Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 252
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Trochę wydatków mi się skumulowało w ostatnim czasie ale postaram się to kupić po nowym roku.

Jedyna wada jaką w tym widzę to spore skoki fps bo aż o 15. Testowałem ostatnio dwa takie fabryczne karabinki i miały rozrzut do 1m/s czyli ok 3fps co jak na replikę prosto z pudła wydaje mi się świetnym wynikiem.

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się że naciąga się sprężynę tłoka w którym jest kapsuła i po naciśnięciu spustu,tłok uderza w głowicę cylindra. W głowicy tłoka prawdopodobnie jest zbijak który uwalnia odpowiednią ilość gazu przy strzale. Myślę że jeśli jest tak jak to opisałem będzie się dało poeksperymentować ze sprężynami różnej twardości regulując w ten sposób energię.

Edited by czaja18
Link to post
Share on other sites

Roniee (jak zrobiłem błąd w nicku, to sorry.) Przerobił SWD na HP z BlowBackiem, sam taki system powoli kończę tylko że bez Blow-Backu. Z tego co widzę, to przy odrobinie zdolności manualnych, taką kapsułę da się zmieścić w chwycie lub w kolbie (w końcu dużo tam miejsca).

 

Sam elektrozawór nie mieści się w body (niestety....) I w tym cały problem. Mi się udało go wsadzić właśnie w chwyt, a np. kapsułę dałbym w to "okno" w kolbie. Albo zamiast kapsuły CO2, wytoczyć sobie zbiorniczek na HP lub GG który można by było doładowywać. Tylko w tym problem że taki zbiorniczek z HP nie starczał by na wiele strzałów, skoro w klamkach po 350 fps, kapsuła starcza na około 70-100 strzałów. Ale w końcu w snajperce wcale więcej niż 50 strzałów to chyba nie potrzeba :wink:

 

Najprościej to do barretta, tam tyle miejsca wolnego że HOHO, albo do WA2000, też wszystko by się zmieściło.

 

Na wszystkie te repliki (SWD,Barrett i WA2000) mam już system jak to zmieścić, niestety, są one kosztowne :wink:

Link to post
Share on other sites

Co do tej konwersji co2 za 135$, to widze 3 słabe strony projektu:

- koszt ;]

- trzeba 2 razy nawiercić tylny mostek, żeby zamontowac konwersję, nie wiem czy przy powrocie do sprężyny mostek nie będzie zbyt osłabiony,

- żeby zmienić kapsułę, trzeba zdejmować optykę i dekiel - raz że suwanie co chwile optyką wyciera szyne boczną, a drugi raz ze trzeba po zdejmowaniu optykę regulować.

Link to post
Share on other sites

Ja to ustrojstwo i tak zamówię jak tylko będzie luźna kasa i zabieram się chyba w końcu na poważnie za SVU, bo naciąganie sprężynowego było by co najmniej mocno utrudnione a z tego co na filmie widać to jest bezproblemowe.

Pytanie tylko czy ta płytka do montażu prowadnicy jest w zestawie i czy da się wycisnąć więcej fps lub co ważniejsze osiągnąć bardziej stabilne wyniki, chociaż 11fps rozrzutu to nie tak źle biorąc pod uwagę to co nasza replika potrafi wyczyniać ;]

I tak czekam aż ktoś zacznie sprzedawać kity na HP...

Link to post
Share on other sites

dekiel bez problemu można ściągnąć bez zdejmowania optyki(pso-1), z tłokiem również nie ma problemu.

 

możliwe, z tego co widziałem pso1 można i na ak założyć, ale chińska replika pasuje tylko i wyłącznie na swd i to na styk (zaślepka do podświetlania siatki opiera się o pokrywę) .

 

a co do konwersji, to ktoś musi kupić 1 zestaw i poznać budowę, a później już z górki ;]

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Szanowni Panowie którzy zamówili w sklepie ehobby Asia konwersję marki PAS która pozwala na przekształcenie repliki sprężynowej w gazową - zasilaną CO2.

Proszę Panów o szczegółowe zdjęcia, a jeżeli ktoś ma znajomości rysunku technicznego to proszę o wykonanie dokładnych rysunków najlepiej w większej podziałce.

Bardzo ciekawi mnie ten tłok i z powrotem nabrałem smak na SWD :D

Link to post
Share on other sites

a więc na szybko napiszę - bez ekstazy.

Filmiki "propagandowe" nie mówią wszystkiego - a raczej nie pokazują wszystkiego co wiedzieć powinniście - ot choćby tego że w polu naboju CO2 nie wymienicie - chyba że warsztat rusznikarski nosicie ze sobą w plecaku.

 

pomijam ze po zainstalowaniu miałem 160-200 fps'ów, i zamiast singla jeden prawie pełen strzał + 2 pół-strzały...

 

zaraz napiszę jakąś szybką reckę wstępną i wrzucę tu.

Link to post
Share on other sites

Jak na Chińszczyznę przystało - opakowanie nie powala. Ot po prostu go nie ma.

IMG_0101.JPG

 

 

krótka i zwięzła informacja co jest w środku:

IMG_0102.JPG

 

 

Po wysypaniu z worka otrzymujemy:

- Głowicę

- tłok-cylinder na nabój CO2

- sprężynę dociskającą

- "wieżyczkę" z "rozszczepioną" podstawą

IMG_0104.JPG

 

 

nowy "tłok" pełniący jednocześnie funkcje pojemnika na kapsułę zakończony jest głowicą z dwustopniową dyszą.

Ewidentnie uprasza się by na progu tej dyszy był maleńki oring - uszczelniający dyszę w gnieździe głowicy cylindra - która musimy wymienić na ta dostarczona z zestawem:

IMG_0106.JPG

 

oraz

IMG_0107.JPG

 

... zapomniałem o "dupce" cylindra czyli nakrętce zamykającej cylinder-tłok i dociskająca nabój CO2.

IMG_0108.JPG

 

 

Wieżyczka jest ścięta w podstawie - odcięto około 4mm podstawy którą sie przykręca w miejsce oryginału. Resztę wieżyczki osadza się bolcami w nawiercone w podstawce otwory.

IMG_0116.JPG

 

 

I tu pojawia się kolejny problem - po zamontowaniu płaskiej podstawy nie da się założyć tłoku-cylindra z zamontowanym nabojem CO2. Całość jest na tyle długa że nie da się tego wcisnąć - rozwiązanie tego to:

- skrócenie cylindra zamontowanego w bolcie - o jakieś 4-5mm ( o długość gwintu na wkręcenie głowicy - w moim SWD cylinder jest nagwintowany z obu stron).

 

widok zamontowanej podstawy wieżyczki:

IMG_0126.JPG

 

 

Sprężyna - a raczej jakaś pomyłka, zastanawiam się czy nie wypadła komus z długopisu i przez przypadek nie wpadła do mojego zestawu.

IMG_0117.JPG

 

 

po zainstalowaniu jej okazało się że jest za słaba - po strzale pozwala by tłok się odbijał od głowicy, odskakiwał, pobierał kolejna kulkę i wpychał ją do komory hopa i ten cykl jeszcze raz w obrębie jednego strzału.

 

Nagrałem filmik - ale nie słychać na nim efektu trój-strzału jaki słychać w rzeczywistości - potrójne uderzenie tłoka-cylindra w głowice ... porażka.

 

Same głowice różnią się od strony wewnętrznej - inny frez - mieszczący dyszę tłoka-cylindra, i dłuższa o jakiś milimetr dysza w przypadku tej od CO2.:

IMG_0121.JPG

 

 

IMG_0122.JPG

 

 

Zestawienie całości w jednej "kupie"

IMG_0119.JPG

 

 

Na poniższym zdjęciu wyszedł na jaw bubel z montażem naboju w replice jeśli jest juz przykręcona podstawa wieżyczki - nie da się !

 

IMG_0123.JPG

 

 

IMG_0125.JPG

 

 

zmontowana całość:

 

IMG_0133.JPG

 

 

IMG_0134.JPG

 

 

IMG_0135.JPG

 

 

IMG_0136.JPG

 

 

... i na koniec artystyczna prezentacja :)

 

IMG_0137.JPG

 

 

 

na dzień dzisiejszy nie napisze nic o tym jak to działa - bo nie działa.

 

W dniu jutrzejszym zorganizuję oringi do uszczelnienia, inne springi - twardsze, miększe .... pokombinuje - wtedy może będzie co oceniać.

Edited by Padaka
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...