Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

WSS Wintoriez


Recommended Posts

Tym razem na warsztat wziąłem kultowy dla niektórych, radzieckiej jeszcze konstrukcji, krótki karabin snajperski (bo ostremu oryginałowi, jeśli chodzi o wymiary, daleko do pełnowymiarowego karabinu snajperskiego, jakim jest chociażby Dragunow) WSS Wintoriez (Opis oryginału jest tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Karabin_WSS_Wintoriez).

Moja replika jest elektryczna (gearbox v.3), oparta na modelu AK 47 Tactical, co niesie ze sobą pewne konsekwencje konstrukcyjne. Przede wszystkim kolba musi być wyższa niż w rzeczywistości (15 cm, zamiast 12), bo inaczej nie zmieściłby się silnik, także dłuższa, by zmieściła się w niej bateria i reszta elektryki, głównie mosfet i ok. 1 metra kabli. Poza tym, body repliki jest wyższe niż w oryginale (myślę, że najlepsze byłoby body z dragunowa, ale dla mnie było ono raczej niedostępne), więc przyrządy celownicze, także są wyżej - zmiana tego wiązała by się ze zbyt dużą ingerencją w konstrukcję body, a tego wolę uniknąć.

Także lufa różni tę replikę od oryginału. W związku z tym, że to ma być snajperka (Single Fire), nie karabin szturmowy, replika musi dysponować większym zasięgiem (bo to główna przewaga strzelców wyborowych w ASG), który zapewnia m.in. układ: długa lufa (tutaj 600 mm) - pełny cylinder boreup, co jednak wydłuża całość, choć stosunek grubości obudowy lufy (chodzi o to, co w oryginale jest tłumikiem dźwięku) do jej długości jest taki sam, jak w oryginale.

Zapraszam do oglądania i porównania z oryginałem (a jeśli ktoś chciałby wyrazić swoją opinię, to zapraszam raczej PW, bo posty w tym dziale są tak szybko kasowane, że nigdy nie udało mi się z nimi zapoznawać): https://picasaweb.google.com/sisquevazik/WSSWintorez?authkey=Gv1sRgCOW6yrzhxeDgIA#

 

PS. Na zdjęciach jest wersja z kolimatorem zamiast lunety, jak dla mnie sprawdza się idealnie. Niemniej jednak, jak już sobie zarobię na PSO-1, to oczywiście go sobie do mojej zabaweczki dołączę.

Edited by Sis-Que-Vaz
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...