Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nakładki na buty


Recommended Posts

Drugi minus liście mokre to namoknie jak szmata dodatkowo ciężej chodzić:D

Ja mam buty wojasa pomalowane na zielone niewiadomo co. Buty wskutek intensywnego użytkowania straciły czarny kolor i wyglądały jak potraktowane papierem ściernym, ponadto bardzo irytujący był żółty znaczek na czarnej podeszwie, potraktowałem je zielonym sprejem i na to szybko wtarłem suchą ziemię, efekt wyszedł całkiem niezły, podeszwy przestały świecić z daleka, a but bardzo fajnie maskuje się w terenie zielonym, lesie itd. Sprejowanie i poszarzanie trzeba powtarzać co jakiś czas, ale to nie problem. Zdecydowanie lepsze to niż kosmiczne nakładki na buty, taniej wyjdzie kupić jakieś buty z demobilu i je sobie przygotować pod konkretny teren.

Link to post
Share on other sites

Widziałem gdzieś takie nakładki na buty, firmy bodaj NFM. Szczerze wydawało się to jak najbardziej sensowne - dobrze maskowało buty, a w ASG (bo o tym mówimy) często widuje się snajperów z wystającymi czarnymi butami, albo chociaż podeszwami.

W szczegóły nie wnikałem - materiały, z których jest to wykonane. Noga wcale nie musi się w tym pocić, a taka nakładka może dodatkowo wyciszać.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Dla rozbicia kształtu owijam buty (czarne- a znajdźcie mi w Polsce nowe deserty w rozmiarze 36, które przed zakupem można byłoby jeszcze przymierzyć) piaskowymi, zielonymi i brązowymi tasiemkami bawełnianymi tak, żeby po podeszwie szły w bruzdach. Ta sama zasada, co przy farbie na twarzy: nos i broda ciemniej, oczodoły jaśniej. Zakładanie kamuflażu jest trochę czasochłonne, ale bawełniane taśmy w pasmanterii kosztują grosze i nie ograniczają przyczepności. I się w nich noga bardziej nie poci. :)

Link to post
Share on other sites

Aby zamaskować buty weź kawałek zwykłej siatki maskującej, 2 sznurówki i zrób z tego nakładkę na buta. Do siatki przywiąż 4 parki juty i masz problem z głowy. A co do cichego chodzenia no jak się bez nakładki nie nauczysz to nakładka tylko Ci będzie przeszkadzać.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...