Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Scar-H [BOYI]


Recommended Posts

Nie ma się co rzucać bo wina może być błahostką ale standardową w chińskich replikach.

Po pierwsze czy jest docisk komory do GB. Wymienić gumkę na coś porządnego z dystanserem. Jeśli dalej nie pasuje to opóźniacz na zębatce tłokowej poprawić albo dać. Ewentualnie sprawdzić czy GB nie jest pęknięty.

Ta replika nie jest zalecana dla początkujących. Jeśli się chce to trzeba wydać trochę na jej porządne działanie.

Dyszę produkuje pro tech z innych firm nie widziałem. Ewentualnie G&G lub VFC może coś dobrać będzie można.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 173
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie ma się co rzucać bo wina może być błahostką ale standardową w chińskich replikach.

Po pierwsze czy jest docisk komory do GB. Wymienić gumkę na coś porządnego z dystanserem. Jeśli dalej nie pasuje to opóźniacz na zębatce tłokowej poprawić albo dać. Ewentualnie sprawdzić czy GB nie jest pęknięty.

Ta replika nie jest zalecana dla początkujących. Jeśli się chce to trzeba wydać trochę na jej porządne działanie.

Dyszę produkuje pro tech z innych firm nie widziałem. Ewentualnie G&G lub VFC może coś dobrać będzie można.

 

Dobra, póki co po raz enty rozdłubałem replikę, znam ją już na pamięć... ;) wymieniłem gumkę, poprawiłem ramionko dociskające hop up. dwa magazynki przeszły bez zająknięcia. Jedna nie jest to szczyt marzeń. W weekend prawdopodobnie będzie wymiana gumki na coś lepszego. Zmieniłem dwie sprężyny dociskające komorę HU, te na lufie i tę niewielką przy komorze hop up - wyraźna poprawa.

 

Chciałbym się odnieść do tego co napisałeś o replice dla początkujących - nie zgodze sie z tym.

 

Jeśli producent wypuszcza produkt to od A-Z powinien spełniać założenia. Nie można dopuścić do sytuacji gdzie produkt ma poważne wady konstrukcyjne a do nich zaliczyłbym:

1. Śruby rozkręcające się od pracy GB. Dosłownie wszystkie które mogą.

2. Fatalny wybór materiału elementu "suwadła" zamka - dającego w replice dostęp do pokrętła regulującego HU. Cieniutka blaszka gnąca się w palcach, która może obciąć palucha - blokada tej części nie działa poprawnie. należało to wykonać z twardszego materiału.

3. Dziwaczny pomysł podajnika kulek na stałe osadzonego w korpusie gniazda magazynka. Wykonanie tego elementu z jednego wlewu plastiku uniemożliwia wymiany w razie awarii. W replice syna ta część np. już ma pęknięcia (w części wchodzącej do komory HU)

4. Niechlujnie wykonany system przeniesienia zasilania z kolby do GB. Te imitacje sprężynowych styków po prostu nie działają jak powinny.

 

To nie jest oznaka "repliki dla profesjonalistów". To oznaka kilku poważnych błędów konstrukcyjnych plus skandaliczne niechlujstwo i kiepskie materiały. Replika jednak ma swoje plusy - bardzo wygodny system rozkładania jej na najważniejsze elementy, podręczny kluczyk, dzięki któremu ma się dostęp do najważniejszych elementów, dzięki czemu naprawa repliki w polu boju jest banalnie prosta... gdyby nie fakt ze TRZEBA to robić ;) No i jeszcze raz - kiedy działa jest rewelacyjnie celna i ma wyważoną moc, jeśli mowa o stockowych bebechach.

 

Póki co scar czeka na lepszą gumkę. Przetestuję też tę czeską komorę HU, zobaczymy jak sobie poradzi replika. W momencie kiedy replika zacznie z sensem działać nastąpi skręcenie najważniejszych śrub na niebieski loctite i być moze przestanie się wreszcie rozkręcać w rękach.

 

Ogólnie mając w "zbrojowni" specnę i boyi różnice są delikatnie mówiąc zauważalne. Co ciekawe pierwszy kałach Cymy, którego syn sprzedał, do dzisiaj działa i sprawuje się bardzo dobrze. Oj boyi boyi.... No ale nic, zrobimy z tego SCAR'a cacuszko ;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 4 months later...

 

2. gnąca się w palcach, która może obciąć palucha - blokada tej części nie działa poprawnie. należało to wykonać z twardszego materiału.

3. Dziwaczny pomysł podajnika kulek na stałe osadzonego w korpusie gniazda magazynka. Wykonanie tego elementu z jednego wlewu plastiku uniemożliwia wymiany w razie awarii. W replice syna ta część np. już ma pęknięcia (w części wchodzącej do komory HU)

 

 

Cześć,

Niestety mam te same "usterki" w moim Scarze dbam o niego jak ojciec najlepszy ale z powodu słabej jakości materiałów imitacja blokady suwadła nie działa i z nieznanych mi przyczyn pojawiło się pęknięcie na tzw "wew.gniexdzie magazynka" - skleiłem super glue i już jest ok.

Poza tym, też wymieniałem dyszę (bo nie było szczelności), okablowanie (bo wołało o pomstę do nieba), gumkę na zieloną G&G i lufę na precyzyjną itd itd...

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Mam od roku i postaram się napisać kilka słów.

 

Komu bym polecił tą replikę? Jeżeli ktoś wybiera ją jako''główną'' to odradzam, albo tym bardziej- jako pierwszą. Jest to zabawka która potrzebuje naprawdę dużo pracy i cierpliwości. Czyli raj dla majsterkowicza, piekło dla kogoś kto chce replikę mieć, wraz ze świętym spokojem. Polecam za to wszystkim fanom SCAR-ów, którzy nie boją się grzebania w bebechach i dbają o swój sprzęt.

 

Z samego początku wychodzi słaba elektronika, przez którą replika chodziła jak czołg.Masa drutu i złącz. Pewnego dnia nie wytrzymałem i wymieniłem cały układ. Pozostał tylko silnik. Wyleciała też cała masa konektorów, przewierciłem otwór przez tył kolby i body i przewody wchodzą teraz bezpośrednio do silnika, przez MOSFET. Replika dostała kopa i od razu lekko na sercu się zrobiło.

Mimo że nie miałem problemu z zasięgiem i szczelnością to jak przyjrzałem się dyszy to dostałem motywacyjnego kopa do jej wymiany. Doszła dysza od ProTecha i Komora AirsoftPro. Replika sprawuje się super.

Wymienione zostały też inne rzeczy, ale to już pominę, bo to właśnie na wyżej wymienionych częściach chciałem się skupić, bo elektronika, oraz Komora/dysza to najsłabsze elementy tej repliki. Po ich wymianie i podkładko waniu już możemy się bawić w najlepsze.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...