Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Silniki do M130/M140/M150?


Recommended Posts

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Witam

Postanowiłem po raz pierwszy zajrzeć do swojego g36c (jg) na własne rękę.

Wymieniłem cały tłok i sprężynę na m130. Silnik i zebatki pozostaly stockowe. Po skreceniu gearboxa do kupy, oddalem próbny strzal i całość zdawala sie działać. Na strzelance, po podłączeniu baterii i naciśnięciu spustu, replika wydała dźwięk jakby chciała ale nie mogła. Sprawdziłem baterie w innej replice, działała bez problemu.

Jako że jestem dość zielony w kwestii technicznej, nie wiem czy jest to wina silnika czy zbyt słabej baterii (8.4 nimh). Był bym wdzieczny za radę

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Witam. Poszukuję jakiś fajny silnik typu długiego do m4 (max 480fps, standardowe zębatki). Strzelane będzie głównie krótkimi seriami/semi. Zależy mi na dobrej reakcji na spust, rof w okolicach 20k/s wystarczy, co powinien dać każdy silnik hi-torqe.Najchętniej zakupiłbym elementa ut i wymienił zębatkę bo była z ryżu, ale nie widzę już nigdzie do zakupienia. Widzę za to że jest shs hi-torque, tornado f2 hi-torque i guarder itu. Który z nich będzie najlepszym wyborem? A może coś innego? Budżet może być nieco wyższy jeżeli będzie rzeczywiście coś wartego uwagi.

Link to post
Share on other sites

Najlepszym wyborem będzie czarna, neodymowa cymka z niebieskim tyłem z komisu na wmasg. Okolice 50-80zł. Wystarczy w zupełności, jest lepsza od Tornado czy SHS. Słabsza od Element'a, ale za to mniej prądożerna.

 

Jak chcesz jednak koniecznie coś dobrego to M140 G&P lub M160 Big Dragon

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź.

Co do cymy, jg (ge), pj i innych z niebieską dupka to znam i pochwalam ale oczekuję nieco więcej.

Ten g&p m140 mnie zainspirował. Cierpi na jakieś typowe przypadłości? Dokupywać od razu porządną zębatkę jak w elemencie czy kupować, zakładać, regulować, cieszyć się koparką. :D ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Od niedawna Tienly GT3000, typu krotkiego. Bardzo silne magnesy neodymowe do tego stopnia że w dużym stopniu niwelując brak hamulca w mosfecie. Po za tym silniczek daje bardzo dobrą reakcje na spust. Szybkostrzelność bez szału około 25/26 na zębach 18:1. Ale reakcja spustowa na semi rekompensuje. Silnik spokojnie ciagnie do 150 bez wiekszych strat.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

ASG Infinity 18k CNC

Wielkie szczotki. Ultra mocne magnesy. Zębatka CNC, korpus CNC, wszystko ma CNC ;)

14:1 z LiPo 3S sp130 - 15-16rps

12:1 z LiPo 3S sp130 - 19-20rps

Silnik jest wolny, 18.000rpm, ale za to ciągnie każdą sprężyne a na semi jest bardzo zrywny. Pobiara naprawdę mało prądu. Rzekłbym że nawet do 60% mniej niż silniki w podobnym przedziale cenowym.

Minus tego silnika to jego rozmiary, jest ciut tęższy co sprawia że może ciasno wchodzić do niektórych chwytów silnikowych. Drugi minus, cena. Około 300zł.

W chwili obecnej jest on moim nr1 jeśli chodzi o silniki HT, na drugim miejscu jest Ifrit G&G!!

Link to post
Share on other sites

Cześć Pany!

Składam własnie emke dla siebie i potrzebuje waszej porady  jaki silnik wybrać,chciałbym HT ze względu na genialna reakcje ale nie chciał bym żeby był aż tak wolny i prądożerny,

docelowo ma tam być 350fps-450fps /rps25k max 

set:

  • zębatki 18:1 core (stara ,pierwsza seria)
  • gearbox split retro arms
  • titan advanced v.2

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Też posiadam Elementa UT ze starej i nowej produkcji. Krótki i długi. Jest wolniejszy od np. G&P M140 ale reakcja na spust jest wyraźnie lepsza. Przy 450 fps., na 11.1 1200mAh 25-50C około 20 rps. Na większej baterii to jest ok 23-24 rps testowane na sprężynach do m140 (520 fps). 

36 minut temu, Rogaś napisał:

A jak z poborem prądu

Ciężko mi powiedzieć, bo nigdy nie zdarzyło mi się wyczerpać baterii na jednej imprezie. Po tysiącu kulek spadek z 500-600 mAh na 11.1V. Ale to takie "na oko" bo nigdy nie notowałem ile kulek dokładnie wystrzeliłem. Ogólnie nie narzekam na zużycie baterii.

Standardowo (przynajmniej w starej serii) wymiana zębatki obowiązkowa. W nowej wymieniłem profilaktycznie, ale cudów też bym się nie spodziewał. Dla mnie stosunek cena/jakość bardzo dobry silnik, zwłaszcza przy dużych oczekiwaniach związanych z reakcją na spust i kulturą pracy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...