Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Colt 1911 - R27, R28, R29, R30, R31 [Army]


Recommended Posts

Witam serdecznie!

 

Zgodnie z obietnicą napiszę kilka zdań o nowym nabytku, a mianowicie model R27 od chińskiej firmy Army, czyli Colt 1911A1 M.E.U. Oczywiście w pełni metalowy, blow-back, hop-up, ogólnie kopia TM.

 

Z góry przepraszam za nie najlepszą jakość fotek, ale robione "głupkowatym" aparatem :)

 

Pistolet zakupiony w Gunfire, cena 313zł.

 

Po przyjściu do domu paczki, ukazuje się nam takie oto solidne, tekturowe wyłożone gąbką pudełko:

1002252e.th.jpg

 

Pudełko zawiera pistolet, magazynek, części zamienne, klucz (do naciągania sprężyny magazynka i nie wiadomo czego jeszcze - wg mnie zbędny), kilka kulek.

1002255w.th.jpg

 

Za lekko ponad 300 złotych otrzymujemy naprawdę świetnie wykonany pistolet, z pięknymi, pełnymi oznaczeniami, solidnym wykończeniem. Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony wykończeniem, myślałem, że będzie znacznie gorzej.

Malowanie pełne i dokładne - brak zacieków czy niedoróbek, od razu widać, że solidne piecowe wypalanie.

Spust ładnie zestrojony i wyczuwalny, zamek spasowany, praktycznie bez luzów. Bezpieczniki mają właściwy opór, jedynie motylkowe ciut za lekko chodzi - w wersji ostrej jest bardziej przewidywalny, z typowym kliknięciem, tutaj, można go włączyć przez nieuwagę.

Zwalniacz magazynka mocny, ale bez przesady - tak jak trzeba.

Kilka fotek:

 

1002256c.th.jpg 1002258d.th.jpg 1002260q.th.jpg 1002261r.th.jpg 1002282x.th.jpg 1002283u.th.jpg 1002287.th.jpg

 

Muszka i szczerbinka regulowane, blokowane imbusami (brak w zestawie jakby co). Szczerbinka z wybitymi insygniami NOVAK'a. Przy przestrzeleniu na 10m nie widziałem w moim egzemplarzu konieczności regulacji fabrycznych ustawień.

 

1002262b.th.jpg 1002270e.th.jpg 1002271e.th.jpg 1002274y.th.jpg 1002275x.th.jpg

 

Okładziny starannie odwzorowane, wykonane z bardzo dobrej jakości ABSu o "gumowatej" strukturze, z oryginalnym logiem od Paehmayn'a oraz nrem patentowym - kolejny plus jeżeli chodzi o dbałość o szczegóły:

1002284.th.jpg 1002285u.th.jpg

 

Blow - back działa bez zarzutu, mocne kopnięcie, mechanizmy spasowane, nic się nie telepie, wszystko sprawia wrażenie solidnej konstrukcji.

Hop - up regulowany, mechanizm oczywiście metalowy, mój fabryczne był wyzerowany na jakieś 15m.

 

Magazynek wygląda na solidny, jak to w MEU - gruba stopka (gumowaty plastik) Do tej pory miał jakieś 8 ładowań - zero problemów, syfonów, zacięć - ani magazynka, ani całego pistoletu.

 

Kilka fotek magazynka, mechanizmów i "flaczków" pistoletu:

 

1002272q.th.jpg 1002276j.th.jpg 1002277l.th.jpg 1002280o.th.jpg

1002279s.th.jpg 1002267z.th.jpg 1002264u.th.jpg

 

Po dwóch dniach intensywnego testowania mogę stwierdzić, że pistolet ten za swoją cenę daje nam bardzo dużo i jestem bardzo pozytywie zaskoczony jakością jego wykonania, działaniem, odwzorowaniem szczegółów.

 

Teraz tylko pozostaje mi sprawdzić jak się będzie sprawował w terenie. :)

 

PS:

A tu 2 fotki z troszeczkę starszym i z innej beczki bratem, który wiernie mi służy przy strzelaniach PPP:

 

1002293s.th.jpg 1002289c.th.jpg

 

 

W razie pytań - chętnie odpowiem.

Pozdrawiam!!!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 245
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Z mojej strony również zgadzam się co do wykonania... mimo że to stop aluminium to sprawia wrażenie dość solidnego, oznaczenia ładne :) Pewnie leży w dłoni, dobrze wyważona, strzela nawet dobrze, generalnie zasięg skuteczny na 0,25 blasterach to ok 25 metrów. Kopie mocniej od beretty KJW i glocka KSC/KWA. Nie jest jakiś tragicznie gazożerny ale gazu z nowej butli top gas 1100 (PGG) starcza na ok 1-1,5 maga.

 

Jedyny mankament jaki u mnie zauważyłem to ruszający się tłok - cylinder (ponoć zwie sięto muzzle loaderem) który czasem po wystrzale się przyblokowuje, nie dochodzi do tyłu zamka na swoje pierwotne miejsce i przez to zamek zostaje w tyle o jakieś 2-5 mm i trzeba go docisnąć aby strzelić... zdarza mi sie to tak raz na 50 strzałów... ale jest to irytujące. Sądzę iż nasmarowanie pomoże, bo jest tam suchutko + po zdjęciu zamka chodzi płynnie, więc może gdzieś jest jakiś mały zadziorek, ale to muszę jeszcze dokładnie zbadać.

Co do uszczelki - jeszcze mi nie wypadła :D

 

Plusy:

+ Nawet ładne wykonanie

+ Pełne oznaczenia

+ dobre spasowanie

+ zadowalający zasięg

+ dobre wyważenie, pewnie trzyma się w dłoni

 

Wady:

- wypadająca uszczelka maga

- muzzle loader - patrz wyżej

- ruszająca sięlufa po odciągnięciu zamka

- wykonany ze stopów aluminium - pewno ryżowych :P

 

Jak bym mial oceniać to cena-jakość jest większa niż w glocku z KSC, ocena ogólna to będzie jakieś 7/10 :)

 

 

 

EDIT>> co do hopki - ma małą możliwość regulacji (mniejszą niż glock KSC), u mnie jest też metalowa, ale u mnie mag jest srebrny, nie czarny. Kupowałem u krakmanów.

Edited by PiotrqŚ
Link to post
Share on other sites

Witam

 

Też mogę dodać że pistolet jest jak za taką cenę bardzo dobrze wykonany. Mój egzemplarz jest bardzo gazożerny ale moc jest zaskakujaca. Jedno naładowanie maga starcza czasem nawet nie na jeden mag jak jest cieplo ale zasieg skuteczny przy 0.2 wynosci około 35-40 m.

 

Co do kolegi PiotrqŚ jeśli sie nie mylę to chodząca lufa zewnętrzna jest odwzorowaniem mechanizmu z ostrej wersji tej broni. I nie można tego uznać za minus.

Lufa wewnętrzna nie przesuwa się nawet o 1 mm.

 

Taki kawałek z wikipedi ;)

"Amunicję pistoletu stanowiły naboje .45 ACP (11,43 mm) (0,45 cala) z pociskiem o wadze 15,2 g, wystrzeliwane z prędkością 250 m/sek. Ze względu na użycie mocnego naboju pistolet ma zamek ryglowany w momencie strzału. Odrzut powoduje cofnięcie się lufy połączonej z zamkiem. Lufa przymocowana jest do szkieletu obrotowym łącznikiem, który ściąga ją do dołu podczas cofania (tzw. przekoszenie lufy), występy na górnej powierzchni lufy wysuwają się z opór ryglowych zamka - następuje jego otwarcie i ruch do tyłu, który wyrzuca pustą łuskę, a następnie wracając do przodu ładuje kolejny nabój."

 

Pozdrawiam

Sroczy

Edited by Sroczy
Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Witam.

Ja posiadam inną replikę tego producenta - Colta Kimber, który poza paroma szczegółami niczym się od MEU nie różni. Mam go już z 10 miesięcy i powiem tak:

Przez pierwsze 5 miesięcy wszystko działało ok, poza tym że lufa nie zawsze wracała do przodu i tylna część komory nabojowej została wciskana pod zamek. Szczególnie dawało się to odczuć podczas przeładowania pistoletu lufą do góry - przez okienko wyrzutnika łusek widać było rygiel! (czy jakoś tak się nazywają te 2 wypustki na lufie). W każdym razie przy strzelaniu nie było to tak bardzo odczuwalne. po wspomnianych 5 miesiącach rozszczelnił mi się dolny zawór w magazynku i wtedy dała się we znaki najsłabsza strona repliki. oczywiście krakman wszystko wymienił i było ok ale po jakimś czasie znów się rozszczelnił i znowu, po trzeciej wymianie jakoś gaz trzyma ale przy nabijaniu, cenne złotówki zamiast lecieć przez zawór do maga rozpryskują się we wszystkie strony tak że można sobie rękę odmrozić :P. Kupiłem drugi mag przyszedł z rozszczelnionym górnym zaworem, wysłałem do serwisu i teraz działa dobrze, tylko że stary mag od razu jakby 'zaraził się" rozszczelnieniem górnego zaworu... po prostu tragedia. jednak do pistoletu pasują magi od KJW z płaską stopką i są znacznie lepsze. Kolejną wadą już nie tak istotną jest odpryskująca z przyrządów celowniczych, i obu bezpieczników farba. Jeśli chodzi o szkielet i zamek to tu miłe zaskoczenie - nie ma nawet ryski. Zasięg i celność są OK ale replika jest niezwykle gazożerna - jedno nabicie w najlepszym wypadku starcza na 1,5 maga.

Zalety:

+ oznaczenia

+ przyzwoity zasięg i celność

+ dobre wykończenie

+ niewysoka cena

Wady:

- lufa lata jak chce

- rozszczelniające się magi

- gazożerny

- z niektórych elementów łatwo schodzi farba

Podsumowując: replika bardzo fajna niestety awaryjna i droga w eksploatacji.

Edited by Phopos
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam! Nie za bardzo wiedziałem w którym dziale umieścić ten post. Jestem początkujący, i zielony, więc proszę o poradę. Wymarzyłem sobie Colta 1911. Mam na to max 400 zł, i chciałbym

-W miarę dobry FPS

-Konstrukcję w pełni metalową

-Hop Up, Blow Back

I teraz pytanie, lepiej Green Gas, czy Co2, jakie są różnice?

 

http://allegro.pl/pistolet-we-h-c1911-na-co2-i3283531189.html co powiecie na to? i jakieś inne propozycje?

Link to post
Share on other sites

W złym dziale się pytasz,ale ci pomogę.

 

Z tanich 1911 bierz:

 

Army,KJW,TERCEL(o ile gdzieś dostaniesz).WE to padlinka. Pozostałe nie są dużo lepsze,ale nie rypią się tak często,i są do nich części.Jeżeli już masz te 4 stówki to radziłbym ci dozbierac do używanej Tokyo Marui. Różnica w wykonaniu,spasowaniu,i kulturze pracy jest ogromna(na korzyśc Marui)

Link to post
Share on other sites

Była by możliwość pogadać na jakimś gg, czy coś. Bo jestem zielony, i potrzebuje trochę więcej porad. A głupio tak pisać na forum aż tyle, i jeszcze w złym dziale. Nie dostałem odpowiedzi czy CO2, czy green gas, a to mnie najbardziej nurtuje. Znalazłem na allegro firmy KJW, jaką poleciłeś http://allegro.pl/kjw-colt-1911-co2-blow-back-full-metal-gc0305-i3299213565.html wypowiesz się?

 

450 to jeszcze nie problem, a wydaje mi się to bardzo dobra oferta

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Mam dwa pytanka.

 

Jakie magazynki są kompatybline z tą repliką?

 

Jak zamontować gwint tłumika ?

Coś takiego http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=7904&name=MadBull_-_Gwint_tlumika_-_14mm_CCW_-_M9,_1911,_MEU

 

Widać że jest tam gwint który powinno się wkręcać w lufę, lecz w lufie żadnego gwintu nie ma, są tylko żebrowania wzdłuż lufy.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Jakie magazynki są kompatybline z tą repliką?

 

Zainteresowany już to pewnie wie, ale może innym się przyda, więc tak:

- od Bella MEU - wchodzi i wychodzi bez problemu, jak stock

- od Bella klasycznego, sztuki dwie - wchodzą z lekkim oporem, nie na wcisk, jednak trzeba im pomóc w wyjściu z repliki

- od KJW MEU - blokuje się w połowie chwytu, nie wejdzie

- od KJW klasycznego - o dziwo wchodzi i wychodzi bez problemu

- od TM MEU - wchodzi, jednak nie wiem czy bez oporu, bo testowany oklejony był izolką

Link to post
Share on other sites

Do powyższej listy dodam jeszcze:

- od Tercela, klasyczne - nie wchodzą, można je wcisnąć maksymalnie do połowy i dalej ani rusz.

Mag prawdopodobnie tłuściejszy od pozostałych. Wystarczy wyjąć i sprawdzić gdzie na magu zostają "blizny" i te miejsca odchudzic pilnikiem...One są gównolitowe to idzie jak po maśle. Miałem tak z długimi magami do Bell'a (ale jakiejś innej firmy) i po doszlifowaniu chodzą jak ta lala...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...