Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaki szkielet v.2 polecacie?


Recommended Posts

To ja zapytam tak trochę z innej strony: do repliki jakiej firmy potrzebny Ci ten GB? Z doświadczenia wiem, że nie należy mieszać części "chińskich" z "firmowymi". W życiu nie wyobrażałem sobie, że będę miał tyle problemów z upchnięciem gearboxa G&P do repliki PJ. Niby standard TM ale miejscami detale różnią się do tego stopnia, że nie sposób nie tylko upchnąć części do środka ale i GB ciężko wchodzi do body. Więc jeśli masz replikę np PJ to bierz BOYI lub ewentualnie Elementa, a jeśli jakąś firmową to spróbuj szczęścia z CA.

 

Body SRC, szkielet też SRC... sprzed ok 5 lat ;) chwilowo siedzi w nim konfiguracja o której wspomniałem wyżej (m130 + BoreUp) i paca. Sęk w tym, że kompatybilność gearbox'a nie do końca odpowiada standardowi TM - cylinder z BoreUp ma luzy w szkielecie i śmie się gibać.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 301
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Moim zdaniem szkielety JG (III i V gen.) mogą śmiało stawać w szranki z gearboxami markowymi. Sam mam V gen (nówka sztuka z opakowania kupiona za 55zł od forumowicza) na m120 sypie już od pół roku pewnie, ale co to jest m120. Ulica mówi, że ponoć jeden jegomość 8k wypluł na m210 bez jakiegokolwiek zniszczenia :) Nt elementa się nie wypowiem, ale co do CA, dzisiejsze CA to niestety nie CA sprzed półtora roku. Amen.

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Odkopię trochę temat : mam zamiar w przyszłości wstawic do repliki Barretta (replika robiona "ręcznie" ) gearbox v.2 . Ma przynajmniej wytrzymac sprężynę 150 guardera .

 

Myślałem nad tym http://azteko.pl/boyi-dboys-kompletny-gearbox-v2-7mm-tyl-p-1905.html , z tym że przykleję do tego listwy z blachy ( wiem że odpowiedni klej trzeba ) . Czy to powinno zapobiec pierdyknięciu szkieletu ? Czy się nie posypie ?

 

Oczywiście o wymianie tłoku , głowicy tłoka/cylindra itp . nie wspomnę .

 

(Wiem że zaraz ktoś napisze , żebym kupił sam szkielet i od razu wzmocnione części - ale w tym kompletnym gearboxie mam już kompletną elektrykę - a elektryk ze mnie jak z koziej d.... trąba .)

Edited by Perski102
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

KWA 2GX najlepszy, 3 już montowałem w replikach kolegów, do boyia wchodzi bez przeróbek, G&G trochę szlifowania było górnego korpusu ale tez wszystko pasuje. U siebie mam KWA, katuje go już ponad pól roku na 130 Guardera z borkiem, silnik high torque JBU na LiPo 3S z rofem 18k/sek a musze powiedzieć że palec mam ciężki :P

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...