodowe Siły Rezerwowe


Recommended Posts

  • Replies 315
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Dzięki,przeglądałem to wcześniej ale nie zwróciłem uwagi na regulamin. W pytaniach/odpowiedziach niby jest coś takiego.

Jestem osobą cywilną. Czy mogę przystąpić do egzami

nu wg STANAG 6001?

Tak, osoby spoza resortu Obrony Narodowej mogą przy

stąpić do egzaminów wg STANAG 6001

na poziomach 1 i 2 za zgodą Rektorów-Komendantów uc

zelni wojskowych, a na poziomach 3 i 4

za zgodą Dyrektora Departamentu Nauki i Szkolnictwa

Wojskowego.

A czy ktoś może z użytkowników korzystał z tej opcji?

Link to post
Share on other sites

Drodzy koledzy koleżanki jako osoba po służbie przygotowawczej odbytej we Wrocławiu, ze Śląskiego WKU (nie ma znaczenia które miasto :) ) powiem Wam jedno moje doświadczenie - męczyć dupę babeczce w WKU po 5 razy na tydzień o miejsce bo tylko dlatego się dostałem, nie musiałem mieć żadnych cudownych pleców ani miliona certyfikatów, tak naprawdę na moim turnusie takich wykształconych we wszystkie strony praktycznie nie było, paru z kat C, paru nurków, paru sportowców z osiągnięciami ale tak naprawdę liczyły się chęci i psychika kandydata do służby. Co do zdrowia to zależy jak się ma fart, u Nas na Śląsku niektórzy mają komisje lekarską przed NSR, inni przed służbą przygotowawczą, a np. ja dopiero będę miał przed przyjęciem na służbę zawodową. Oczy bezwzględnie najlepiej mieć 10/10 bo robi się parodia gdy byliśmy na strzelnicy, a tam co któryś w ogóle celu nie widział a bryle unika jak ognia, podobno miał 3 dioptrie ale wierzyć mi się nie chce bo ja przy -1 nie mam absolutnie problemu na strzelnicy 100 metrów ( swoją drogą cud, że widział w którą stronę ma strzelać :D )

Wracając do ćwiczeń rotacyjnych NSR to ciężka sprawa była dla mnie dostać jakikolwiek kontrakt, a jest on obecnie niezbędny by odbyć ćwiczenia rotacyjne i zostać dopuszczony do służby zawodowej.

Jeżeli ktoś ma pytanka sensowne o służbę przygotowawczą czy NSR to śmiało pisać PW lub na forum :) na pewno sporo chłopaków tutaj jest po służbie i może opowiedzieć historie swojego życia i walki z WKU :D

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...