Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 6 months later...

Aby nie zakładać niepotrzebnego tematu. Chciałem się dowiedzieć coś o SFOR. jak wiemy IFOR w roku 1996 zmieniło się właśnie SFOR. Na google jest niedosyt zdjęć a postanowiłem właśnie stylizować się na żołnierza SFOR w latach 2000-2004 .Moje wyposażenie:

-mundur wz 93 bawełniak lub rip stop

-buty desanty

-kamizelka kt-12 ( i tutaj mam dylemat, czy żołnierze kupowali np kamizelki ze swoich pieniędzy na misję i ta kamizelka nada się czy jednak muszę zmienić na lubawę mon wz 988 lub Olv itd)

-replikę AKMS (RK-10s) (tutaj też nie wiem czy jest ona odpowiednia ? czy jeszcze posiadali żołnierze AKMS na misji)

-polar wp (tutaj też pytanko czy można go nosić zamiast góry od munduru? gdzieś widziałem kilka zdjęć ale nie wiem czy były one ze SFORu czy z innego okresu)

hełm wz 93 muszę dokupić więc to by było na tyle

Czy coś trzeba wymienić w tym wyposażeniu?

Edited by glanu224
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Troszeczkę zaktualizuje temacik :icon_lol: Też mam zamiar pobawić się w stylizację nie używając słowa rekonstrukcja i ma ktoś może jakieś szczegółowe informacje co do IFOR-u i wyposażenia żołnierza z tego okresu, niebawem wrzucę kilka fotek naszej stylizacji która dopiero co powstaje więc z góry proszę o wyrozumiałość

Edited by OLI2i
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

jeśli chodzi o kamizelkę to najbardziej odpowiednia do rekonstrukcji będzie OLV/KLV z standardowymi kieszeniami. Mój ojciec był żołnierzem Sfor-u w latach 2003-2004 i mam parę zdjęć na który jest właśnie w tej kamizelce w raz ze sporą grupą innych żołnierzy. To były jeszcze czasy kiedy wojsko wyglądało jak wojsko a nie banda dużych chłopców którzy dorwali się do sklepu z militariami.

Edited by pawcio2345
Link to post
Share on other sites

Pachnie niezłym betonem.

Zapewne na jego ojca też mówili tak samo - wygląda jak ze sklepu z militariami bo u niego w jednostce mogła to być "nowość".

 

Niestety czasami taki beton za młodu gdzieś wychowany dostaje się do wojska i to na stanowiska, gdzie ma jakąś większą władzę...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 4 months later...

Jak już to P-83, względnie P-64.

GP-25 nie był na wyposażeniu Wojska Polskiego. Granatnik podwieszany Pallad był pierwszą tego rodzaju bronią w byłym Układzie Warszawskim więc nie było potrzeby zastępowania go radziecką konstrukcją skoro wprowadziliśmy swój własny wzór uzbrojenia - odsyłam do historii powstania Pallada, dość ciekawa.

Link to post
Share on other sites

Raczej nie ma co liczyć na replikę P-83 czy P-64... Może ktoś podjął by się zrobienia customa, ale chyba jedyną repliką która nie jest cudem z patykowatym magazynkiem i kapsułą w chwycie jest Makarow od WE. Chyba że robić na bazie PPK, chyba Maruzen lub Marushin robił ale pewien nie jestem.

Link to post
Share on other sites

Jak P-64 to PPK najbardziej się nada bo niejako właśnie nim sugerowali się konstruktorzy CZAK'a.

 

Pod P-83 to tak na szybko jedynie wymiarami w miarę pasuje SIG P-232 (o 8 mm za długi) chociaż pewnie coś jeszcze by się znalazło co by pod WANAD'a można by dopasować.

Ewentualnie rzeźbienie w Makarowie PM, ale on jest bodajże większy.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

To teraz moja kolej odkopu tematu . Aby zrobic full reko elegancko potrzeba jeszcze itemow z których korzystali . Oto jest pytanie co mieli w tych kamzach , saperke ? manierke ? granaty ? radio ? Na wojne nie szli oczywiście tylko w chelmie i akmsem pod pacha .

 

O wykopalem dane przedstawione przez kolege z forum z innego tematu oto cytuje :

mowa o ochra sz

Kamizelka posiada:

-2 ładownice na 2 magi każda i 2 na jeden (obydwie);

-3 do 4 uniwersalnych kieszeni (nie odkryłem do czego);

-2 kieszenie (prawdopodobnie na granaty);

- kieszeń na saperkę;

-kieszeń na manierkę;

-kieszeń na maskę p-gaz;

-2 kieszenie niewiadomego przeznaczenia (w zasadzie zastanawiam się czy są to kieszenie czy po prostu wnęki które powstały podczas szycia;

Edited by Panek_71
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...