Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam! Czy ktoś z Kolegów ma jakieś doświadczenie z używaniem noktowizorów prod. DIPOL (zwłaszcza monokular D125 i gogle D2S). Proszę o info jak wygląda realna praca w trybie pasywnym i aktywnym (np w porównaniu do wszechobecnych Yukonów NVMT1), jak nokto sprawuje się w przeciętnych warunkach leśnych? Czy część bliskiej podczerwieni z emitera w trybie aktywnym jest widoczna gołym okiem? Oraz czy to prawda że D125 pasuje do J-Arma i montażu Rhino mount (jak twierdzą niektórzy dystrybutorzy). Dziękuję z góry za wszelkie informacje!

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Miałem okazję z D125 ale pod inna nazwą, ale z pewnością ten, bo Białorusini robią wszystkie i dla wszystkich (dla Yukona też:). Na głowę to się nie nadaje (konieczność nieustannej regulacji ostrości), bardziej do łapy, albo na karabin, ale to też średnio.

Światło IR nie jest widoczne dla oka, natomiast z pozycji obserwatora "na wprost" źródło będzie widoczne. przy 1/4 księzyca widać dobrze, ale z odległości 60 metrów możesz niemóc odróżnić nieruchomego człowieka od drzewa.

Link to post
Share on other sites

@PiotrKa - zastosowany doświetlacz będzie na pewno widoczny jako duża czerwona kropa. I raczej nie ma się co oszukiwać, że będzie inaczej.

Światło IR rzeczywiście nie jest widoczne dla oka ludzkiego, z tym, że dioda led zastosowana w doświetlaczu oprócz IR emituje bardzo dużo widocznego "śmiecia".

Temat łatwy nie jest, dość dokładnie opisany jest tutaj:

http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/13815-noktowizja/page__hl__noktowizja__st__140

Link to post
Share on other sites

PiotrKa - jestem szczęśliwym posiadaczem kanadyjskiej wersji Dipola D2MV.

Jakość obrazu zaskoczyła mnie samego. W porównaniu do Yukona - bajka. Oświetlacz jest bardzo widoczny przy patrzeniu na wprost na urządzenie. Nie używałem tego oświetlacza w lesie więc nie powiem Ci jak działa. W terenie zamkniętym (budynek) działa jak latarka - jeśli jesteś bardzo blisko ściany to potrafi Cię oślepić.

Do lasu oświetlacz ma za małą moc a co się z tym wiąże zasięg. Używałem wraz z surfire M952 i działało elegancko.

W warunkach leśnych, przy pełni księżyca urządzenie sprawowało się bardo dobrze. Przy patrzeniu "pod księżyc" nie działało wcale - było za jasno i to w lesie sosnowym. Po wejściu w młodnik widoczność była w zasięgu przeciętnego strzału z repliki.

Resztę znajdziesz w temacie, który podał W2o - od siebie dodam, że w mojej opinii jest to chyba najlepszy noktowizor pierwszej generacji jaki użytkowałem.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Również jestem szczęśliwym posiadaczem noktowizora Dipola D126 Pro, bije o głowe Yukony oraz ostatnio wchodzące na rynek Nayvisy. Porównywałem go z kolegą który posiadał Youkona aby porównać jakość obrazu i zasięg. W Youkonie patrzyło się sporo gorzej jakby przez denko od słoika, a w dipolu czysty i jasny obraz:). Oczywiście ten mój dipol jest generacji 2+.

 

Dla zainteresowanych ofertą noktowizji Dipol załączam link:

 

Noktowizja Dipol

Edited by masztal18
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...