Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Chińskie latarki LED jako latarki taktyczne


Recommended Posts

I docieramy do punktu gdzie do latarki za 50zł trzeba dokupić akumulator za 30zł lub więcej.

 

Apropo szybek.

Im szybka jest grubsza tym większe straty powoduje i właśnie te drogie/markowe mają szybki niespełna milimetrowe.

Mało tego powlekane aby zmniejszyć straty przy wchodzeniu i wychodzeniu z soczewki.

Nawet taka szybka marnuje kilka % światła.

 

Jeżeli chodzi o samą latarke, jadąc na milsima płacę kilkadziesiąt złotych wpisowego a na kilka tygodni przed zaczynam przygotowania.

Na prawdę nie stać mnie aby jakikolwiek element wyposażenia zawiódł.

Po kilku wyskokach z chińskimi wynalazkami kupiłem Jetbeam BC40 i Petzl TACTIKKA, nie są to sprzęty super pro ale jak sie je włącza to świecą.

Nic im nie odpada, miałem taką małą lampeczkę migającą do oznaczania sie jako trup z Dec*****, przypiętą do IBY.

Nawet nie zdążyłem na milsim pojechać, pierwsze ćwiczenia i obudowa pękła od przesunięcia repliki, a nie była z najtańszych (30zł).

 

Tak samo przejechałem sie na latarce "taktycznej" pewnego znanego producenta ASG, na RedRiver II wyciągaliśmy kolege pod ostrzałem przez rzekę i nie było mocy, cały sprzęt w pełne zanurzenie, sprzęt komunikacyjny działa a latarka nie. Paranoja.

Inna sytuacja Weissenberg III, wyprawa nocą na bagna po pas i szyje (dla co po niektórych), już tylko stracić równowagę i po zabawie.

Kupujcie sprzęt markowy, bo marce zależy na dobrym imieniu.

Widzieliście kiedyś aby Streamlight albo Surefire zaniemógł. Ja raz, żarnik sie skończył po 2-ch latach używania.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • Replies 159
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam, sorki że odgrzewam kotleta, ale mam pytanie w sprawie tych latarek made in china. Mam do wyboru 2 takie latarki i chciałbym poznać opinie o nich, i czy można je zamontować na szynę boczną w g36c, jak tak to jaki montaż wykorzystać?

 

Latarka numer 1: http://allegro.pl/latarka-130lm-zoom-cree-extra-efekt-25w-12m-c-i1778231916.html Jest to latarka która przemawia do mnie bardziej, z racji na kształt i cenę.

 

Latarka numer 2 http://allegro.pl/nowosc-latarka-zoom-240lm-xr-e-q5-promocja12m-i1778231921.html

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie ta droższa o dychę. Pierwsza jest ponad dwukrotnie słabsza (i nie sugeruję się lumenami, tylko własnym odczuciem, bo mam bardzo częsty kontakt zarówno z tymi pierwszymi jak i drugimi.

 

W przypadku tej pierwszej (której nie polecam), byłby Ci potrzebny montaż pod optykę o średnicy 30mm, a w przypadku tej drugiej (droższej, znacznie mocniejszej) - standardowy 25mm.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ja mam pytanie do chińskich kopii (bądź wersji 'rozwojowych') Surefire'ów, typu Ultrefire WF-502B ( http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=226 ) czy C2 ( http://www.torch.pl/www/led/ultrafire-c2.html ) - jak to się sprawuje na polu 'walki'? Będzie lepsze, gorsze czy po prostu inne od tych z zoomem?

 

Od razu powiem, że nie mam zamiaru polować z tym na niedźwiedzie, wykonywać taktycznych zanurzeń całkowitych ani wyświecać 5 zestawów baterii rzędem... Po prostu poszukuję czegoś na strzelanki przeciągające się do późnego wieczora bądź na nieoświetlone budynki (chociaż nie wykluczam bardziej ekstremalnych warunków w przyszłości).

 

Z tego, co widzę, latarki te są dość mocno 'modułowe' - mam rację?

Link to post
Share on other sites

W ofercie sklepu, w którym pracuję mamy kilka latarek Ultrafire - ja w dalszym ciągu postawiłbym na tanie, równie chińskie, z możliwością regulacji skupienia. Te latarki, które podałeś - są wytrzymalsze i to sporo. Jeśli natomiast chodzi o świecenie - bardziej uniwersalne będą te z zoomem (w trybie punktowym większy zasięg, a w trybie rozproszonym większy obszar terenu oświetlony). Te co podałeś, owszem, są modułowe i mają szerokie możliwości rozbudowy.

 

Jeśli natomiast chodziłoby Ci o zasilanie - na rynku są wersje latarek takich jak opisywałem w pierwszym poście, tylko z możliwością zasilania jednym akumulatorem typu 18650. W komplecie razem z takim akumulatorem oraz ładowarką - ich cena oscyluje już w okolicach 60-80 złotych. Również się w taką zaopatrzyłem i na razie jestem bardzo zadowolony z niej (lecz używam jej tylko w domu/na wycieczkach - do replik i na strzelanki mam inne). Są to latarki tego typu:

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=cree+zoom+18650

I chociaż wszystkich z nich nie miałem (w dalszym ciągu zwracam uwagę na to, że niektóre latarki wyglądają identycznie, a mogą mieć inny, znacznie słabszy moduł LEDowy), to wyglądają one obiecująco. I osobiście - postawiłbym właśnie na nie, zamiast na kopie Siurfajerów, itp.

Link to post
Share on other sites

Latarkę tak czy siak będę sprowadzać z okolic Państwa Środka, więc takie zestawy mnie nie interesują (baterie i ładowarkę dobiorę osobno).

Wszystkie te latarki są 3-trybowe, a po krótkim zastanowieniu się, wszystko poza 100% byłoby używane jedynie do lansowania się :wink: , a w akcji raczej by przeszkadzało (konieczność przejścia przez wszystkie tryby, zanim latarkę się wyłączy, chyba, że te włączniki są 2-stopniowe).

Kwestię ewentualnego włącznika żelowego można chyba pominąć, bajer przydatny chyba bardziej przy laserach.

 

Co powiesz o takiej: http://www.milhunt.pl/sklep/latarka-romisen-p-347.html ? Zoom, łyka mnogość baterii, no i lepiej wygląda od tych x2000 :icon_biggrin: Tylko czy wejdzie w montaż, czy sprawdzi się do zastosowań para-paramilitarnych?

 

Waham się tak naprawdę między Ultrafire WB-501(2)B a tym Romisenem. Które się lepiej sprawdzi?

Edit: No, rozważam jeszcze coś podobnego do tego, co szymx1 podał jako drugie.

Edited by Akkenoth
Link to post
Share on other sites

Nie przeszkadzałoby w akcji - w pierwszym poście napisałem na jakiej zasadzie to działa:

Pierwsze wciśnięcie - mocny tryb;

Drugie - latarka wyłączona;

Trzecie - słaby tryb;

Czwarte - latarka wyłączona;

Piąte - stroboskop;

Szóste - latarka wyłączona;

Siódme - mocny tryb.

W wielu latarkach sterownik powoduje powrócenie do pierwszego trybu po chwili nieużywania.

 

Latarka, którą podałeś powinna podejść na montaż do lunet 30mm.

 

Przy czym w tej cenie można dostać latarkę na nowszych diodach, XP-G. Osobiście jeszcze nie używałem, ale krążą pogłoski o 350-450 lumenach. Twój wybór :).

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ciekawe pytanie,nie miałem do czynienia z tą firmą,wiec tak naprawdę nie wiem. Może ktoś się wypowiedzieć w temacie?

 

To skoro nie wiesz, to dlaczego piszesz w tym temacie? Gdyby każdy, kto nie wie dawał o tym znać - mielibyśmy tu tony spamu. Jeśli ktoś z odwiedzających ma kontakt z tą latarką, to pewnie sam o tym napisze. /LgN

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Właśnie kupiłem taka jak ta Zoom Cree XR-E R5 290lm:

112_8cc89b12eeccb597ba9acb785dc781dc.jpg

tu w jakimś sklepie internetowym za 100zł

link do sklepu

na allegro za 110zł, ale za to z ogniwem 18650 i ładowarką

link na aukcje

Moją kupiłem w jakies małej hurtowni rtv-agd za jedyne 59zł na paluszki (bez ogniwa 18650 i ładowarki).

Świeci super mocno, jeszcze nie miałem tak silnej latarki - super snop, do tego wymiary - malutka!

Edited by aligator73
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

@ rumak.

Mam takie trzy latarki na stanie. Co prawda na SST-50 a nie na MC-E, ale mogę się wypowiedzieć o obudowie i wykonaniu.

1. Za dużo trybów - w ASG może to być uciążliwe, człowiek gubi się w ich mnogości.... Edit - u mnie jest 5, w tej jest tylko na szczęście 2)

2. Nie jestem pewien czy normalny"wysoki" montaż wystarczy. Głowica (odbłyśnik) jest naprawdę szeroka.

3. Świeci pięknie, nawet w jasny dzień robi wrażenie. (SST-50)

4. Grzeje się solidnie, prąd (tak z pamięci) to ponad 4 A - o normalnym włączniku żelowym raczej trzeba zapomnieć, przy MC-E ten prąd też będzie powyżej 1,2A

5. Za duża (za szeroka, za długa za ciężka).

6. Przy zasilaniu 2x18650 SST-50 powinna świecić ponad 60 minut, MC-E poświeci pewnie z parę godzin (stawiałbym na co najmniej 2-3h)

7. Wykonanie obudowy, powłok i gwintów - raczej ciut poniżej obecnych standartów (za tą cenę)

 

Robiliśmy kiedyś (w silnej mgle) porównanie mojej WF-502B (MC-E@1x18650), SST-50

(surefire, 2x18650), jakiegoś XM-L (1x18650) i led-lensera (nie pamiętam oznaczenia) ale jest tylko jeden model z regulowanym skupieniem. W kategorii zasięg - wygrał led-lenser skupiony maksymalnie. Pozostałe latareczki ustępowały nieznacznie z wyjątkiem mojej MC-E, która miała najsłabiej skupiona wiązkę (z racji budowy emitera).

Natomiast w warunkach leśnych MC-E sprawuje się bardzo dobrze, właśnie z racji tej "szerokiej" wiązki. po włączeniu doświetla kąt 30 stopni, do granicy strzału szturmiaka. Za duże skupienie powoduje to, że trzeba szukać celu, a jak kąt jest szeroki, to "z przodu" jest dzień.

Na koniec przyszło spore zaskoczenie, kiedy okazało się że ten led-lenser jest zasilany AAA, a zamiast szkiełka jest soczewka -czyli wszystko to, co uważam za nieporozumienie w latarkach. :zastanawia:

Podsumowując - latarka na pojedyńczym ogniwie 18650 będzie świecić dość podobnie, a będzie sporo poręczniejsza.

Niedługo będę miał ThruNite Catapult (XM-L @ 2x18650), specjalnie z ograniczona ilością trybów.

XM-L jest trochę słabsza od SST-50, ale tez wyraźnie mniej prądożerna.

 

 

Trochę mnie kusi SST-90 (ponad 2100 lumenów, prąd ponad 8A :blink: )

Jak ktoś będzie zainteresowany, to mogę zrobić porównanie tego co już mam z tym co jest w drodze do mnie...

Pozdrawiam

Edited by W2o
Link to post
Share on other sites

Mam takich kilka w chwili obecnej w sklepie, gdzie pracuję. Przy czym są one 'rebrandowane' przez jakąś firmę, która przy okazji oprócz standardowego koszyka na 3xAAA dorzuca akumulator 18650 i ładowarkę.

 

Dioda jest w porządku (jeśli to ta sama co u nas), świeci tak samo jak inne z tych mocnych, które opisywałem wcześniej w temacie. Jedną z częstszych wad, jakie zauważyłem w tych latarkach jest to, że po maksymalnym skupieniu wiązki pokrętło jeszcze obraca się o 2-3 kliknięcia, co powoduje znowu niewielkie rozproszenie wiązki - da się przyzwyczaić do tego i kręcić na wyczucie.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Wybaczcie, że odkopuję temat, ale dostałem od matuli stówkę by w końcu kupić latarkę, a ze swojej strony dokładam 50 zł i mam 150 zł do wydania.

 

Latarka w większości przypadków do domu (powiedzmy 45%), na wyprawy [nocne zwiedzanie lasu, budynków itd. (powiedzmy 40%)] i do ASG (powiedzmy 15%).

 

Nie przemawiają za mną jakoś Surfajery ze względu pewnie na cenę, jaką mają. Przemawia za to bardzo ULTRAFIRE.

 

Zamieszczam przykłady propozycji moich i prosiłbym o radę:

http://allegro.pl/nowosc-ultrafire-xm-l-u2-850lm-i2544598961.html

http://allegro.pl/latarka-ultrafire-1600lm-12w-zoomable-cree-xml-t6-i2541471200.html

http://allegro.pl/latarka-ultrafire-c8-xm-l-t6-1300lm-i2550653601.html

http://allegro.pl/latarka-ultrafire-c1-xm-l-800lm-smo-promocja-i2535596955.html

 

Osobiście najbardziej za mną stoi pierwsza propozycja, ale może forumowi znawcy się wypowiedzą.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Polecam sklep neolux.Tanie,dobre latarki,i na życzenie klienta ustawią tylko jeden tryb 100% ,zamiast fabrycznych trzech (100%,50%,strobo).Wszystkie latarki,które wybrałeś są ok,i bierz tą,która ci się bardziej podoba.Na twoim miejscu szukałbym latarki z funkcją zoom.Fajny bajer i całkiem przydatny w nocy.

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Posiadam jakąś podróbke 'POLICE 15W' za 25zł z allegro. Ma ona diodę cree, kształt zzoomowanego promienia światła jest tak samo kwadratowy jak w tych drogich taktycznych latarkach. Problemem jest jej zasięg. Na krótkich dystansach (pomieszczenia) całkiem fajnie oświetla, kompletnie oślepia jak się patrzy prosto w soczewkę (niekoniecznie z bliskiej odległości) ale za to na otwartych przestrzeniach nie ma z niej większego pożytku. I tutaj pojawia się moje pytanie: podobno jak się wymieni w latarce 'koszyczek' z trzema bateriami aaa na baterie cr123 to latarka nabiera mocy. Nie wiem czy to prawda, zwłaszcza że 3 aaa powinny dać napięcie 4,5V, a taki cr123 ma 3,7V. Próbował ktoś już użyć takiego akumulatorka w kiepskiej latarce? Dało to większy zasięg?

Link to post
Share on other sites

Jedno pytanie - kształt promienia światła w trybie maksymalnego skupienia jest kwadratowy, czy taki jak na zdjęciu na dole po lewej stronie?

http://img09.allegro...4/99/2852349996

 

Przed chwilą z ciekawości sprawdziłem tanią latarkę na diodzie XR-E Q5 i nie odnotowałem różnicy w świeceniu na koszyczku 3xAAA i na akumulatorze 18650. Różnica na pewno będzie w długości świecenia (na korzyść CR123 / 18650), a czy w jasności... nie wiem, jak pisałem, teraz sprawdzając na szybko różnicy nie odnotowałem.

Link to post
Share on other sites

Kwadratowy jest, nie taki jak na zdjęciu. Znalazłem na allegro taką samą (inny sprzedający niż kupowałem swoją) http://allegro.pl/la...2856138726.html i tam pisze że to jest jakaś dioda "Luxeon". Może sprzedawcy wogóle mają informacje wyssane z palca i to jest jakiś led zwykły xd

Może spróbuję baterie od jakiejś komórki podpiąć, to może da się z niej coś więcej wyciągnąć. Wogóle się nie grzeje (zresztą na trzech małych paluszkach to by dziwne było) więc zgaduje że jeszcze ma jakiś margines wytrzymałości żeby podpiąć mocniejsze źródło zasilania bez jej przepalenia...

O, zdjęcie zrobiłem: http://sdrv.ms/ValOHq

Edited by N0mad
Link to post
Share on other sites

Możesz pokombinować - zerknij na www.swiatelka.pl , tam się znają na rzeczy.

 

Ale tak jak przypuszczasz:

Może sprzedawcy wogóle mają informacje wyssane z palca i to jest jakiś led zwykły xd

To, co masz, to nie jest najprawdopodobniej dioda Led Cree. Mam również latarki z regulowaną ogniskową, prawdopodobnie na tej samej diodzie, którą Ty masz (kształt promienia światła jest kwadratowy przy maksymalnym skupieniu) i świecą one sporo gorzej od najprostszych latarek na Cree XR-E Q5, które dostać można już od około 30 złotych.

Link to post
Share on other sites

Czy mógłby mi ktoś polecić latarkę? Bo mam dość bazarowej chińszczyzny z kiepskim zasięgiem.

Przeznaczenie: do nocnych wypraw w dzicz oraz do nocnych manewrów z repliką.

Czytałem porady z pierwszego posta, ale przez te dwa lata pewnie się sporo mogło zmienić.

- cena: powiedzmy około 50 zł (sugerując się pierwszym postem)

- gabaryty: taktyczne. ma być wystarczająco mała, by dało się zamontować na replice. Tylko tyle wymagam w tej kwestii.

- najlepiej tylko jeden tryb świecenia (w ostateczności 2, normalny i strobo), bo więcej mi nie potrzeba

- zoom koniecznie

- jasność: nie podam wartości w lumenach, bo się na tym nie znam, no ale ma być w miarę możliwości jak najmocniejsza. Tak, żebym mógł też jej używać na otwartym terenie w nocy

- zasilana normalnymi paluszkami (AA lub AAA), bo mam takie akumulatory i ładowarki. Z tego też względu wskazane wręcz jest, by NIE miała akumulatora w zestawie (żeby nie dopłacać)

 

Jeszcze jedno pytanie: jestem skazany na allegro/dealextreme i sklepy internetowe, czy może da radę kupić takową "na miejscu", w niezbyt specjalistycznych sklepach?

Link to post
Share on other sites

Do 50 złotych chyba w dalszym ciągu tylko XR-E Q5 + funkcja ZOOM.

 

To, co na pewno się zmieniło przez ten czas, to dostępność tanich latarek na innych diodach, np. XM-L U2. Podawane dla nich parametry (o ile są choć w połowie autentyczne) zostawiają te pierwsze diody daleko w tyle. Da się takie (z funkcją ZOOM) dorwać już od około 100 złotych, ale muszę przyznać, że nie miałem ich póki co w rękach i sugeruję się wyłącznie opisami więc byłoby głupotą z mojej strony je polecać.

 

czy może da radę kupić takową "na miejscu", w niezbyt specjalistycznych sklepach?

Pracowałem w niewielkim stacjonarnym sklepiku, który zajmował się m.in. akcesoriami survivalowymi i turystycznymi. Mieliśmy w ofercie takie latarki w cenach całkiem zbliżonych do internetowych, a więc jest duża szansa, że znajdziesz je gdzieś na miejscu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...