Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Co, gdzie i za ile?


Recommended Posts

  • Replies 248
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wie ktoś może gdzie można dostać coś podobnego do śrubek mocujących pokrywę silnika do M-ki? Niestety standardowe są zrobione z tak miękkiego chłamu, że wyrabiają się szybko. Nie jestem pewien czy to przypadkiem nie są to śruby calowe, tak więc pewnie będzie problem - kupowanie całego chwytu z pokrywą dla dwóch śrubek zbytnio mi się nie uśmiecha.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Ogółem mam pytanie Czy nie wiecie w jakim sklepie mógłbym taka siatkę dostać :

 

link daje tlyko pogladowo bo nie musi sie ona nazywac od razu siatka przeciw ptakom... :

 

http://allegro.pl/item180893517_profesjona...ki_golebie.html

 

Ogołem zamawiałbym przez internet ale chciałbym wiedziec gdzie takie coś w sklepie stacjonarnym można wogóle dostać ( będe robić ghile z niej ) :D

 

dodam że mieszkam koło Poznania :P

Edited by M_Qba
Link to post
Share on other sites

Przejdzie się do camuflag'u na świętym marcinie

 

A bardziej "po polskiemu" nie łaska?

 

Do M_Qba: w pierwszej wypowiedzi tego wątku masz opis jak trafić do Camouflage. Jak i kilku innych "sklepów militarnych".

 

Ritter

 

-

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Pozwolę sobie podzielić się informacją o znalezionym przeze mnie sklepie modelarskim na ulicy Łukasiewicza obok sklepu z częściami Skody.

Można tam dostać:

- ogniwa wszelakie

- wtyczki mini i large

- kable z metra (stosowane w modelach o bardzo dobrej przewodności)

- ładowarki mikroprocesorowe o znacznie większych możliwościach niż te najczęściej przez nas używane

Ponadto świadczą też ciekawe usługi odnośnie pakietów:

- naprawa pakietów uszkodzonych

- budowa pakietów - także tych nietypowych

 

Co mi jeszcze się spodobało to to, że sprzedawca zna temat i potrafi doradzić. Mi np. opowiedział o najnowszych typach ogniw stosowanych w modelarstwie łączących zalety ogniw wodorotlenkowych jak i niklowo-kadmowych.

 

Reasumując myślę, że sklep ten można dołączyć do listy sklepów może nie tyle airsoftowych, co bardzo airsoftowcom pomocnych.

Link to post
Share on other sites

taaa kiedyś tuż przed stzrelanką Fizi rozlutowała się bateria. Szybko pojechaliśmy do Dziadka zeby to zlutował.

Jak zobaczył tą baterię powiedział "niewiem kto to lutował ale nie miał o tym pojęcia" popatzrylismy z Fizią po sobie, bo twórca lutów siedział przed nami.....

Link to post
Share on other sites

Co do "Dziadka" to faktycznie masz Pirat rację, dlatego trzeba trafić na młodszego sprzedawcę. Co do lutowania to też prawda. Zapytałem się dlaczego lutują ogniwa a nie zgrzewają. Odpowiedź była taka, że dobrze zlutowane ogniwa są lepsze niż zgrzane ze względu na przewodność lutu. Przy zgrzewaniu (mają zgrzewarkę do zgrzewania metalowych części modeli) - na powierzchni blaszki zachodzą reakcje i gromadzą się tlenki, które powodują pogorszenie przewodności. Stosują też miedziane blaszki ze względu na ich lepsze właściwości. Co do tych baterii to zastrzel mnie, ale nazwy nie pamiętam.Teraz strzelam kion, zion, fion, coś w ten deseń. Z głównych cech jakie zapamiętałem to brak efektu pamięciowego oraz brak efektu pogorszenia pracy tak jak w przypadku ogniw wodorkowych.

Ja akurat byłem zadowolony z naprawionego ogniwa, dlatego opisałem ten sklep na tyle na ile to było z mojej strony możliwe. Dla mnie zaletą jest to, że gość posiada porządną lutownicę, szlifierki, cęgi i inne ustrojstwa i zrobi to w 20 minut tak, że się nie rozpada, a ja męczę się i jeszcze mogę przegrzać ogniowo.

Edited by milijon44
Link to post
Share on other sites

Eeee. Brak efektu pamięciowego (i w wyniku tego brak pogorszenia pracy) mają właśnie ogniwa niklowo wodorkowe NiMh. W przeciwieństwie do niklowo kadmowych NiCd.

 

Owsze luty są podobno lepsze. Ale jeśli faktycznie mają zgrzewarkę, to bardzo fajnie, bo ja bym chciał właśnie zgrzewać, a a jedyny dostęp jaki był to w Akubacie - na końcu świata i w dodatku nie zawsze. Ale podejrzewam, że nie mają takiej jak trzeba, bo to drogie urządzenie. Ale obadamy przy pierwszej okazji.

Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie podzielić się informacją o znalezionym przeze mnie sklepie modelarskim na ulicy Łukasiewicza obok sklepu z częściami Skody.

Można tam dostać:

- ogniwa wszelakie

- wtyczki mini i large

- kable z metra (stosowane w modelach o bardzo dobrej przewodności)

- ładowarki mikroprocesorowe o znacznie większych możliwościach niż te najczęściej przez nas używane

Ponadto świadczą też ciekawe usługi odnośnie pakietów:

- naprawa pakietów uszkodzonych

- budowa pakietów - także tych nietypowych

 

Co mi jeszcze się spodobało to to, że sprzedawca zna temat i potrafi doradzić. Mi np. opowiedział o najnowszych typach ogniw stosowanych w modelarstwie łączących zalety ogniw wodorotlenkowych jak i niklowo-kadmowych.

 

Reasumując myślę, że sklep ten można dołączyć do listy sklepów może nie tyle airsoftowych, co bardzo airsoftowcom pomocnych.

Hmm...a jak tam dojechac :-F

Żadko poruszam się po poznaniu, także obeznany nie jestem.

Najlepiej dajcie linka do mapki z zaznaczonym miejscem :P

 

A i w jakich cenach można dostac tam large NiMH w miare dobre?

Edited by rafcio21
Link to post
Share on other sites

jak dojechać? :

Wysiadamy przy Rynku Łazarskim z tanwaju, przechodzimy cały rynek i dobijamy się do

ul. Łukasiewicza, przed szkołą (dawniej podstawowa nr9) skręcamy w prawo i idziemy jakieś

200 mertów po prawej stronie jest sklep modelarski w budynku.

 

Co do lutowania to się nie prawdza przy dużych obciążeniach, rezystancja lutu powoduje powstanie dodatkowej temperaturki i w efekcie rozpada nam się batka.

Tak właśnie mi załatwili batke od Kurza 600mAh.

 

Kupiłem tam jakieś 2 lata temu batke 3300mAh NiMh mam ją do dzisiaj jeszcze działa,

ale była zgrzewana oryginalnie.

Link to post
Share on other sites

Gdzie w Poznaniu mogę kupić buty BW? Widziałem w SpecShopie, ale czytałem na NGT, że to mogą być podróbki :roll: W Camouflage nie mają mojego rozmiaru.

Ja mam buty BW od pół roku i interesowałem się tym tematem. W specu rzeczywiście mają podróbki.

 

Oryginalne mają w camouflage oraz w v2militaria.pl. Ja mam właśnie z v2 i ze 100% pewnością stwierdzam, że są to oryginały (jest kilka drobnych szczegółów, które odróżniają od podróbek) :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...