Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Tak na start, to nie Colt, tylko Paraordnance. W środku jest to (na pierwszy rzut oka przynajmniej) klon TMowskiej Hi-Capy (podziwiamy chiński geniusz, po raz drugi po klonie S&W M945 z bebechami od 1911'ki). A największy problem to to, że ni cholery nie wiem, czego się po Wellu spodziewać. Kupiłbym do testów, ale nie wiem, komu to potem sprzedam :P.

Link to post
Share on other sites

Te Well'e to klony pistoletów WE - czy wykonane lepiej - wątpię, ale przynajmniej tańsze...

 

http://www.taiwangun.com/pistolety_gazowe/g1911b_well-2664.html - P14 WE

http://www.taiwangun.com/pistolety_gazowe/g4_5_well-2634.html - Hi-CAPA 4.3 WE

http://www.taiwangun.com/pistolety_gazowe/g5_1_well-2663.html - Hi-CAPA 5.1 WE

http://www.taiwangun.com/pistolety_gazowe/g7_1_well-2662.html - Hi-CAPA 7' DRAGON WE

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Czy ktoś próbował magazynków innego producenta do tej serii od Wella? W żadnym sklepie nie znalazłem osobno sprzedawanych magazynków, i chociaż na logikę, jako kopie WE czy innych, i porównując zdjęcia, powinny pasować, ale nigdy nie wiadomo czy nie będzie jakiejś małej, ale znaczącej różnicy. Ze specshopu odpisali mi, że może być z tym problem, ale nie testowali. Naprawdę przydałaby się informacja od kogoś, kto ma i próbował włożyć inne magi.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Mam ten pistolet i wiem co nieco o nim. Kupiłem go u Krakmanów w kwietniu i po pierwszych strzałach byłem niesamowicie mile zaskoczony -blow-back miodzio, trochę głośny ale jak dla mnie ma taki być w końcu to 1911, działanie nie pozostawiło dużo do życzenia po prostu cud nad cudy.Te zalety stały się jego przekleństwem-strzelałem co dzień po ok.100 kulek(4 magi) -było to super, co kilka dni smarowałem silikonem i raz wpadłem na genialny pomysł aby go rozebrać do rosołu i przeczyścić w całości- wyjąłem piny pierwszy raz i zaczęły się kłopoty.Komora blokowała się czasem w przednim położeniu co utrudniało strzelanie, to nic- po ok. 3 tygodniach takiego strzelania zepsuł się spust. Wysłałem do Krakowa-wymienili na nowy. Strzelał jeszcze lepiej niż stary. Maga zgubiłem w terenie podczas strzelania- uratował mi życie a ja na szybko włożyłem go do kabury z wpiętym magiem-sami się domyślacie co było dalej. Służył mi później tylko do treningów. Następna rzeczą, która mi się zgubiła była blokada zamka- kumpel miał go pożyczony i mu się wyczepiła w terenie. kolejno straciłem pin mocujący zamek z korpusem . Dziś wziąłem gwoźdź ,skróciłem do odpowiedniej długości i ulokowałem na miejscu- drugą stronę rozbiłem młotkiem aby już nie wypadł. Teraz poluję na maga do niego tylko nigdzie nie ma...

Ocena repliki:

+mocny blow-back

+cena za full metal

+celność naprawdę dobra

+moc/zasięg -nie raz uratował tyłek.

+wygląd

+gwint do zamontowania tłumika

 

-luzy na częściach(pin mocujący można by rozbić z drugiej strony tak aby nie mógł wypaść co do blokady to nie mam pomysły-może kropelka dała by radę)

-czasem się psuje ale sadzę że to był jednostkowy przypadek

-replika okropnie ocieka smarem grafitowym- do wyczyszczenia.

 

Kolega tęż ma taką i sobie chwali. Za taką cenę mogę szczerze polecić .

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Trochę popracuję tu łopatą, ale jakby ktoś był ciągle ciekawy - magazynki od HiCapy WE pasują do Wella- nie doczekawszy się akcji ze strony TG zamówiłem magazynek od 5.1 produkcji WE, działa jak należy. Że to kwestia przypadku - raczej do odrzucenia, sprawdzałem z magazynkiem WE znajomego, potem zamówiłem nówkę i jest ok. Domyślam się, że TM, KJW czy inne to ten sam standard, więc nie ma co się bać.

pozdrawiam

Edited by drwaluofczwimpix
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Czołem.

Rozważam zakup wspomnianego w temacie Colta g1911 (well) Czy mógł by mi ktoś powiedzieć czy jest sens inwestować w ten model ? Czy z czasem jakość repliki wzrosła/spadła?

Nie chce wydawać na kalmkę więcej niż ~250zł .

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Żaden ze mnie specjalista w dziedzinie pistoletów gazowych, ale za to swoją 4.5 od wella już dość dobrze poznałem(wywalone ok 13k kulek), wersja na co2. O dziwo, zero problemów, wykonanie może i nie powala, ale też nie jest odrzucające. Zamek lata jak to w chińczyku, ale poza tym wad technicznych w swoim modelu nie znalazłem. Bezproblemowo przestrzelane te 13tyś. kulasów. Znajomy lata z 7.1 a green gas, przebieg podobny, dwa razy lądowała na serwisie, jak na taką kasę - brać, tymbardziej że na gunfire są teraz za nieco ponad 200zł. Ale wiadomo, to są chińczyki, ja mogłem mieć po prostu szczęście, ktoś inny może trafić na model który będzie się psuł i co maga. I jeżeli bardziej doświadczeni polecają glocki od army, to raczej mają racje, a ja zwyczajnie miałem niesamowite szczęście :D

Link to post
Share on other sites

Też należę do tych szczęśliwych. Nie mam na swojej zbyt dużego przebiegu, bo kupiłem ją głównie jako źródło części zapasowych do Hi Capy WE, ale po przeszczepieniu zespołu dyszy od pierwszej do drugiej (i od drugiej do pierwszej) jestem mile zaskoczony tym, że obie dobrze hulają (jak na gaziaki).

Problemów z tym Wellowym nie zaobserwowałem, jedynie z magazynkami jest kłopot. Pasować, pasują, ale nie zawsze te od WE zatrzymują zamek z tyłu. No i śruby się wyrabiają w trybie natychmiastowym. Dodatkowo, ostatnio coś zaczęło klekotać w magu, zaraz sprawdzę co.

Edit: Rurka się zsunęła, ot cały problem :P

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Do Wella magi akurat są do kupna na gunfire, najbardziej mnie interesuje działanie wspomnianej repliki, czy warto za tą cenę a że tak to powiem ostatnio się przekonałem że w swojej profesji sprawny i niezawodny boczniak to podstawa a że mogę na niego wydać tyle ile mogę no to już niestety siła wyższa.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

W misce z wodą i ludwiku.

Rozbierz replikę. mechanizmy w chwycie przeczyść szczoteczką do zębów (nie rozbieraj o ile nie potrafisz) potem dobrze wypłucz, wysusz i spsikaj silikonem w spraju. Zamek rozbierz i dokładnie umyj (szczególnie prowadnice i zespół blowbacka. Po myciu wysusz i nasmaruj smarem teflonowym. Pomoże na 95%.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...