Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperski Hydepark


Recommended Posts

Nowość w tym dziale!

SNAJPERSKI HYDEPARK

 

Miejsce gdzie możecie rozmawiać o wszystkim, o rzeczach które nie pasują do żadnego tematu lub nawet nie są bezpośrednio powiązane z tematyką, miejsce gdzie również zielony może zadać nie do końca rozważne pytanie.

Jednak nie pytania typu jaka snajperka najlepsza do 200 zł!!! (Dexter jak masz gdzieś linka do tej fajnej grafiki to zarzuć!! :wink: )

Taki temat już jest!

Słowem o wszystkim z dupskiem Maryni włącznie :cool:

 

 

Obowiązują tu zasady ogólnego regulaminu, czyli między innymi żadnych bluzgów i flame warów tolerował nie będę, tak samo jak naruszeń na tle religijnym, rasowym et cetera, et cetera...

 

Wątek będzie czyszczony do zera kiedy osiągnie 100 stron (trochę Wam to zajmie :icon_rolleyes: )

 

Dobrej zabawy! :wink:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kiedyś wstawiłeś taką zarąbistą rysowankę jak kolo z napisem WMASG na koszulce pyta : "Siema znacie może snajperkę do 200 zł" ... A później wszyscy go gonią.

 

Nazwa obrazka to: troll_wmasg ale nie mogłem go znaleźć w sieci przez googla. Mam go zapisanego na dysku tyle, że nie hostuje nigdzie zdjęć.

 

Zawsze mnie śmiechawa dopada jak to widzę i idealnie oddaje klimat tego co się dzieje w wątkach po takim pytaniu! :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Zapewne widzieliście już ten obrazek :

 

ffd50dc3f2e186c7.jpg

 

Doskonale opisuje pytania o pewne repliki jako bazę na snajpy.

Jednak ostatnio jak na lokalnym HP (Hydepark nie mylić z Hi Pressure :icon_wink: ) zapodałem filmik to kolega stwierdził iż przeszedłem samego siebie i ten patyk już mu nie straszny!

 

Oto ten drastyczny materiał:

 

Link to post
Share on other sites

To jest jak "brudna bomba" oddziałuje jeszcze długo po ataku!! :icon_twisted:

 

Ale to zależy od gęstości i siły kichnięcia!

Mimo wszystko myślę iż zasięg jest większy niż się początkowo wydaje.

Mogę zaryzykować hipotezę iż byłbyś w stanie "załatwić" wszystkich uczestników strzelanki na kilka godzin, kilkoro przy okazji pozbawiając posiłku porannego jak i późniejszych...

 

P.S.

Założyłem iż chodzi Ci o strzał dystansowy bo to w końcu kącik dla snajperów a w dodatku długość kija dobrał byś sam :wink:

 

P.S. 2 Tak Kałach dokładnie o to mi chodziło!!! :laugh:

Ktoś nieco zmienił napisy ale to jest to!

Link to post
Share on other sites

Siema!

 

Nie chcę zakładać nowego tematu (jeśli nasz kochany MOD uzna za zasadny - najwyżej wydzieli ;) ) więc piszę tu. Trochę poważniej niż posty powyżej. Interesuje mnie sprawa nanoszenia poprawek przy dalszym strzelaniu. Bo oczywiście można powtarzalnie strzelić do 60m bez względu na wiatr i inne warunki, ale dalej już trzeba wziąć pod uwagę wiatr czy też odległość, podnosząc punkt celowania...

 

Z odległością sobie poradziłem regulując zbliżenie lunety w okolice 4x, tak że przeciętna sylwetka stojącego człowieka zajmuje mi (nazwijmy to, bez szczegółów) "pewną wysokość" na siatce w momencie kiedy znajduje się na tych XX metrach (nieistotne ilu) - z których to wiem, że skutecznie jeszcze mogę strzelić. Jak w Dragunowie prawie, że.

 

Poprawki na odległość to kwestia wprawy i zapamiętania kolejnych punktów odniesienia wielkości sylwetki na siatce i odpowiednio wyższego celowania, o to więc nie pytam.

 

Interesuje mnie bardziej jak skutecznie wziąć poprawkę na wiatr? Owszem można strzelić raz, potem drugi, korygując odpowiednio.

 

Ale przecież czasem ten czas na przeładowanie może być kluczowy i lepiej zwiększyć szansę trafienia za 1 razem.

 

Przechodząc do sedna sprawy: jak określacie siłę i kierunek wiatru?

 

Jeśli są jakieś trawy wysokie, można zaobserwować ich uginanie, ale już po liściach np. się nie da. Drgają i nic nie mówią (no dobra, szkolenia snajperów USMC nie przechodziłem, może oni umieją te ruchy czytać :P ).

 

Można by wziąć jakiś przyrząd do pomiarów, ale to już też mija się z celem.

 

Można poczuć na sobie skąd wieje, żeby choćby określić czy z prawej czy z lewej, ale to wiadomo może być utrudnione w momencie, kiedy leżymy w jakiś krzakach, z każdym możliwym miejscem zamaskowanym, w rękawiczkach, ghillie i dodatkowo pod jakimiś liśćmi jeszcze zakopani.

 

 

 

 

Kiedyś kolega po nieefektywnym maskowaniu broni ściągnął je i została przypadkiem jedna nitka taka. Kawałek sznurka czy tasiemki. Ładnie się to zachowywało jako taki "wskaźnik" pokazując ładnie kierunek i siłę, nawet niewielką, przy prawie że niewyczuwalnym wietrze.

 

Ktoś stosuje podobne rozwiązania czy "myki"? ;)

 

Pytam gdyż w temacie airsoftowego snajperstwa jestem świeży i zdążyłem się przekonać, że o ile więcej FPSów umożliwia rażenie dalszych celów, to nadal trzeba się umiejętnością wykazać przy tych najdalszych próbach ;)

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

Eh ale długi post :P

Link to post
Share on other sites

Siema!

 

Nie chcę zakładać nowego tematu (jeśli nasz kochany MOD uzna za zasadny - najwyżej wydzieli ;) ) więc piszę tu. Trochę poważniej niż posty powyżej. Interesuje mnie sprawa nanoszenia poprawek przy dalszym strzelaniu. Bo oczywiście można powtarzalnie strzelić do 60m bez względu na wiatr i inne warunki, ale dalej już trzeba wziąć pod uwagę wiatr czy też odległość, podnosząc punkt celowania...

 

Z odległością sobie poradziłem regulując zbliżenie lunety w okolice 4x, tak że przeciętna sylwetka stojącego człowieka zajmuje mi (nazwijmy to, bez szczegółów) "pewną wysokość" na siatce w momencie kiedy znajduje się na tych XX metrach (nieistotne ilu) - z których to wiem, że skutecznie jeszcze mogę strzelić. Jak w Dragunowie prawie, że.

 

Poprawki na odległość to kwestia wprawy i zapamiętania kolejnych punktów odniesienia wielkości sylwetki na siatce i odpowiednio wyższego celowania, o to więc nie pytam.

 

Interesuje mnie bardziej jak skutecznie wziąć poprawkę na wiatr? Owszem można strzelić raz, potem drugi, korygując odpowiednio.

 

Ale przecież czasem ten czas na przeładowanie może być kluczowy i lepiej zwiększyć szansę trafienia za 1 razem.

 

Przechodząc do sedna sprawy: jak określacie siłę i kierunek wiatru?

 

Jeśli są jakieś trawy wysokie, można zaobserwować ich uginanie, ale już po liściach np. się nie da. Drgają i nic nie mówią (no dobra, szkolenia snajperów USMC nie przechodziłem, może oni umieją te ruchy czytać :P ).

 

Można by wziąć jakiś przyrząd do pomiarów, ale to już też mija się z celem.

 

Można poczuć na sobie skąd wieje, żeby choćby określić czy z prawej czy z lewej, ale to wiadomo może być utrudnione w momencie, kiedy leżymy w jakiś krzakach, z każdym możliwym miejscem zamaskowanym, w rękawiczkach, ghillie i dodatkowo pod jakimiś liśćmi jeszcze zakopani.

 

 

 

 

Kiedyś kolega po nieefektywnym maskowaniu broni ściągnął je i została przypadkiem jedna nitka taka. Kawałek sznurka czy tasiemki. Ładnie się to zachowywało jako taki "wskaźnik" pokazując ładnie kierunek i siłę, nawet niewielką, przy prawie że niewyczuwalnym wietrze.

 

Ktoś stosuje podobne rozwiązania czy "myki"? ;)

 

Pytam gdyż w temacie airsoftowego snajperstwa jestem świeży i zdążyłem się przekonać, że o ile więcej FPSów umożliwia rażenie dalszych celów, to nadal trzeba się umiejętnością wykazać przy tych najdalszych próbach ;)

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

Eh ale długi post :P

 

Wiar dla snajpera w ASG to chyba największy przeciwnik, raczej trudno jest określić jak mocno wieje, bo np w miejscu gdzie leżymy może wiać słabo a 70m dalej zawieje mocniej i kulka leci sobie jak chce :) Przy wietrze trzeba celować z poprawką "na farta", bo wg mnie nie ma idealnego rozwiązania.

Akurat dzisiaj byłem sobie przestrzelać replikę na łące koło domu. Przy mojej sprężynie używam kulek 0,40g które jakby nie było lekkie nie są, a i tak, jak mocniej zawiało to ciężko było trafić bo kulka po 70m wytracała prędkość i byłą podatniejsza na wiatr, podczas gdy bez wiatru mam ok 85m w miarę skutecznego zasięgu.

 

ps. To nie ta waga i moc pocisku co w ostrej broni, u nas zawieje i kapa, nawet żadne "obliczenia" na nic się nie zdają :(

Edited by kalach
Link to post
Share on other sites

Viper, to nie znajdziesz bo ja ten rysunek osobiście przerobiłem :D.

 

 

Teraz oprócz tych co gonią i krzyczą pojawiają się obrońcy uciśnionych, którzy uznają głupie pytanie za zasadne a każdego kto zgłasza naruszenie regulaminu do moderatora uznają za kapusia...

 

Oraz na pytanie o snajperkę (nie tylko "do 400zł") odpowiadają że CM.28 :D. Zawsze.

Link to post
Share on other sites

@ Dexter. No to teraz rozumiem dlaczego nie mogłem tego znaleźć!

 

@ Krissnt. Obawiam się iż najlepszym co można wymyślić w tej materii to doświadczenie i poprawka na "czuja".

Ja tylko tak strzelam, nie stosuję żadnych dodatkowych gadżetów. Zdarza mi się nawet strzelać do kogoś w biegu i też trafiać, ale to już się udaje tak 1 na 50!

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam- wprawa, wprawa wprawa. Kierunek wiatru nas tak bardzo nie interesuje, raczej jego składowa w kierunku prostopadłym do osi w której strzelamy, to raz. Więc nie interesuje nas czy wieje skosem z lewej-z tyłu. Ważne że z lewej. Obserwując przechylającą się trawę można określić w jaką stronę oraz mniej więcej jak mocno wieje wiatr, nawet na tych 70m.

 

Mi się udało pare razy trafić kogoś w biegu :D

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam- wprawa, wprawa wprawa. Kierunek wiatru nas tak bardzo nie interesuje, raczej jego składowa w kierunku prostopadłym do osi w której strzelamy, to raz. Więc nie interesuje nas czy wieje skosem z lewej-z tyłu. Ważne że z lewej. Obserwując przechylającą się trawę można określić w jaką stronę oraz mniej więcej jak mocno wieje wiatr, nawet na tych 70m.

 

Mi się udało pare razy trafić kogoś w biegu :D

 

Mi też, serią z SR-25 ;-)..... Wiatr w asg to jest to, szczególnie dla snajpera, obserwuję trawę, gałązki i jak za bardzo dmucha zmieniam snajpę na m4 razem z profesją...... :biggrin:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...