Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ostatnio przypomniałem sobie, że jeszcze 2 lata temu na wielu stronkach m. in. airshitguns.pl znajdowały się strzelby napędzane gazem, oczywiscie produkcji chińskiej. Cena oscylowała w granicach 400zł a dostępne modele to wszelkie mossbergi i ich "mutacje". Miały sporą prędkość wylotową (400fps+) i były wykonane z metalu. Zasilane były green gazem.

 

A więc pytanie - co się z nimi stało? Pamiętam że od pewnego momentu nagle zniknęły ze sklepów i nigdy się nie pojawiły. Czemu?

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Słaby popyt. Bo były i 8mm, i 6mm (czyli w typowym kalibrze), i popyt był na tyle marny, że zalegały i poszły przed dwoma laty w ramach wyprzedaży świątecznych - kupiłem wtedy long'a czarnego za 200zł. Zdecydowanie - to była wyprzedażowa cena. W normalnej wyraźnie nie schodziły.

 

Co i nie dziwota, bo to replika nie dość, że sezonowa, to jeszcze mocno niszowa. A do tego miała swoje narowy techniczne.

Link to post
Share on other sites

To szkoda, bo od jakiegoś czasu poluje na coś takiego. Choć najchętniej kupiłbym Panzor Jackhammera albo HK CAWS, pod warunkiem 3 luf (jak w benelli m3 DE) i opcji strzelania serią :P

 

Niszowa? czemu? Sprzęcik doskonały na bliski dystans :) Jakaś alternatywa dla tych osób które uwielbiają wszelkie śrutówki a sprezynowy mossberg za kilka dych nie jest ich szczytem marzen :)

 

PS. znam takie osoby, mozna powiedzieć że też w ich imieniu pytam ;)

 

 

Link to post
Share on other sites

Dokładnie - na GG i kulkach 0,20g jak bym nie kręcił i nie kombinował, po 30m cały kompozyt leżał na ziemi. I mam tu na myśli strzelanie lobem.

Za to ja kolega oberwał po głowie z kilku metrów (wiadomo, CQB) to zastanawiał się czy to były kulki, czy kamień...

 

Replika niszowa, bo co prawda ładna i skuteczna, ale nadająca się do użycia tylko w CQB. A w mojej okolicy miejscówek pod "tylko CQB" jakoś brakuje... a zimą, jak to w gaziaku, GG się skraplał i też była wtopa...

Link to post
Share on other sites

ale mi nie chodzi o repliki strzelające 3 kulkami naraz przy jednym strzale i przeładowywane ręcznie po każdym takim strzale tylko repliki strzelb walących full auto. Chodzi mi o połączenie siły ognia strzelby z szybkostrzelnoscią elektryków. Potrzeba mi takiej repliki do budynków.

Link to post
Share on other sites

ale mi nie chodzi o repliki strzelające 3 kulkami naraz przy jednym strzale i przeładowywane ręcznie po każdym takim strzale tylko repliki strzelb walących full auto. Chodzi mi o połączenie siły ognia strzelby z szybkostrzelnoscią elektryków. Potrzeba mi takiej repliki do budynków.

Pogódź się z tym, że w ASG nie ma czegoś takiego...

I szczerze dobrze, że nie ma, bo dostać serię z shotgana ( :icon_eek2: ) w odległości 10m to wg mnie ostra przesada...

To co zwykły pistolet lub PM nie styka do CQB? Pompka ma wystarczającą szybkostrzelność...

Link to post
Share on other sites

Kurcze, szkoda :)

 

A właśnie że nie. Pistolet jest dobry do CQB ale w starciu z elektrykami średnio wypada. Te z kolei są poprostu zbyt celne do budynków. Najlepszą rzeczą jest granatnik, ta chmura kulek o olbrzymim rozrzucie jest genialna w budynkach. Gdyby zrobić coś podobnego w opakowaniu shotguna z kilkoma lufami i opcją ognia automatycznego... marzenie :P

 

Czyli trzeba poczekać zapewne kilka wiosen zanim chińczycy zaczną tłuc swoimi rączkami i wysyłać do naszej ojczyzny takie "zabawki", bo zauważając ostatnio ilość takich automatycznych strzelb w filmach akcji i grach komputerowych to tylko kwestia czasu. Przyjmując odważną teorię że producenci tłuką tą broń która jest najbardziej spopularyzowana. Wystarczy popatrzeć po sklepach asg - Beretty, M4A1, AK47, M249 SAW - Wszystko to widzieliśmy i nadal widzimy w rękach bohaterów prawie każdego filmu akcji i każdej strzelanki sieciowej...

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Klamki nie są niecelne... Tylko mało kto je potrafi używać :| z dobrej giwery ściągniesz kolesia na 30 i więcej metrów, a trzystrzałowe, szybkie serie z m93r są wręcz zabójcze, wtedy właśnie tak jak mówisz, zachowuje sie jak strzelba strzelająca 3-kulkami i do tego full auto. Tylko... Strzelanie z pistoletu trzeba ćwiczyć bo to nie jest takie proste...

 

Aaaa... już sobie przypominam, pan sam nie wiem co chce kupić i sypie ogłoszeniami, w rezultacie nic nie kupuję, byłeś ty kiedy na strzelance ??

Edited by rogal138
Link to post
Share on other sites

Również posiadam pistolet do CQB, a mianowicie Berette STTI (gazową) ale trudno nią "przykryć" ogniem pokój czy pomieszczenie, a gdy elektryk obstawi korytarz to nawet najlepsza klamka nie pomoże. Wtedy trzeba kombinować, zajsć innym wejsciem itd.

 

A taka strzelba krótką serią przykryła by nie tylko całą długość korytarza ale szerokość. Jak ktoś nadal ma tak ograniczoną wyobraźnię to pomogę; niech wyobrazi sobie normalnego elektryka strzelającego serią (coś na wzór powiedzmy cm.028) tylko z np. 3 wewnętrzynymi lufami zamiast jednej. I przy każdym strzale lufę opuszczają 3 kulki zamiast jednej. Dodajmy do tego opcję full auto, gdzie 3 kulki/strzał mnożymy przez serię 20-strzałową. Opakujmy to teraz w porządne body (od H&K CAWS albo Panzor Jackhammera w układzie bull-up) i mamy bodajże najlepszą replikę do "oczyszczania" pomieszczeń jaka ujrzała światło dzienne :)

 

Tak dexterkrak, również wiem co to muszka i szczerbinka i gdzie się znajduje, wiec swoim słusznym spostrzeżeniem nie zrobiłeś na mnie wrażenia ;)

 

EDIT: Bym zapomniał; Jak ktoś ma do mnie jakieś wąty, szuka zaczepki czy kłótni z mojej strony, chce mi nawrzucać czy poprostu szuka awantury bo go to bawi - z przyjemnością odpowiem tym samym ale 2x mocniej. Ale na PW, bo nie będe publicznie zniżać się do poziomu osób, które nabijają posty w stylu "Spadaj na bambus" czy "Jestes imbecylem". Tak wiec - Masz jakiś problem? Pisz na PW.

Edited by Vault13
Link to post
Share on other sites

Vault, do PW które mi zechciałeś wysłać już się ustosunkowałem tą samą drogą. Co do reszty:

 

"Również posiadam pistolet do CQB, a mianowicie Berette STTI (gazową) ale trudno [...]"

 

Posiadając pistolet STTI nie masz absolutnie żadnych podstaw wypowiadać się o klamkach ogólnie z tego prostego powodu, ze to sprzęt z najniższej półki a w zasadzie z podłogi. Taka prawda. To jakby napisać, że samochody są do kitu posiadając wyłącznie zardzewiałego malczana.

 

"a gdy elektryk obstawi korytarz to nawet najlepsza klamka nie pomoże"

 

Elektryk wtedy też nie pomoże.

 

"Wtedy trzeba kombinować, zajsć innym wejsciem itd. "

 

I to jest przewaga elektryka? Że trzeba iść innym wejściem? W takiej sytuacji znó klamka jest wygodniejsza...

Link to post
Share on other sites

Mam również Colta 1911 KSC bez oznaczeń, na którego wydałem blisko 500zł, po czym okazało się że ma wadę fabryczną, a dokładniej pękający magazynek. I zapewniam ŻE PRZY TEJ REPLICE ta "tania beretka z podłogi" jak to ująłeś jest moim zdaniem najlepsza, bo przy swojej cenie trzyma osiągi "markówek" a innymi parametrami je przewyższa, nie licząc braku blowbacka (dla mnie niepotrzebnego wynalazku marnującego tylko gaz) i wykonaniu z plastiku, który jak na ironię przeżył więcej upadków niż nie jeden "pseudometal" w innych replikach.

 

Przewaga jest taka, że nie zawsze jest możliwosć tego "kombinowania" i zajścia przeciwnika od flanki, trzeba wtedy podejsć blizej do przeciwnika kryjac go ogniem, a pistolet się do tego zwyczajnie nie nadaje.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...