Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Techniki wyskakiwania zza rogu


Recommended Posts

Witam.

Nie będę zgrywał eksperta w czarnej, bo nim nie jestem, dlatego za nieprofesjonalne słownictwo z góry przepraszam. Możecie mi powiedzieć jak najlepiej i najszybciej wyskakiwać zza rogu, z już przygotowaną do strzału bronią (tzn. już przyłożoną, i ze zgranymi przyrządami celowniczymi)? Jak na razie idzie mi to troche słabo i chyba coś robię "nietechnicznie". To jest kwestia jakiejś metody czy po prostu długiej praktyki?

Za konstruktywne wypowiedzi dziękuję.

Aha, jeszcze 1 pytanie - gdzie i od kogo mogę się nauczyć podstaw walki w terenie zabudowanym? Czy takie szkolenie będzie dostępne dla cywila czy tylko dla przedstawicieli "mundurówki"?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z góry mówiłem że nie będę operował pro. słownictwem. Ale oczywiście grono WMASG zamiast człowiekowi pomóc musi wyśmiać jak zawsze. Chodzi mi o to - jestem przy ścianie, wyjrzałem za róg, widzę koleżke którego chce szybko odstrzelić. Jak najlepiej *wyjść* zza rogu ( np zakładając że stoje do ściany bokiem, albo opieram się plecami o ścianę)? Nie chodzi mi o sianie seriami jak Rambo, zaznaczam od razu, zresztą nie lubię marnować amunicji.

 

Sting- te szkolenia to ile kosztują, mniej więcej?

Link to post
Share on other sites
jestem przy ścianie, wyjrzałem za róg, widzę koleżke którego chce szybko odstrzelić.
I już popełniłeś błąd - wychyliłeś się bez broni.

 

Jak najlepiej *wyjść* zza rogu ( np zakładając że stoje do ściany bokiem, albo opieram się plecami o ścianę)?
Nie rób założeń bo robisz je głupio. Do ściany nie staje się plecami, ani się o nią nie opiera.

 

Sting- te szkolenia to ile kosztują, mniej więcej?
Masz bana na googlu? http://www.szkolenia.casg.pl/szkolenia.php

 

Darujcie sobie docinki panowie.
A ile razy trzeba powtarzać, że taki rzeczy nie da się nauczyć z forum? Co CI da zdjęcie, czy nawet film, jeśli nie wiesz na co zwrócić uwagę, nie wiesz dlaczego tak a nie inaczej należy postawić nogę itp. Jak już tego się dowiesz kto sprawdzi z boku czy robisz to dobrze?

 

Patrząc na niektórych z was aż mi przychodzi do głowy powiedzenie " Zapomniał wół jak cielęciem był". Wy chyba też nie od razu wszystko wiedzieliście, prawda?
Nie. Ci najbardziej ogarnięci na tym forum (do których nieskromnie się zaliczę) przez wiele lat jeździli na szkolenia i uczyli się pod okiem profesjonalistów, a na forach rozważali różne wersje znanych sobie rozwiązań. To co próbujesz osiągnąć to korespondencyjna nauka pływania.
Link to post
Share on other sites

Ciekawa technika składania się do broni a zwłaszcza oparcia kolby występuje na tym zdjęciu :icon_biggrin:

 

Całkowicie dopuszczalna w działaniach CQB - skraca długość broni. Nic nadzwyczajnego...

 

 

Darujcie sobie docinki panowie. W czarnej jestem zielony i nie wiem co i jak. Patrząc na niektórych z was aż mi przychodzi do głowy powiedzenie " Zapomniał wół jak cielęciem był". Wy chyba też nie od razu wszystko wiedzieliście, prawda?

 

Pisałem całkiem serio :dry:

Link to post
Share on other sites
To weź ostrą oprzyj tak kolbę i strzel najlepiej seria, wrażenia nie zapomniane.
Tak? Próbowałeś. Podziel się. Bo ja nie miałem z tym większych problemów. Wprawna osoba, jak policjant AT, da radę tak działać nawet na AK. Mniej wprawna, ale trochę ostrzelana z 9x19 czy 5,56 da radę bez większych problemów. Jest to często stosowana technika w sytuacja gdy nie ma kolby o regulowanej długości.

 

 

Po prostu nie wyobrażam sobie strzelania z takiej pozycji
To sobie nie wyobrażaj tylko spróbuj. Tylko nie w czasie pierwszej wizyty na strzelnicy, a za np. 20tą.
Link to post
Share on other sites

Bzdura, nic nie równoważy. Tak samo możesz porównywać, że widziałeś jak ciężarówka sprasowała Tico próbowałeś zrobić to samo Polonezem i nie wyszło. Różnica energetyczna nabojów Mosina i Parabellum jest gigantyczna. Strzelanie z MP5 czy nawet M4 robi wrażenie niemal jak strzelanie z "mocniejszej wiatrówki", broń na naboje karabinowe mają porządne kopnięcie.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Jak niewiele potrzeba, aby na WMASG z tematu zrobiła się chała i OT... Co do "mondrości" - nie rozumiem czemu tak wielu ludzi wypowiada się na tematy tak bardzo im obce. Niech kolega przeskoczy ze starej, radzieckiej broni na coś nowszego ( nie mówię tutaj o replice MP7 ze zdjęcia ), postrzela, zapisze się na szkolenie i tak dalej. Później możemy dyskutować co jest poprawne, a co nie. Resztę już wyjaśniono.

 

 

 

Teraz odniosę się do tematu. Tak jak koledzy pisali - z internetu za wiele się nie nauczysz, ale pamiętaj o kilku podstawowych zasadach:

- celuj tam, gdzie się patrzysz

- nie stawaj plecami do ściany ( to nie R6 Vegas czy inna bajeczka ), stawaj bokiem, nie opieraj się o nią.

- naucz się zmiany ręki naciskającej spust - nie każdy róg będzie po tej samej stronie.

- nie wychylaj się cały zza rogu. Głowa i broń wystarczą. Wychylaj się na tyle, aby móc się w miarę poprawnie złożyć.

 

Ogólnie można jeszcze dłuugo wymieniać. Powodzenia.

Edited by Mati13k
Link to post
Share on other sites

Moja rada - zamiast dynamicznych akcji wyskokowych zza winkla naucz się kolego Kreciu najpierw poprawnie kroić tort.

 

Dynamiczne akcje 'solo' w czarnej w stylu szybkie wyjścia za róg etc. raczej robi się z partnerem. Zasadniczo, to wszystko w czarnej robi się w kupie bo sam gówno zdziałasz i Cię zastrzelą i nie będzie jak na filmach.

Idąc solo prosisz się o kulkę - Ty w szybkim ruchu, dopiero 'poznajesz' nowy teren, a ten koleś za rogiem spokojnie klęczy i czeka aż wskoczysz pod lufę.

 

A najlepiej to rzuć za róg granat i poczekaj :)

Edited by szczery
Link to post
Share on other sites

To weź ostrą oprzyj tak kolbę i strzel najlepiej seria, wrażenia nie zapomniane.

 

Kolego Złoty, Ty idź na strzelnice, weź sobie postrzelaj z broni bojowej i wróć. Pogadamy. I nie opowiadaj bajek o mosinie, mosin to nie Glauberyt czy MP5.

Link to post
Share on other sites

Tak? Próbowałeś. Podziel się. Bo ja nie miałem z tym większych problemów. Wprawna osoba, jak policjant AT, da radę tak działać nawet na AK. Mniej wprawna, ale trochę ostrzelana z 9x19 czy 5,56 da radę bez większych problemów. Jest to często stosowana technika w sytuacja gdy nie ma kolby o regulowanej długości.

 

 

To sobie nie wyobrażaj tylko spróbuj. Tylko nie w czasie pierwszej wizyty na strzelnicy, a za np. 20tą.

3:55 http://www.szkolenia.casg.pl/tspromo.wmv -> realnie rzecz biorąc robiłem to częściej w różnych sytuacjach. Da się.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...