Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Czyszczenie budynku w 3 osoby


Recommended Posts

Chciałbym się was poradzić jak najlepiej wyczyścić przedstawiony budynek. Co dyspozycji są 3-4 osoby, z tego powodu (3 osoby) odpuszczamy krycie tyłów. Co na obrazku? Na zielono mamy ponumerowane wejścia(w każdym mieszczą się 2 osoby na raz), na czarno mamy pomieszczenia i korytarze, w węższych odcinkach korytarzy 4 i 9 mieszczą się 2 osoby, w każdym wejściu do pomieszczania mieści się 1 osoba, nigdzie nie ma drzwi. Cele są pomieszczaniach, na korytarzach, do tego dochodzą zakładnicy, wszyscy losowo poustawiani.

budynek.png

Zaznaczam, że nie chodzi o bardzo profesjonalne wejście, chcemy po prostu spróbować nieco ambitniejszego asg niż zwykłe strzelanie. Budynek jest mały, czasu na wejście i wyczyszczenie również mało. Z góry dzięki na za pomoc.

Edited by tomek1234
Link to post
Share on other sites
  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wiem, że 3-4 osoby to zdecydowanie za mało, ale my nie jesteśmy prawdziwymi at, nie zależy od nas życie zakładników. W takim razie, jak to zrobić, aby wykonać jak najmniej błędów, pozostawiając jak najmniej odkrytych miejsc, ewentualnie możecie podać plan ataku w sugerowaną przez was liczbę osób. Jeśli stwierdzicie, że takie coś jest bez sensu, nic nie uczy, to lekko zmodyfikuje obrazek.

Edited by tomek1234
Link to post
Share on other sites

Jeśli nie chcecie być jak AT, to siejcie kompozytem na prawo i lewo ile fabryka dała. Parę pomieszczeń wyczyścicie. A jeśli chcecie być jednak troszkę bardziej jak AT, to poczytaj posty powyżej :wink:

Nie strzelamy do ludzi. Chcemy "trenować" trafiając w niby tarcze.

 

Ile macie granatów?

Po 2-3 flashe, czyszczenie odłamkowymi odpada, bo nie wiemy dokładnie, gdzie są wszyscy zakładnicy.

 

Jeśli nie macie dostępu do instruktora jest jeden prosty sposób:

Ćwiczyć -> Analizować akcje -> Wyciągać wnioski -> Eliminować błędy.

I tak w kółko

 

Ale mam dostęp do waszej wiedzy i doświadczenia. Co do wyciągania wniosków, owszem robimy to, ale po co zaczynać od zera skoro, wystarczy kilka waszych wskazówek. Same wejścia do pojedynczych pomieszczeń mamy opanowane(na podstawie treningów cqb np na youtube). Rozumiem was, chcecie być "realistyczni".

 

 

 

Podsumowując co zostało do tej pory napisane, nie da się w 3 osoby tego budynku wyczyścić, dodam miejsca, w których na pewno nie ma nikogo, może to ułatwi sprawę.

 

 

EDIT:

W czerwonych miejscach na pewno nie ma nikogo.

budynek3.png

 

Tak mniej więcej robiliśmy to ostatnio(spray na zabitym przeciwniku tego samego koloru co jego pogromcy:)):

budynek4.png

Edited by tomek1234
Link to post
Share on other sites

Jak już MUSICIE wejść, bo inaczej zakładnicy zginą, a was dojechało tylko 4 na akcję, bo się drugi (trzeci i czwarty) samochód popsuł :wink:

To:

 

1. Tarcza balistyczna + maski gazowe. Gazujecie obiekt, wchodzicie na "pełnej pycie", rzucając flashami dookoła i likwidujecie cele po kolei. Czyszczenie małych pomieszczeń 1-2 osoby, większych w 3 osoby.

 

2. Jeśli wchodzicie najpierw na niskich obrotach to tarcza balistyczna + broń wytłumiona i czyścicie. W razie dekonspiracji patrz punkt 1.

:wink:

Link to post
Share on other sites

no i wchodzi sie razem, nie kazdy innym wejsciem hehe

zasada jest taka ze poruszacie sie wzdłuż jednej wybranej wcześniej strony (prawej lub lewej) jak w "labiryncie" (jeśli wiecie o co chodzi). kontrolując wszystkie strony i przekątne. no ale to chyba oczywiste prawda? dodam, że zasada poruszania się jak w "labiryncie" wykorzystywana jest nie tylko w at

w trzy osoby da rade, ale jakbyście mieli te czwartą osobę to warto żeby ona była przeciwnikiem i śmigła swobodnie po tym budynku, bo z tarczami to tak sobie jest. tak jak pisano wyżej z żywym przeciwnikiem bedzie bardziej losowo i bedzie co omawiać i analizować :)

Link to post
Share on other sites

3-4 osobami można "zrobić" jedno pomieszczenie. Zamaż wszystko na czerwono, zostaw jedno to będzie można myśleć :)

 

Odpuszczając pierścienie taktyczne cały budynek robiłbym min. 15 osobami.

 

zasada jest taka ze poruszacie sie wzdłuż jednej wybranej wcześniej strony
Skąd wziąłeś tą "zasadę"?
Link to post
Share on other sites

Nie powiedziałbym, że jestem specem od taktyk, ale kręci mnie to i zrobiłem coś takiego. Przy takiej ilości osób nie da się zrobić super dynamicznego wejścia, no ale zobaczcie sami :)

 

1

29715009.png

 

2

83652678.png

 

3

65002679.png

 

4

36103577.png

 

5

63202080.png

 

6

12565518.png

 

7

88096003.png

 

8

86101808.png

 

9

97564662.png

 

10

94682901.png

 

11

63856725.png

 

12

94992668.png

 

13

30493170.png

 

Czarne kropki to wy. :) Czerwone proste kreski to linie strzału. Reszty chyba nie trzeba objaśniać :P

 

edit:

Foka, rozwaliłeś mnie swoim pierwszym postem. :D

Edited by MaksUS
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zawsze na początek można wykluczyć niektóre pomieszczenia zastawiając je lub zaklejając taśmą, będzie łatwiej. Np 14 poniewarz na przeciwko też są drzwi a wg mnie do przeciwległych pomieszczeń lepiej wchodzić równocześnie a wtedy nie będzie miał kto kryć korytarza, wchodząc wejściem nr 2.

Link to post
Share on other sites

Skoro macie gdzieś realizm to ja bym proponował podpiąć hi-capy i z jednym palcem na spuście a druga ręką na kółku od magazynka wejść nakaszaniając na prawo i lewo we wszystkie otwory, byle tylko nie dziabnąć tekturowego zakładnika. Zazwyczaj w takiej sytuacji przeciwnik i tak nie wie co się dzieje i jest przestraszony. Nie zapominać o takich efektach jak petardy, dym, wrzaski i pokrzykiwania. Plus robić całość szybko. Nijak się to ma do taktyki ale na 90% sytuacji występujących na małych, lokalnych strzelankach ta metoda jest najlepsza, najprostsza i najszybsza.

Link to post
Share on other sites

Wymiękam przy niektórych postach :D ot wesoły niedzielny wieczór mi fundujecie :D

 

Dex nie łatwiej wrzucić do każdego pomieszczenia Hi Capa? To jest dopiero nowatorskie, a i przy odrobinie szczęścia przeciwnik się wystraszy :P

 

Powyższy post to oczywiście żart, żeby nikt nie wziął tego za próbę robienia z kogoś "gupka" :)

 

 

OT

 

Widzę Foka, że przypasowało powiedzonko ;)

Link to post
Share on other sites

Każdy odbiera na swój sposób różne treści. Jak dla mnie jak ktoś się spodziewa ataku trzyma broń w pogotowiu (wycelowaną) zazwyczaj na wysokości klatki piersiowej czasem głowy, wchodząc do pomieszczenia energicznie przykucając możemy uniknąć pierwszej serii. Może nie podobają Wam się nieprofesjonalne rozwiązania, które może brzmią dziwnie (traci się dynamikę natarcia) ale na niedzielnych strzelankach styka.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...