Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Chińskie latarki LED jako latarki taktyczne


Recommended Posts

  • Replies 159
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sprzedawcy często rzucają oznaczeniami i parametrami kierując się napisami na pudełkach, które nie zawsze są prawdziwe.

 

Np. te aukcje wydają mi się w porządku:

http://allegro.pl/la...2870671604.html

http://allegro.pl/la...2870684092.html

 

Niska cena, kształt promienia światła na zdjęciach wskazuje na diodę Cree, zasilanie 3xAAA.

Jeśli chodzi o autentyczny zasięg, to w trybie maksymalnego skupienia z odległości 50 metrów zobaczysz każdy szczegół, a do 100 metrów powinna rozjaśniać widok na tyle, by możliwe było dostrzeżenie sylwetki człowieka. W trybie maksymalnego kąta świecenia, do 20-30 metrów naprawdę sporo powinna rozjaśniać.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Podpowiedzcie mi proszę - czy toto http://neolux.pl/pl/...elowy-250-m-/99 jest warte grzechu zakupu, czy też powinienem sobie przestać głowę zawracać?

 

Szukam sensownego źródła światła do (okazjonalnej tak naprawdę) gry w budynkach, mile widziana możliwość zamontowania tego na replice (strzelbie konkretnie) ale najczęściej będzie używane w parze z pistoletem (a 95% czasu i tak będzie spędzać w ładownicy...). Na pewno calowy tubus, i na pewno zasilanie z ładowalnego źródła.

 

Jedną chińską latarkę na diodzie Q5 - http://neolux.pl/pl/p/Latarka-Cree-Q5-240lm-zoom-kolor-tytanowy/81 - już mam, i jeśli chodzi o świecenie, to świeci bardzo fajnie, jako lampa rowerowa też się sprawdza (tylko że zasilanie - 3xAAA - nie sprawdza się zimą, baterie umierają bardzo szybko...). Natomiast wyłącznik dyskwalifikuje ją z użytku na strzelankach - po jakimś czasie wyrobił się i teraz zaskakuje z kilkosekundowym czasem opóźnieniem, co w warunkach rozgrywki czyni ją bezużyteczną (cokolwiek chcieliśmy zobaczyć, to i tak już za późno jest...).

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Z tego co wyczytałem to latarka ma 2 tryby.Gdy będziesz wciskał przysisk żelowy,to latara będzie skakać pomiędzy tymi dwoma trybami.Napisz do sklepu,żeby przygotowali ci latarkę z trybem tylko 100%.Poza tym latara jak i sklep jest ok.

 

 

TK poza tematem.

 

Kupiłem ostatnio tuningowanego ultrafire c8 która ma realny power 1000lm od użytkownika upek z forum światełka.pl.Ta latarka daje niemiłosiernie po oczach,oświetla dosłownie jak reflekor samochodowy ^^.Jednym słowem polecam..

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Tu jest aukcja upka.

 

http://allegro.pl/ul...2899678834.html

 

 

Kupiłem od niego latarkę(160zł),ogniwo zabezpieczone panasonic(40zł),wraz z włącznikiem żelowym(20zł).Całość z przesyłką kurierską wyszło mnie 235 zł.

 

Latarka ta fabrycznie ma 3 tryby.Musicie napisać mu,żeby ustawił tylko 1 tryb 100%,bo w przeciwnym wypadku będzie wam skakała pomiędzy trybami,gdy wciśniecie przycisk.

.

Włącznik żelowy,jak i stockowy został przerobiony-zmostkowany,aby całość obsłużyła i wykorzystała w pełni. 3A.

 

 

Wieczorkiem strzelę wam kilka beamshotów jak to wali po lesie i budynkach ^^.

 

Swoją drogą polecam wam portale:

 

http://www.swiatelka.pl

http://www.torch.pl/forum/

 

Sporo tam o tych lampkach jest :)

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Dzięki.

 

Kurde, miotam się jak kurczak z urżniętym łbem... ale chyba jednak taki potwór nie jest mi potrzebny. Jak komuś tym w budynku poświecę po ślepiach, to boję się że krzywdę zrobię (a jednak możliwość ponownego strzelania do tego samego klienta przy następnej okazji to jedna z ważnych zalet ASG ;)). No i, jak wspomniałem, 95% czasu spędzi w ładownicy. Ograniczę się do zwyklaka na Q5...

Link to post
Share on other sites

Jeżeli to miało by służyć stricte do cqb,to też radziłbym coś słabszego.Robiłem testy na sobie i współlokatorach.Krzywda im się nie stała(z wyjątkiem jednego,bo przeleciał przez krzesło),i gały mają całe :icon_smile:

 

Ja swojej używam głównie w terenie,bo budynków tu zbytnio do strzelania nie ma. ;/

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Jeżeli to ma być ten ultrafire,co opisałem to nie widzę opcji,żeby były 2 tryby.Przy wciskaniu włącznika żelowego by ci latara pomiędzy 100% i strobo skakało.

 

Aczkolwiek mogę się mylić i warto zapytać w neoluxie jak i u upka,albo kogoś innego ogarniętego w latarkach na portalach,jakie podałem wyżej.Mi tam w teren potrzebny był tylko 100% i jestem w pełni zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Niedawno napisałem:

To, co na pewno się zmieniło przez ten czas, to dostępność tanich latarek na innych diodach, np. XM-L U2. Podawane dla nich parametry (o ile są choć w połowie autentyczne) zostawiają te pierwsze diody daleko w tyle. Da się takie (z funkcją ZOOM) dorwać już od około 100 złotych, ale muszę przyznać, że nie miałem ich póki co w rękach i sugeruję się wyłącznie opisami więc byłoby głupotą z mojej strony je polecać.

 

Udało mi się położyć ostatnio ręce na jednej z tanich latarek (Bailong za około stówę) z funkcją ZOOM i akumulatorem 18650, używającej diody XM-L T6, która według opisu miała mieć około 1000 lumenów. W praktyce świeciła z jasnością bardzo zbliżoną do analogicznych latarek na diodach XR-E Q5 i XP-G R5 (których jasność świecenia określana jest przez sprzedawców na kilkakrotnie słabsze wartości), jedynie pole świecenia było większe (podobne do tego, co znam z Tac Raptora na diodzie XM-L U2).

 

Wychodzi więc na to, że moje nadzieje na tanią latarkę o mocy porównywalnej do Tac Raptora legły w gruzach. Oczywiście niewykluczone, że z tą latarką było coś nie tak - wszakże miałem tylko jeden egzemplarz w rękach. Nie była to też raczej kwestia akumulatora, bo sprawdzałem to na dwóch różnych ogniwach 18650, a także koszyku 3xAAA - na wszystkim świeciło bardzo podobnie.

 

Postaram się dowiedzieć czegoś więcej, może uda się też jakieś porównanie jasności świecenia zrobić na dniach.

Link to post
Share on other sites

Niedawno napisałem:

 

 

Udało mi się położyć ostatnio ręce na jednej z tanich latarek (Bailong za około stówę) z funkcją ZOOM i akumulatorem 18650, używającej diody XM-L T6, która według opisu miała mieć około 1000 lumenów. W praktyce świeciła z jasnością bardzo zbliżoną do analogicznych latarek na diodach XR-E Q5 i XP-G R5 (których jasność świecenia określana jest przez sprzedawców na kilkakrotnie słabsze wartości), jedynie pole świecenia było większe (podobne do tego, co znam z Tac Raptora na diodzie XM-L U2).

 

Wychodzi więc na to, że moje nadzieje na tanią latarkę o mocy porównywalnej do Tac Raptora legły w gruzach. Oczywiście niewykluczone, że z tą latarką było coś nie tak - wszakże miałem tylko jeden egzemplarz w rękach. Nie była to też raczej kwestia akumulatora, bo sprawdzałem to na dwóch różnych ogniwach 18650, a także koszyku 3xAAA - na wszystkim świeciło bardzo podobnie.

 

Postaram się dowiedzieć czegoś więcej, może uda się też jakieś porównanie jasności świecenia zrobić na dniach.

 

Jeżeli chcesz wycisnąć maksymalną moc ile fabryka dała,wsadź tam driver,dający diodzie więcej prądu(3A).Przejedź gwinty pastą termoprzewodzącą,Przyklej diodę dobrym klejem termoprzewodzącym,zmostkuj włącznik niskooporowym kablem,i osiągniesz te 900-1000 lumenów na diodzie. :icon_smile:

 

I będzie latarka za ok 130zł,która może konkurować z tacraptorem. :icon_smile:

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Ah, nie napisałem tego, a to dość istotne - nie kupowałem tej latarki, po prostu miałem okazję pobawić się nią w zaprzyjaźnionym sklepie. Specyfikacji technicznej nie było - na pudełku było oznaczenie diody, a oprócz tego nalepka również z oznaczeniem diody jak i jasnością świecenia. Podobne latarki na Allegro miały podane zbliżone informacje.

 

Ale jeśli tak jak pisze Nitro, kilka przeróbek pozwalało by na drastyczne zwiększenie jasności, to trochę się we mnie nadzieja obudziła ;). Jednakże na chwilę obecną nie jestem w stanie sobie jej sprawić.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Specyfikacji technicznej nie było - na pudełku było oznaczenie diody, a oprócz tego nalepka również z oznaczeniem diody jak i jasnością świecenia.

Innymi słowy trzeba zwracać uwagę, czy ilość lumenów dotyczy parametrów latarki, czy diody. Co w wypadku zakupu u przedsiebiorcy, może dawać podstawę do wystąpienia z roszczeniem z tytułu niezgodności towaru konsumpcyjnego, z umową.

Link to post
Share on other sites

Pytanko, co się bardziej opłaca? Kupić latarkę Ultrafire z 1000 lumenów, czy wydać troszkę więcej i sprawić sobie Fenixa lub Surefire tylko z tymi 300 lumenami? Co będzie świeciło lepiej? Mocniej? Skuteczniej?

 

To nie jest pytanie z cyklu: "po co Ci potrzebna latarka". Pytam tak z ciekawości ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Po przetrawieniu paru latarek, skłaniałbym sie ku latarkom Solarforce'a.

Głównie z tego tytułu że tubus w który upychasz akumulator/baterie jest dość szeroki i nie będziesz mieć problemu z karmieniem latarki akumulatorami 18650. To pierwsza rzecz.

Dwa to kompatybilność akcesoriów z surefire'ami. (Włączniki,głowice,tubusy - można żonglować do woli)

Trzy wykonanie jest 4x lepsze od Ultrafire, i moim zdaniem bardzo porównywalne z Surefire'ami.

Topiłem jedne i drugie w wodzie, w śniegu, w brudzie - nadal świecą. Uszczelki są dość grube, i solidnie trzymają.

Przy ultrafire'rze miałem natomiast sporo problemów z świrującym włącznikiem stockowym, który po prostu sie odkręcił w środku, potem odpadające sprężynki które trzeba było lutować na nowo bo chińczyk cyny poskąpił. Niby takie pierdoły które da sie naprawić w moment w domu - ale będąc w terenie chce mieć sprzęt który mnie nie zawiedzie i nie zepsuje sie w najmniej oczekiwanym momencie.

 

Poza tym po kupnie samej latarki UF WF502B miałem taki problem, że nigdzie włącznika żelowego osobno dorwać nie mogłem. Taki ot zonk. A kupowac drugiej latarki dla włącznika przecież nie będę, więc kupiłem osobno korpus Solara i włącznik. Obudowa od UFa stoi teraz jako zapas na półce.

 

Co do samych latarek Surefire'a - to zauważyłem że większosć z nich jest żarnikowa a nie ledowa, to raz - a dwa że ich dropy są bardzo punktowe, przez co nadrabiają niską moc bo przekłada sie to na zasięg.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Kupiłem sobie toto: http://neolux.pl/pl/p/Latarka-8491-Cree-Q5-aku-montaz-wyl-zelowy-250-m-/99

Za te pieniądze - wygląda bardzo przyjemnie. Świeci też przyjemnie - przy maksymalnym skupieniu promienia, oświetlony krąg jest zauwazalny na ścianie budynku odległego o nieco ponad 300m. Świeci zauważalnie jaśniej niż http://neolux.pl/pl/p/Latarka-Cree-Q5-240lm-zoom-kolor-tytanowy/81 (zapewne dzięki lepszemu zasilaniu, bo dioda teoretycznie ta sama - Q5).

 

Jedyna wada, jaką w niej dostrzegam - wyłącznik z tyłu nie działa jako włącznik chwilowy (trzeba wdusić tę czerwoną gumową kropkę dość mocno, żeby "kliknęła" i zaskoczyła. Wtedy można ją "chwilowo wyłączać" lekko wciskając).

 

W komplecie dorzucili mi gumowy uchwyt na latarkę, typ rowerowy - mój Mosiek z AGMu właśnie wzbogacił się o opcjonalne oświetlenie "taktyczne" ;)

Link to post
Share on other sites

Uwaga do powyższego posta - latarka jest za gruba, i nie pasuje do standardowych montaży / kabur na latarki o tubusie 1". W zestawie jest skręcany, dwuczęściowy prosty montaż który do niej pasuje, więc montaż na stałe nie jest problemme, ale jeśli ktoś chciałby zamontować to światełko jakimś bardziej fikuśnym sposobem, radzę uważać i najpierw przymierzyć, czy będzie pasować.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Jeżeli chcesz wycisnąć maksymalną moc ile fabryka dała,wsadź tam driver,dający diodzie więcej prądu(3A).Przejedź gwinty pastą termoprzewodzącą,Przyklej diodę dobrym klejem termoprzewodzącym,zmostkuj włącznik niskooporowym kablem,i osiągniesz te 900-1000 lumenów na diodzie. :icon_smile:

 

I będzie latarka za ok 130zł,która może konkurować z tacraptorem. :icon_smile:

 

Możesz mi dokładniej wytłumaczyć jak najprościej jakich umiejętności potrzeba aby przerobić tego typu latarkę? Oraz co polecasz na Cree XM-L T6.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Errhile minęło parę miesięcy od twojego zakupu latareczki http://neolux.pl/pl/...elowy-250-m-/99. Również zastanawiam się nad nią. Będzie używana raz, może dwa razy na jakiś 24h zlotach, dla tego szukam coś do granicy 150zł (za komplet wraz z włącznikiem żelowym, bateriami i ładowarką).

Ewentualnie czy ktoś może polecić coś ciekawego w podobnym przedziale cenowym?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...