Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

75th Ranger Regiment


Recommended Posts

  • Replies 256
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na allegro można za parę groszy kupić na metry "miśka" o szerokości 100mm w dowolnym kolorze idealnie się nadaję do oklejenia hełmu.

Do klejenia zdecydowanie ośmiorniczka bo chyba tylko na tym trzyma.

Edited by aVirus
Link to post
Share on other sites

Butaprenem posmarować rzepa cienko tylko od razu całą powierzchnię bo się inaczej wygnie rzep i klej zejdzie. Potem od razu nałożyć rzepa na hełm i mocno przycisnąć na całej powierzchni najlepiej poprzez poskładaną ściereczkę i trzymać mocno przez 10min a potem można owinąć to np. kawałkiem gumy żeby dalej trzymało i zostawić na noc najlepiej. Trzyma wtedy nieźle ale radzę uważać przy ściąganiu morale patchy itd.

 

To najlepszy sposób gdy nie ma się oryginalnego Velcro z klejem.

Link to post
Share on other sites

Sposób na ośmiorniczkę.

Nakładasz ośmiorniczkę na velcro (cienką warstwę), przyciskasz do hełmu np kawałkiem gazety, ścierasz nadmiar, po 20 minutach dociskasz znowu na 1-2 minuty i po 24h można powiesić słonia :). Ewentualnie jeśli gdzieś nie chwyciło z powodu tego, że velcro jest proste a hełm "zaokrąglony", to albo olać jeśli to bardzo małe niedoklejenie albo lekko naciąć velcro nożykiem do tapet (najlepiej się nadaję) i podkleić.

 

Co do zasilania do nokto to szukajcie w googlach: "night vision battery pack" i "night vision low profile battery pack". Droga zabawka :(

Jeśli ktoś jest zainteresowany to na PW mogę napisać jak zrobić atrapę Low Profile Battery Pack.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Pierwsze zdjęcie to Montaż do Surefire Helmet Light GEN I - przymocowany za pomocą Velcro do hełmu. Nie pierwszy raz widziane. ;)

 

Zdjęcie 2gie te 120USD to tanio. Ale trafiają się, a wiadomo + pucha na baterie z tyłu i sam montaż dedykowany do MICHa (bo najczęściej ma tylko zaczepy pod hełm HGU-56/P ... to kolejne wydatki. :D

Edited by sisi
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

powoli zaczynam się brać za stylizację na 75th RR w czasach obecnych i mam w związku z tym kilka pytań, ew potwierdzenia wiedzy wyczytanej w necie :)

 

1. jakiego boczniaka używają rangersi? o ile w ogóle korzystają, bo na zdjęciach rzadko widać ich z bronią boczną. i jakie kabury do tego?

2. mundury wiadomo - do niedawna UCP, teraz MC

3. oporządzenie - czarne ochraniacze [najczęściej widywałem Alty, coś jeszcze?], CIRASy land w RG [czy do MC używają też kamizelek w RG czy też latają w pełnym MC? bo różne zdjęcia widziałem], MICHy 2000 pomalowane jak na zdjęciach wyżej.

 

chyba na razie tyle mam pytań.

Link to post
Share on other sites

1. Kabury SAFARILAND ALS ze światłem na Glocka 17 albo 19

2.MC Combaty

3.Ochraniacze Arc'teryx, Alty, lub brak do MC combat pants, teraz cirasów raczej nie zobaczysz, raczej wszelkiego rodzaju PC, nie zawsze w słusznym kolorze RG (czasem ładownice w MJK)

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

1. Kabury SAFARILAND ALS ze światłem na Glocka 17 albo 19

2.MC Combaty

3.Ochraniacze Arc'teryx, Alty, lub brak do MC combat pants, teraz cirasów raczej nie zobaczysz, raczej wszelkiego rodzaju PC, nie zawsze w słusznym kolorze RG (czasem ładownice w MJK)

 

2. Słyszałem, że niektórzy mają armijne OCP. Bardzo możliwe, UCP też mieli. :)

3. Kamizelki w MC chyba jeszcze nigdy nie widziałem, albo po prostu nie zwróciłem uwagi. Widziałem RG i Khaki, ale dużo ładownic w MC. Jak chcesz, to mam na sprzedaż oryginalnego PC Orzełka w RG(wchodzi w skład systemu RLCS).

 

http://www.flickr.com/photos/usasoc/5825464219/in/photostream MC +RG

http://i41.tinypic.com/wtzx9f.jpg - proszę, tutaj masz 75th RR w Afganie. Jak widać MC wymieszany z w/w PC od Eagle'a w RG.

Edited by Mati13k
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...