Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kulki GFC Rockets


Recommended Posts

Wybaczcie, że trochę odkopię, ale po zakupie owych Rocketsów postanowiliśmy z DobrymDobrodziejem przeprowadzić dla was mały test kulek w zestawieniu z kulkami Guardera i King Armsa, bo nie znalazłem takich informacji w poprzednich wypowiedziach. Postanowiliśmy wziąć po jednej kulce i ocenić obiektywnie, która jest najładniejsza...

A tak na poważnie schronowaliśmy kulki trzech powyższych producentów.

Test przeprowadzony był przy użyciu SR25, o mocy 570fps (na kulkach 0,2 G&G). Hop up ustawiono na 0. Lufa to JBU 6.01/550.

Przygotowaliśmy kulki każdego z producentów o wagomiarze 0,3. A oto wyniki (średnie z 7 kolejnych strzałów):

 

GFC Rockets Guarder King Arms

~491 ~504 ~506 [fps]

 

Pomiaru dokonano chronografem UFC. Jak widzicie nie ma wielkiej różnicy między Guarderem i KA (na poziomie błędu pomiarowego), natomiast Rocketsy odstają troszkę i nie można tego zrzucić na brak powtarzalności karabinu (różnica mierzona na G&G nie przekracza 6 fps między wynikiem najniższym i najwyższym). Różnica 13 fps jest zauważalna pomiarowo, czy jest ona duża, każdy oceni sam. Należy wspomnieć jeszcze że wyniki najbliższe średniej uzyskał KA, a najbardziej rozrzucone GFC. Guarder plasował się bardzo blisko KA.

 

Nie było problemów z podawaniem/zacinką w trakcie testów. Dodam tylko, że wystrzelałem już paczkę na promyku i nie miałem problemów.

Edited by Jedenasty
Link to post
Share on other sites
  • Replies 172
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sprawdzałem GFC Rockets 0,25g w minimi (470FPS, stockowa lufa). Nie da się z tego strzelać niestety, cięły się w boxie CA oraz hi-capach. Wystrzeliłem może 1/4 paczki i dałem sobie spokój, reszta poszła do kosza. A miałem nadzieje na tanie i w miarę dobre kulki do minimi...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

kulki Rockets 0,25. Replika M4 G&P

3 midy King Arms (ABS) - nie da się strzelać.

2 Emagi magpul 80bb - zacinki

mid Ares - zacinki

mid G&P - najlepszy ale też zacinało.

 

Myślałem że mam magi popsute więc smarowałem i cudowałem. Ogólnie spieprzone 2 strzelanki. Zaraz nabędę kulki innej firmy (np G&G) Chce ktoś kupić 4 kilo kulek GFC Rockets? :P

Link to post
Share on other sites

No to taka ciekawostka.

 

Systema PTW ze stockową lufą. Czasami zacinki w lufie, miażdżenie kulek przez dyszę.

Teraz magazynki:

5 oryginalnych od systemy. Nie da się wystrzelić właściwe ani jednej kulki.

2 od MAGa. Zacinki co 2-3 kulkę, czyli nie da się używać.

2 plastiki od Vanaras. Magi naładowane do pełna, podają wszystkie kulki, od biedy da się używać.

 

Kulek używałem tylko dlatego że nic innego nie było na stanie. Może do KM'a lub granatu się nadają ale nic po za tym.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Miałem 3 paczki próbne 0,2 i leciały pięknie żadnej zacięć kupiłem sobie paczkę 0,2 0,23 i to była totalna masakra z 4 low-capów nie mogłem nawet wyjąć kulek musiałem je rozkręcić i dopiero poszło na 0,23 tak samo tylko w high-cap nie miałem jakiś szczególnych problemów. Nie wiem czy to jest jakaś inna partia ale zaryzykował bym jeszcze raz kupno jeśli będę miał pewność że będą takie same kulki jak w próbnych paczkach. Nie wiem kiedy to nastąpi ale gunfire coraz mniej z nimi robią żeby poprawić ich opinię.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

U mnie w P90 z ACM (stock) cięły się, ale to była wina dyszy i gumki, wszystko się tam cieło.

Po wymianie na lowie latały bezproblemowo.

Na Box'ie z P90 w HiCap'ie też bezproblemowo.

Nie stwierdzono nadlewek, szwów, różnokolorowych kulasów. - pewnie dobra partia.

 

Po postach stwierdzam fakt, że w markowych magach i replikach tną się, bo większa precyzja wykonania wszystkich podzespołów.

A na replikach chińckich latają, bo tam można i kamieniami niekiedy strzelać.

 

I również po postach stwierdzam że chyba z każdej parti na każdą partię kulasów robią się co raz lepsze.

Ale nie mniej jednak baaardzo powoli, i na chwile obecną kulki zajmują najniższe miejsca w rankingach.

Link to post
Share on other sites

Znaczy się wiesz, ja się nie spodziewam niczego szałowego, bo lufa w mojej P90 jest stockowa.

Jeszcze nie strzelałem z niej z G&G bo idą do mnie razem z lufą, ale rozrzut na Rakietach jest taki sobie.

Nie mogę Ci powiedzieć nic więcej bo nie testowałem na innych kulasach, nie chcę tu siac herezji.

Odezwę się na pewno jak będę miał markowe kulaski.

Link to post
Share on other sites

@SirHawk, tu masz zdjęcie, drzewo na końcu jest oddalone od mojego okna o ponad 60m. Chyba 67... Ale nie pamiętam już.

Mierzone taśmą 20m - 3 długości + ileś tam.

 

http://imageshack.us/photo/my-images/846/p1020848m.jpg/

 

I trzymając na auto na rakietach trafiam w drzewo bez problemu na całej jego szerokości i nieliczne kulki przelatują obok.

Mam nadzieję że coś Ci ta odp. pomoże. (Drzewo u podstawy nieco szersze niż dorosły człowiek)

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem pytania, 'jednak sprawdzam'?

Różnymi replikami strzelałem do tamtego drzewa, różnie na różnych kulkach leciało, a tamta odp. była tylko po to żeby Ci powiedzieć co i jak to wygląda z P90 ACM'a, bo pytałeś...

(Glock 17 KWA z GreenGasu strzelał idealnie w drzewo, to tak z ciekawostek)

 

No to może coś masz z bronisławą nie tak?

Chyba że naprawdę tak ch***wa partia kulek.

ja gdybym miał takie niedolewki, jakieś kijowe kulki itd. zrobiłbym fotki i odesłał GFC Manom. Niech rekompensują mi ten fakt.

Przecież jak kupujesz paczkę kulek to nie będziesz przecedzał kulek, bo jeszcze jakiś producent wpadnie na pomysł że zrobi "sitko do kijowych kulek".:D Te co zostaną są kijowe, co spadną, są dobre.-.-

Link to post
Share on other sites

@Stress, wybacz źle to ująłem. Czy upewniasz się, że kulki dolatują do drzewa? Bo ja ze swojej repliki mogę strzelać nawet do księżyca ale czy trafię w niego, to już inna kwestia :). Stwierdzenie "coś z bronisławą nie tak" jest błędne - G&G 0.28g na 50m skupienie w kartce A5.

 

Po prostu nie wierzę, żeby chińska replika, 100% fabryczne części mogła siać na 60m.

Link to post
Share on other sites

Co mogę powiedzieć o rocketach? Na pewno nic dobrego... AK 74 (rk-02) magi midy SRC kule 0,30, zasięg i celność raczej ciężko sprawdzić gdyż midy praktycznie nie chcą ich podawać, bardziej się człowiek skupia na tym żeby łaskawie chciały wejść do komory niż na tym żeby patrzeć jak daleko latają... Tak ,że polecam je do granatów, hi-capa nie mam więc nie wiem czy je podaje.

Edited by Lagodkin
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...