Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zespół cylindra nie bore-up


Recommended Posts

Guest gecko123

Witam,

 

postanowiłem zmienić zespół cylindra w mojej replice, niestety jest to SCAR-H i nie ma do nieogo borka. Więc jaki zestaw byłby najlepszy? Zastanawiałem się nad cichymi głowicami Ultimate, ale opinie są bardzo różne. A co powiecie o zestawe głowic tłoka i cylindra Systema Energy?

Edited by gecko123
Link to post
Share on other sites

Niestety, ja Ci nie odpowiem na to pytanie. Choć jak nie poradzę sobie z dyszą w moim M249 to będę u nich zamawiał na wymiar.

Wydaje mi się jednak że jeśli wykonują je w miarę dokładnie, to przy oringu będzie szczelnie. Najbardziej chyba ważne jest żeby dysza miała odpowiednią długość i zakończenie, coby się dobrze uszczelniała z gumką.

Link to post
Share on other sites

Siemka

 

Dorobią jaką będziesz chciał, jak dorabiałem do Masady, Pan wypytał o wszystko, podał mi czy takie i takie wymiary mi pasują...

No i dysza wygląda bardzo ładnie, brakuje tylko testu w praktyce.

 

Szczelną są bardzo, poprosiłem pracownika, aby zrobił ją jak najbardziej pod głowice cylindra BU Guardera.

 

Jak dla mnie profesjonalna firma, czekałem 2 dni ;)

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Tak, oring jest grubszy niż w standardowych dyszach, dysza naprawdę ma dobrą szczelność, z początku myślałem że będzie za ciasno chodziła, ale się już wyrobiła.

 

Wydaje mi się że dla każdej taka sama, bo kupujesz w allegro za "40"zł [? nie pamiętam ] i piszesz, maila co potrzebujesz, dostałem fachowe rady co i jak, naprawdę dobra firma nie jedną dysze już robili, bo "twórca" znał wymiary już przede mną, upewniał się tylko czy takie chce, poprosiłem o małe modyfikacje i dysza gotowa ;)

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Ciesze się ,że nasze dysze mają takie zainteresowanie :D Pozwolę sobie troszkę o nich opowiedzieć. Tak - uszczelka jest grubsza niż w standardowych dyszach - dlatego w aukcji napisane jest ,że dysze są szczelne ,a nie doszczelnione. Kompresje sprawdzaliśmy nawet pod sprężarką - trzyma :D

Co do jakości - każda dysza robiona jest ręcznie , dokładnie na zamówienie klienta , dokładność wymiarów to 0,1mm więc myślę ,że jest wystarczająca.

Cena - tak - dotyczy każdej długości. Większość klientów i tak zamawia długie dysze - do SCARA , M14, SR25... Z resztą te parę mm długości nie robi problemu. Dyszę i tak robi się dłuższą ,a później przycina na wymiar i fazuje - choć im dłuższa dysza tym trudniej zrobić.

Materiał z jakiego są robione też nie jest przypadkowy - mosiądz najlepiej się do tego nadaje...z resztą wszystko zaczęło się z potrzeby... Więc zanim poszło to w świat ,sprawdziliśmy na sobie jakie się najlepiej sprawują :)

Gdyby były jeszcze jakieś pytania proszę pisać - w miarę możliwości odpowiem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...