Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Piła strunowa


Recommended Posts

Mam pytanie nie o noż ale blisko. Czy ktos widział piłe do drewna w postaci łancuszka lub linki o dlugosci ok. 20 cm i kołkami na palce na końcach.

Kiedyś takie coś widzialem, a wydaje mi sie że bedzie to dobre rozwiazanie na mała piłke w lesie(mała bo mozna zwinac) Jeszcze takie brzeszczoty widzialem w tv-markecie ale do drewna by sie nie nadawaly i pozatym dawno.

Jak ktos widzial cos takiego to niech napisze gdzie i po ile?

Link to post
Share on other sites

wielkie dzieki za odnalezienie(bylo łatwiej niz myślałem) a czy ktoś sie może wypowiedzieć na temat jak to tnie. Bo podobno tnie drewno, plastik i kości(pobawimy sie w chirurga ortopede hehe). O i moze jak sie to szybko zużywa bo o ostrzeniu niema mowy?

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Fiskars chyba faktycznie najsensowniejszy(stosunek cena/jakosc i zywotnosc).

 

Co do pilek strunowych - wszystko zalezy jaka sie trafi, zasadniczo nie kupowac Milteca, Rothco ani zadnego chinskiego badziewia.

Trafisz dobra, bedzie calkiem niezle ciac, jeszcze lepiej po dodaniu zaimprowizowanych uchwytow do pierscieni.

 

Jeszcze jedno - te pilki sa z zalozenia "awaryjne", wiec nie nalezy sie spodziewac duzej zywotnosci. Po ostrym i intensywnym cieciu potrafia zaczac sie skrecac a'la sprezyna(tylko nierownomiernie).

 

 

Btw. Ponad 3 lata, niezle Jahman...

Edited by Khaoz
Link to post
Share on other sites

Polecam scyzoryki Victorinoxa, modele zaopatrzone w piłę do drewna. Tnie elegancko, jakość świetna, nada się do cięcia gałęzi nawet i 5 cm (grubszych raczej nie będziesz potrzebował ;-) ). No i jak to na scyzoryk przystało, masz masę dodatkowych narzędzi, ostrze, otwieracz do konserw itp..

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Ja osobiście mam dość dobre doświadczenia z piłkami strunowymi ale obecnie poluje na oryginalną ruską specnazÓwe one są naprawdę wytrzymałe i tak szybko się nie tępią na dodatek spryskana jest pyłem diamentowym

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

ja mam piłke strunową, niestety nie pamietam jakiej firmy ale polecam bo sprzęt przydatny, nawet na ogniska z przyjaciółmi :)

 

Mi się udało bez problemu przeciąć gałąź (sosna) o grubości ok 15cm w dość krótkim czasie. Co prawda jak się tnie samemu to dość meczy ale do zrobienia.

Link to post
Share on other sites

Wiesz, ja też kiedyś miałem taką za kilkanaście złotych z allegro, ale jej żywot był krótki - nie przetrwała testów (podobnie jak kabar od milteca, z którego wypadła głownia z rękojeści po ciosie w dechę ;). Ale na veście jest sporo ciekawego sprzętu od BCB, który jest w niezłych cenach i tak się zastanawiam czy warto.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...