Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Adapter magazynków M4 do G36


Recommended Posts

Witam, chciałbym się dowiedzieć jakiej firmy kupić adapter magazynków M4 do G36.

Słyszałem, że adaptery BattleAxe zacinają kulki.

 

Teraz pytanie, na zbrojowni dostępny jest adapter właśnie BattleAxe, można go kupić, csy lepiej zaczekać na dostępność adapterów JG, lub CA, lub innego producenta.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pozwolę sobie odkopać temat. Niedawno kupiłem adapter i mam z nim spory problem. Lowcap boyi ledwo siedzi i podaje tylko czasami a hicap boyi podaje tylko przytrzymywany. Na dodatek jak wyjmuję lowa z gniazda magazynka, skorupa zostaje mi w ręce a reszta magazynka zostaje przy replice. Jakieś porady co mogę zrobić? Nie ukrywam, że zależy mi żeby to działało jak powinno.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Poszerzyć gardło adaptera pilnikiem.

 

O co dokładnie Ci chodzi ?? O kanał którym "biegną" kulki ??

 

Ja też mam problem z podawaniem kulek z mid/low capów. Po wyjęcie adaptera z repliki i włożeniu pełnego maga BB lecą wszystkie bez żadnej zacinki. Po włożeniu adaptera na miejsce kulki się tną. Nie pomaga pukanie, stukanie, przechylanie. Hicapy podają normalnie. W adapterze BattleAxe niektóre LowCapy się klinują i po wyjęciu zostaje sama skorupa w dłoni. W adapterze bodajże JG wszytko jest OK z tym, że magi bardziej latają przód tył (w BattleAxe to zjawisko nie występuje. Na początku kombinowałem z dyszą, bo myślałem ze za mało się cofa. Potem z komorą, którą przesuwałem minimalnie do przodu podkładając dystans między GB. Ale to nadal nie to.

Link to post
Share on other sites

Jak pisałem wyżej kulki przez sam adapter przechodzą bez problemu. Średnica kanału w kształcie litery "S" jest i tak większa od średnicy kulki. Problem tkwi w tym, że po zamontowaniu adaptera do repliki już nie podaje :(. Bo jeśli masz na myśli poszerzenie całego kanału to jest raczej nie możliwe ze względu na jego kształt (no chyba że wyrwę go ze skorupy, rozdzielę na dwie części).

Link to post
Share on other sites

Jak pisałem wyżej kulki przez sam adapter przechodzą bez problemu. Średnica kanału w kształcie litery "S" jest i tak większa od średnicy kulki. Problem tkwi w tym, że po zamontowaniu adaptera do repliki już nie podaje :(. Bo jeśli masz na myśli poszerzenie całego kanału to jest raczej nie możliwe ze względu na jego kształt (no chyba że wyrwę go ze skorupy, rozdzielę na dwie części).

 

U mnie też na zewnatrz przechodziły, a jednak po podpięciu nie. I pomogło poszerzenie. No i kulki w tych adapterach - TYLKO firmowe.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Aby nie zaśmiecać forum nowymi tematami i aby uniknąć - "było" "w szukajce" itd.

 

1. Interesuje mnie opinia na temat ogólnej wymiany takiego gniazda - poza wypchnięciem pinu i na to miejsce dopasowaniu nowego i umieszczeniu pinu na tym samym miejscu nie trzeba robić nic więcej? Wymieniać dyszy czy innych rzeczy?

 

2. I ogólnie opinie o battleaxe już słyszałem - bywa różnie, raz podaje raz nie. Logiczne wydaje się być, że adapter JG będzie pasował do replik JG i podobnych - z naciskiem na podobnych (chodzi o GFC).

 

3. I ostatnia kwestia czy adaptery CA będą kompatybilne właśnie z GFC?

Link to post
Share on other sites

Dziękuję bardzo.

 

To tylko zapytam jeszcze, chodziło raczej o podawanie kulek? Jeśli tak to której firmy były te felerne. Z tego co słyszałem te JG przyjmują wszystkie jak leci. Co do BattleAxea chciałbym nie popełnić błędu zamawiając dużą liczbę magazynków które najprościej mówiąc nie podaje. Można piłować czy kleić, ale jeśli człowiek ma możliwość kupienia czegoś co będzie działać od początku to wolałbym ku takiemu rozumowaniu podążać jak najdalej.

Link to post
Share on other sites

Podawanie kulek.. trudno to nazwać podawaniem kulek - część lądowała w gnieździe, część wpadała gdzieś do wnętrza repliki, co nigdy się nie zdarzyło na normalnym gnieździe i magach od giety. Poza tym magazynek bujał się na boki a wyjść nie chciał. Ogólnie lipa.

Ale na adapter JG się czaję, wypatruję okazji :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pozwolę sobie jeszcze raz podbić temat. Udało mi się zdobyć adapter od JG, ale jest pewien problemik. Zabrzmi to głupio itd. ale dwie lewe ręce zmuszają mnie do zapytania. Czy są jakieś manuale, fotki, filmiki jak wymienić takie gniazdo. Ewentualnie porady - od tych najprostszych, czym wybić ten pin, czy warto go czymś przesmarować, albo przeczyścić przed włożeniem, albo czy zadbać o to aby szczelnie przylegał do dyszy. Proszę o każdą rade - tylko nie o szukanie w googlu albo w szukajce - to już uczyniłem - bezowocnie.

Link to post
Share on other sites

segar: wiem, że pisałem - jednak został olany, bo post - wyciągnij pin, wyciągnij gniazdo, wsadź nowe, wsadź pin - jest pisany w sposób mało wyczerpujący temat. Pisany bardzo na odwal i nie wyczerpujący temat. Może komuś kto się na tym zna wystarczy.

 

marcin921 : trochę pomogło, nie mniej jednak udało mi się znaleźć coś do może się przydać innym po mnie.

oraz

http://www.youtube.com/watch?v=MY3ElETaEdc&feature=related

 

Do momentu gdzie trzeba umieścić nowy adapter u mnie dostrzegłem dosyć sporą różnicę między stockowym a nabytym

1zzn7yu.jpg

10xrr7q.jpg

1pt0me.jpg

Różnicą jest ten plastikowy kawałek dyszki, który według mnie blokuje możliwość włożenia go we właściwe miejsce. Stąd pytanie, czy jedyne rozwiązanie czy spiłowanie nadmiaru?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...