Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

UK w ONZ / UN


Recommended Posts

Widziałem ostatnio na Explorer w TV program o konfliktach - o ile dobrze pamiętam chodziło o Palestyne - był pokazany dzień z życia żołnierza ONZ - program ciekawy ale co mnie zwróciło uwagę to:

- gość miał DDPM

- koszula / kurtka z pagonami

- miał flage Nowej Zelandi

- beret ONZ

Program był zrobiony dwa lata po powstaniu muru /jakiejś głównej części/

 

Troszkę szukałem bo temat mnie ciekawił jakie wojsko z Wielkiej Brytanii bierze udział w misjach stabilizacyjnych czy też pokojowych jako część ONZ - jest pewna część odnośników która prowadzi na stronę ONZ ale są to stare linki i nic się nie otwiera, na stronach MOD informacji również nie znalazłem. Jeśli ktoś posiada taką wiedzę prosiłbym o ew kilka słów - głównie chodzi tu mi jakby o "nasz" rejon czyli Europę - uzbrojenie czy też oporządzenie raczej nie jest dla mnie ważne /ew dla następnych szukających/ bo to się znajdzie po latach - pewne zasoby są standardowo wydawane - chodzi mi o jednostki.

 

I chodzi mi o bojowe jednostki - bo nie interesuje mnie służba cywilna? czyli ubrani w błękitne koszule i pokazując się z tubylcami że trzymają rękę na pulsie ;)

Link to post
Share on other sites

To po cholerę była ta wstawka co widziałeś w TV, skoro nie ma to kompletnie związku z Twoim pytaniem? :blink:

Może żeby złapać kogoś na nieumiejętności czytania ze zrozumieniem i przy okazji go wpienić? :hahaha: Wrzucił bo mu było wolno i tyle.

Edited by aciepk
Link to post
Share on other sites

Corey, Kiwi używają DPM; w wersji leśnej - jest bardziej żółty; pustynny - jest w kroju identyczny, jak two tone DDPM.

Możliwe, że Kiwi gdzieś tam się zabłąkał jako obserwator OeNZetowski.

Aha, Kiwi wystawiali wstawkę do zmian na Golanie, czy gdzieś tam w Libanie - coś kiedyś któryś z moich kolesi opowiadał, że miał z Nowozelandczykami do czynienia.

Edited by von_Zakapior
Link to post
Share on other sites

Może żeby złapać kogoś na nieumiejętności czytania ze zrozumieniem i przy okazji go wpienić? :hahaha: Wrzucił bo mu było wolno i tyle.

:cool:

Zawsze wiedziałem że mamy podobne zdanie na pewne tematy

 

@von_Zakapior

 

Sprawdz PW ;)

 

Tak wiem że Kiwi są bo ich sobie sprawdziłem - najbardziej zainteresowało mnie nie to że mają "podobne" mundury co Brytyjczycy /różnica chociażby na kurtce pagony na ramionach gdzie w wersji brytyjskiej te pagony nie występują.

 

niemniej jednak pytanie główne jest ukryte ;)

 

Jeśli ktoś posiada taką wiedzę prosiłbym o ew kilka słów - głównie chodzi tu mi jakby o "nasz" rejon czyli Europę - uzbrojenie czy też oporządzenie raczej nie jest dla mnie ważne /ew dla następnych szukających/ bo to się znajdzie po latach - pewne zasoby są standardowo wydawane - chodzi mi o jednostki.

 

Czyli nie pustynny kamuflaż a leśny, rejon służby Europa - i to co mnie interesuję to jakie jednostki - w sumie wystarczyło by potwierdzenie że RMC ale ja tej informacji właśnie nie mogę znaleźć

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...