Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Prowadnica dyszy na głowicy cylindra Bore-Up a nie Bore-Up


Recommended Posts

Szukałem ale nic konkretnego nie znalazłem więc pytam.

Czy może ktoś podać dokładną średnicę wewnętrzną i zewnętrzną prowadnicy dyszy na głowicy cylindra dla dyszy Bore i nie Bore?? Najbardziej zależy mi na Borkowych. Najlepiej z dokładnością do 2 miejsc po przecinku, ale jak ktoś poda z dokładnością do 1 po przecinku to już będę bardzo wdzięczny. Uprzedzając - odpowiedzi w stylu "bore ma większą od zwykłej o 0,ileśtam mm" możecie odpuścić, interesują mnie konkretne liczby a niestety nie mam ani głowicy cylindra Bore, ani żadnego dokładnego przyrządu żeby zmierzyć średnicę z odpowiednią dokładnością.

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

ze średnicą wewnętrzną bywa różnie, dla przykładu:

glowice.jpg

 

po lewej głowica z emki JG 5 gen po prawej systema area 1000

 

Średnice w częściach PJ są lekko mniejsze od markowych odpowiedników przez co jeśli zajdzie konieczność montowania ich razem bywają trudności z osiągnięciem szczelnego układu. Dokładnych pomiarów nie mogę podać bo dzieciaki chrzestnej dorwały się do mojej suwmiarki ;/.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli potrzebujesz dokładnych danych z dwoma miejscami po przecinku proponuje napisać do krakmanów . Często pytam o wymiary dysz oraz głowic cylindra odkąd walczyłem z głowicą P&J a dysza z DF. Zawsze mi odpisują bo co firma to inne wymiary. Nie wiem czy potrzebujesz dane konkretnego producenta czy obojętne byle by było BU a różnice są nawet pow. 0,12 mm miedzy producentami. Ogólnie z tego co kojarzę to prowadnica głowicy cylindra BU Guardera średnica zewnet. będzie tak z 5,60 mm jak nie z 5,65 mm .Zmierzyłem w domu suwmiarka z dokładnością do dziesiętnych 3 luźne głowice cylindra standardowy rozmiar i co głowica to inny wymiar tj. mam wrażenie ze 1 ma nie całe 5.3 mm 2 ma powyżej 5,3 mm ale mniej niż 5,4 mm a 3 mam tak jakby idealnie 5,4mm . I teraz 1 głowica jest z P&J to wiem na pewno 2 no name a 3 stockowa z cymy. I teraz kupując dysze z DF która ma średnice wewnętrzna otwór 5,5 mm to na głowicy P&J ma duże odczuwalne luzy i przedmuchy jak nie wiem co a oring w dyszy nie spełnia swojego zadania . Mam BU Guardera w 1 replice ale wiesz nie będę rozbierał guna bo i przyrząd pomiarowy mam nie dokładny.

 

Także pisz do krakmanów jak Ci nikt konkretnie nie odpisze .

Link to post
Share on other sites

średnica zew. uszczelki: 24,43mm

średnica wew. uszczelki: 19,36mm

średnica przekroju uszczelki: 2,4mm

 

wymiary te proszę przyjąć jako teoretyczne, zmierzenie materiału miękkiego, łatwo ulegającego odkształceniom są orientacyjne. Pod wpływem ciśnienia wymiary te ulegają zmianie.

 

od razu:

średnica głowicy tłoka bore up: 24,22mm

średnica wcięcia na uszczelkę: 15,12mm

grubość zderzaka: 2,05mm

średnica otworów kierunkowych ( wentylowanych):2,00mm

masa głowicy z łożyskiem oraz ze śrubą montażową: 12,6g

masa uszczelki: 0,6g

 

zestaw bore up dedykowany do g36, pochodzi z ASG Shop z 2008 roku.

Edited by seger
Link to post
Share on other sites

Szabla jakiej sprężyny używasz z BU?

Jeszcze Bu ni używam bo właśnie nie mam uszczelki do głowicy tłoka. Słyszałem, że można ją nabyć w sklepi z uszczelkami. A ogólnie BU będzie używany z SP 120.

A źle jest używać BU ze słabszymi springami ?

 

 

 

Dzięki seger za wymiary.

Edited by Szabla95
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...