Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Wpadłem na pomysł wykorzystania tłumika z przedłużeniem lufy jako granatu nasadkowego.

 

granf.jpg

 

Działało by to tak:

1.Dokręcam tłumik załadowany kulami i zatkany papierem toaletowym żeby nie wypadły zawczasu.

2.Ściągam spust przytrzymując kurek palcem tak, żeby nie spowodował strzału.

3.Trzymając dalej spust kurek jest luźny i mogę do dociskać palcem.

4.Dociskam kurek tak żeby uwolnił cały/dużo gaz/-u.

5.Wymieniam magazynek na załadowany kulkami i mogę strzelać dalej przez pusty już tłumik.

 

Użyta przeze mnie replika to SOCOM STTi.

 

Moje pytania:

1.Czy w sprzyjających warunkach (odpowiednie dozowanie gazu,ilość kulek) mogłoby to zadziałać?

1.1. Jeśli nie, to czy zadziałałoby na lepszej replice?

2.Cy mogę rozsadzić dyszę( tą co zabiera kulki z magazynka i wpycha je do komory) na skutek zbyt dużego ciśnienia?

3.Co ogólnie sądzicie o tym pomyśle? Może trzeba go jakoś dopracować? Konstruktywne uwagi miło widziane.

 

EDIT:

 

Tłumik musi oczywiście zawierać przedłużenie lufy.

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem celność będzie tragiczna, podobnie z zasięgiem. Patrząc na Twój "projekt" widzę, że ostatnia kulka w zasadzie jest na skraju lufy, pamiętaj też, że w tym czymś nie będzie hop upa przez co zasięg zmaleje, widzę, że w środku narysowałeś 9 kulek, z tyloma kulkami wartość fps spadnie i to bardzo (zakładając, że jedna kulka waży 0,2g to 9 kulek waży już 1,8g, dla porównania snajperki z górnej półki strzelają kulkami 0,36-0,4g przy 600+ fps).

 

Nie łatwiej było by już wsypać te 9 kulek do lufy i zatkać papierem zamiast bawić się w tłumiki? Plusem mojego rozwiązania jest to, że pierwsza kulka będzie podkręcana przez HU ;P

Link to post
Share on other sites

Temat wybitnie hydeparkowy, o ile nie gorzej, bo hydepark powoduje troszkę inną radość.

 

Czy naprawdę twoja wiara jest na tyle głęboka, że sądzisz, iż ów wynalazek będzie działać? Niepotrzebne nadwyrężanie repliki dla mizernych, o ile nie gorszych rezultatów. Po prostu czuję wszystkimi moimi receptorami, połączeniami nerwowymi i Bóg wie czym jeszcze, że to raczej nie będzie działać.

 

Ale żeby nie było, że gaszę zacną idee to sprawdź, sfotografuj, pochwal się wynikiem na forum bo najtęższym mędrcom prawdopodobnie taki granat nasadkowy się nie śnił.

 

PS. Sprawdź najpierw jaki rozrzut ma np. madbull i przy ilu kulkach.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

wiesz jak chcesz robić granat nasadkowy to zrób nasadkę w którą będzie pasował granat 40mm standardowy i mechanizm który pod ciśnieniem zwolni sprężynkę która odpali granat. czy jakoś tak.

 

Ogólnie kiedyś istniały granaty nasadkowe a potem ktoś wymyślił granatnik pod lufowy, i są powody dla których jedno jest używane masowo a drugie raczej nie bardzo.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...