Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Długi czas oczekiwania na paczke to nie zawsze wina sklepu.


Recommended Posts

Witam

 

Tak się zastanawiam :?:

Dlaczego, w postach o sklepach piszecie ( nie Wszyscy ) o czasie oczekiwania na paczke.

Moja prośba sprawdzicie date nadania paczki a później piszcie, że paczke sklpe wysłał ją z opóźnieniem.

 

Sklep nie ma wpływu na czas transporu paczki :!: :!: :!:

( no chyba, że ma własny transport )

Link to post
Share on other sites
  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W tym temacie. Swój czas temu zamówiłem z jednego sklepu on-line towar. (Akurat nie ASG ale konstrukcja podobna). Dostałem maila z potwierdzeniem wysyłki, czekam tydzień, dwa, nic, a tu nagle dzwonią mi domofonem jakieś młode chłopaki którzy mają w łapach... moją paczkę ! I mówią że znaleźli ją na ziemi w punkcie skupu metali dobre 2 kilometry od mojego domu.

 

Paczka była brudna i przemoczona ale zawartość na szęście w jednym kawałku i sprawna.

 

Zapewne wielu z Was po tygodniu czekania zaczęło by zasypywać sklep mailami i telefonami a na łamach forum histeryzować o fatalnej obsłudze i nierzetelności. Nastepnym razem pomyślcie że Poczta Polska wcale nie jest tak bezbłędna i szybka jak się reklamuje, a priorytety potrafią "iść" nawet dwa tygodnie jeśli Pani Jadzia wrzuci je do nie tej półki co trzeba.

Link to post
Share on other sites

Na temat DHL juz kiedyś pisałem i powiem w skrócie szkoda naszych pieniedzy i czasu DHL gwarantuje dostawe w 24h a mi przywozili moją VSR 'ke półtorej tygodnia a przy okazji ona pozwiedzała jeszcze pół polski. Wd mnie w polskich usługach kurierskich niema nic gorszego niż DHL. Odradzam

Link to post
Share on other sites

Najczęstrzy problem z Pocztą Polską jaki ostatnio zaobserwowałem to jednodniowe opóźnienie paczek priorytetowych :?

 

...kiedyś do mych drzwi zapukał listonosz i przyniósł mi list polecony, który wysłałem dzień wcześniej do znajomego :lol:

Link to post
Share on other sites
Zapewne wielu z Was po tygodniu czekania zaczęło by zasypywać sklep mailami i telefonami a na łamach forum histeryzować o fatalnej obsłudze i nierzetelności. Nastepnym razem pomyślcie że Poczta Polska wcale nie jest tak bezbłędna i szybka jak się reklamuje, a priorytety potrafią "iść" nawet dwa tygodnie jeśli Pani Jadzia wrzuci je do nie tej półki co trzeba.

 

Wtedy nie sklep tylko poczte polska zalewa sie telefonami....

 

Mam wiele nie milych wspomnien zarowno z poczta jak i z DHL`em.

Powem w skrocie poczta polska faktycznie lubi gobic przesylki albo docieraja po 2tyg, natomias DHL ma tendencje do przywozenia przesylki w innej postaci niz byla mu dana tzn. wysylalem monitor dojechal na miejsce z peknietym kineskopem :| sprawy niewygralem...zamawialem obudowe do kompa przyjechala z niezlym peknieciem odpuscuilem sobie roszczenia...jeszcze jedno co do calego DHL`u odbierajac ta obudowe widzilem w jakim stanie sa zeczy u nich na pace :/ wszystko bylo powywalane lezalo nasobie tasmy zabezpieczajace pozrywane wszytko sie przewalalo pewnie na kazdym zakrecie zdecydowanie odradzam ich...poczta polska ostanio sie poproawila i jest o wiele tansza, i wydaje mi sie ze bardziej uwaza na swoje przesylki...

Link to post
Share on other sites

Johan_JK ostatnio właśnie mój kumpel zamawiał Waltera P99 przez DHL i przywieźli mu dopiero po 6 dniach, niewiem czy poprostu mieszakm w takim rejonie czy coś innego im nie odpowiada, ale istaniał juz taki wątek na temat DHL i wypowiadało sie wiele osów na temat DHL i wiekszosć z wypowiedzi była raczej negatywna.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Hmmm...ktos pracuje w spedycji? ;)

Generalnie...firma podejmujaca sie zabrania paczki w umowie jaka ma podpisana z klientem ustala pewne warunki. Jesli ich nie dotrzymuje, to mamy prawo domagac sie rekompensaty.

Z przewoznikami bywa roznie. Z "naocznego" doswiadczenia wiem, iz wpadki maja wszyscy (pomijam kwestie uszkodzen w transporcie bo to temat na duzy topic dopiero )

Najfajniejsza wpadke jaka znam (z autopsji) poczynil GLS.

W skrocie:

Rano dzwoni czlowiek z ochrony sklepu Geant i mowi,ze na parkingu wieczorem znaleziono paczke do firmy X. Zabawne bylo to, ze paczke powinien miec GLS, bo ja przyjal. Pomine chwile niesfornej radosci, jakie dostarczyli nam Panowie z GLS szukajac wytlumaczenia braku mozliwosci zlokalizowania ow przesylki :)

Zatem...jesli paczka nie trafia na czas - dzwonic i podawac numer przesylki i prosic o zlokalizowanie porzesylki. Niestety koszta rozmow po naszej stronie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

DHL jest w mojej okolicy rozszyfrowywane powszechnie jako Do H*** Logistyka (podpadam pod przedstawicielstwo w Tarnowie).

Wysyłam i odbieram paczek sporo - zarówno drobnicowych jak i masowych. DHL Tarnów nagminnie je gubi, uszkadza (kiedyś z przesyłki 4 palet 3 dojechały rozerwane), spóźnia się z dostawą. Kiedyś próbowałem się dodzwonic żeby dowiedzeic sie co z przesyłką - przez 2 godziny nikt nie podnosił telefonu ( od 11 do 13-tej).

Z drugiej strony znajoma firma spod Kalisza nie może się ich nachwalic - pracują idealnie.

Jak widac, dużo zależy nie tylko od samej firmy, ale także od lokalnego przedstawiciela.

Natomiast standard usług Poczty Polskiej się faktycznie poprawił, a do tego są od firm kurierskich dużo tańsi.

Link to post
Share on other sites

Nawet nie wiecie ile razy musialem odsowac sluchawke od ucha na cala dlugosc mojej reki i to wszystko przez polska poczte :evil:

Wysylamy po 40 paczek dziennie a te jedzy z poczty racza nas po 3 dniach informowac ze z paczka jest cos nie tak i ze trzeba wyslac jeszcze raz. I tak najlepsze jest to :

Dzwoni raz do mnie klient i mowi ze juz dobre 3 tygodnie nie dostal paczki. No to dzwonie na poczte bo to wazna paczka byla i sie pytam co z tym. Pierwsze co - Nie mamy takiej wysylki w systemie. Po okolo 5 minutowej klutni wysluchano moja prosbe o odnalezienie zguby.

I co sie dowiaduje ??

Listonosz odmowil zabrania paczki 8) na dodatek nie zostawil awizo. Normalnie paczka by do nas wrobila po tygodniu, ale oczywiscie zapomnieli o niej :wink:

 

Moge natomiast polecic OPEK, zawsze jak wysylamy ta firma to paczuszki dochodzily na czas i bezpieczcnie.

Link to post
Share on other sites

OPEK jest dobry, nie miałem nigdy problemów z Masterlinkiem, a najlepiej współpracuje mi się z Schenkerem - chłopaki potrafią dowieźc przesyłkę z magazynu w Krakowie do Dębicy (120 km) szybciej niż DHL z Tarnowa do Debicy (35 km). Z tym, że Schenker specjalizuje się raczej w przesyłkach masowych niż drobnicowych.

Tyle ze Poczta Polska jest nadal najbardziej przyjazna dla portfela...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

 

Moge natomiast polecic OPEK, zawsze jak wysylamy ta firma to paczuszki dochodzily na czas i bezpieczcnie.

 

Dziękuję, wolę ocet ;). Jestem po 10-cio dniowej przeprawie z geniuszami z OPEKU. Wliczając hit w rodzaju "Kurier nie musi doręczać paczki" . Plus dziwna dla mnie sprawa, że nie mam możliwości odebrania przesyłki bo KURIER MA JĄ U SIEBIE...

Nie pieniłbym gdyby nie rozeznanie wśród osób które korzystają z usług firm kurierskich i serdecznie OPEK odradzają. Dołączam się do grona "supporterów' ;)

Link to post
Share on other sites

Ja się wypowiem co do GLS

 

Ta historia z parkingiem była nawet zabawna hehe

ale ja dwa( slownie dwa) razy zamawialem przez GLS i ZAWSZE bylo po 24h od wyslania, moze oddzial pod ktory podlegaja Katowice i okolica jest dobry, tego juz nie powiem ale moje doswiadczenie z GLS jest pozytywne, paczka przychodzila w stanie nienaruszonym!

Link to post
Share on other sites

 

Moge natomiast polecic OPEK, zawsze jak wysylamy ta firma to paczuszki dochodzily na czas i bezpieczcnie.

 

Dziękuję, wolę ocet ;). Jestem po 10-cio dniowej przeprawie z geniuszami z OPEKU. Wliczając hit w rodzaju "Kurier nie musi doręczać paczki" . Plus dziwna dla mnie sprawa, że nie mam możliwości odebrania przesyłki bo KURIER MA JĄ U SIEBIE...

Nie pieniłbym gdyby nie rozeznanie wśród osób które korzystają z usług firm kurierskich i serdecznie OPEK odradzają. Dołączam się do grona "supporterów' ;)

Moze poprostu w twoim rejonie leca sobie w bambuko jak od nas wysylamy opekiem to przychodzi na czas i wszystko jest ok.

 

Ostanio z UPS (stolica) mialem fajna historyjke :] pilnie potrzebowalem paki a wiedzialem ze zostala nadana dzien wczesniej. To dzwonie na centrale i sie pytam i slysze "tak kurier ma juz ta paczke to jego numer". To dzwonie i sie pytam kiedy bedzie u mnie a on na to "kolo 16 bo musze jeszcze firmy objechac" Mialem wyjazd o 14 to mi niezbyt pasowalo. Po chwili rozmowy stalem pod jedna firma gdzie mial dostarczyc pare pak i odebralem o 12:20 paczuche :P

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ja całkiem niedawno, czekałem na paczke priorytet 2 tyg. pomimo ze priorytet idzie (choc nie zawsze) 72h, i po 2 tyg. czekania dostałem awizo, wszystko ok tyle że było to zawiadomnienie powtórne :/

Czyli albo listonosz nie zostawił awizo za pierwszym razem, albo mi którys z dzieciaków sąsiadów podpieprzył :?:

Jak się dowiem, który użyje go jako tarczy (wsadze w kulochwyt i rozstrzelam :evil: )

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Właśnie odebrałem paczkę transportowaną przez UPS/STOLICA.

Porażka nie kurier. Od dziś zakupy z asgshop.pl biorę tylko z PP.

UPS ma w dupie klienta, nie odbierają telefonów w łódzkim przedstawicielstwie, a na umówionego "konkretnie" kuriera czekałem ponad 4h i mógłbym czekać dłużej, gdyby nie zjebka.

 

A teraz moja historia ;)

 

Od rana próbowałem się dodzwonić do UPS, aby: poprosić o pozostawienie

paczki w centrali, umówić się z kurierem na konkretną godzinę, lub zmienić adres dostawy na pracowy. Dostępne są dwa numery do przedstawicielstwa w łodzi:

http://www.stolica.pl/index.php?m=docs&i=6...&track=Znajd%BC

Na stacjonarnym miła pani z automatu informuje, że stan paczki mogę sobie znaleźć na stronie... i to koniec, nie ma możliwości porozmawiania z nikim. Jest też całodobowo czynny numer komórkowy...którego nikt nie odbiera.

 

Postanowiłem spróbować szczęścia mailowo: lodz@stolica.pl. Hurrra, ktoś tam pracuje! Dostałem odpowiedź, że kurier do mnie dojedzie i że nie dają numerów do przewoźników, bo to ich prywatne komórki. W drugim mailu poprosiłem bardzo o numer i go dostałem 8O . Znaczy numery dają, ale nie wszystkim :?:

 

Zadzwoniłem do Pana kierowcy, mówię jak jest, że ciężko mnie złapać w domu i że chciałbym go złapać "na mieście", albo umówić się na jakąś konkretną godzinę. Miał problem, żeby się określić ale stanęło, że ostatecznie może być na 16 albo jutro. Urwałem się 1,5h !!! z pracy, dopędziłem i poczekałem godzinę. Dzwonię ponownie. Będzie o 18...

Dobra k...wa sobie myślę (inna paczka czeka na poczcie, a poczta do 19 - myślę, "spoko - zdążę"). 18:30 kolejny tel. do szofera. "No już dziś nie da chyba rady". Na co ja, że jak nie będzie w ciągu godziny, to jutro ślę skargę do przełożonego i na całe przedstawicielstwo do centrali. Był w 25min. Jeszcze zdążyłem odebrać przesyłkę z poczty WYSŁANĄ WCZORAJ PRIORYTETEM. Fakt poczta ma wady, ale zostaje awizo i można sobie odebrać w 15 min w dowolnym terminie.

 

Pozdro,

yanek

 

PS: z GLS z paczką od krakmanów byłem bardzo zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Chociaż to nie jest historia o zamówieniu broni lecz ma przedstawić nieuczciwość i głupotę Stolicy (teraz Ups).

Moja matka czekała na cała paletę książek,minęło już 1 tydzień od nadania !!

Dzwoniła 10 razy do Ups ,lecz mówili że nic nie doszło do nich,po 2 dniach zadzwonili,że znalazła się ta paczka i tydzień leżała u nich na magazynie !!

I koleś się jeszcze skapnął że jest awizo 8O,którego moja matka nie dostała.

Inna historia to taka że kurier w innym mieście miał dostarczyć też trochę książek,lecz nie chciało mu się dostarczać tylu to gdzieś wogóle to porzucił i po 1 tyg. dopiero przyjechał z tym :x .

 

Już lepiej zamawiajcie PP,niż stolicą/Ups !!

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...