Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[matekno] Uwaga!


Recommended Posts

Nie spodziewałęm się, że mnie spotka coś takiego, ale zostałem wydymany :)

Ogólnie wystrzegajcie się smarkacza.

Oszukał mnie i kolegę Kombat69 i cholera wie czy nie kogoś jeszcze.

Kombat69 zgłosił już sprawę na policję, ja idę jutro.

Do przelewów podał mi inne dane niż Kombatowi, więc pewnie "pożycza" od kolegów.

Jego numer gg to 5921XXXX a tel. kom. to 516 58XXXX a prawdopodobnie nazywa się Mateusz K. Uważajcie.

Pozdrawiam

Edited by Wolf
Link to post
Share on other sites
  • Replies 328
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Do ogłoszenia użytkownika matekno jest komentarz

Do użytkownika "matekno" - czekałem do dzisiaj na jaki kolwiek odzew z Twojej strony.Wpłaciłem Ci pieniądze zgodnie z umową, ani odzewu ani Pistoletu , ani pocałuj mnie w... . Dłużej czekał nie będę , kieruję sprawę do właściwego organu. ZWRACAM UWAGĘ NA FAKT ZACHOWANIA SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI PODEJMUJĄC JAKĄKOLWIEK TRANSAKCJĘ Z UŻYTKOWNIKIEM "MATEKNO". Tyle z mojej strony. Pozdrawiam!Kombat69 Zainteresowanym podam szczegóły na PW.

Mi to wystarcza.

Link to post
Share on other sites

Odezwał się dzisiaj rano. Napisał, że pieniądze dotarły i paczka wysłana, ale to samo pisał mi w piątek.

Podobnie jak w piątek zero dalszego kontaktu, więc sądzę, że napisał mi to na odczepnego po tym, jak nastraszyłem go policją.

Znalazłem w necie też innego oszukanego, na szczęście jemu udało się odzyskać pieniądze dzięki allegro, sprawa trafia na wokandę 8 listopada.

Jeżeli będzie ze strony matekno jakiś inny kontakt niż tylko "paczka wysłana, proszę czekać", to odśpiewam wszystko i ładnie przeproszę, ale na razie zostaje dla mnie oszustem.

Link to post
Share on other sites

Około 11, po tym jak stwierdziłem, że pewnie nigdy nie miał tego magazynka napisał "magazynek na pewno mam i na pewno dzisiaj do Ciebie dojdzie, wiec wyluj. nie moge teraz gadac."

Oczywiście magazynek, który nie istnieje nie mógł do mnie dotrzeć :hahaha:

I ponownie zero odzewu na telefony, smsy i gg.

To była jego ostatnia szansa, jutro ostatecznie idę na policję.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Na tym forum jest więcej oszukanych użytkowników przez pana Mateusza K.

http://wmasg.pl/pl/consignment/show/161083

http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/118049-problem-komisowy-zabrze-prosilbym-o-pomoc/

Zasada zawsze jest podobna - pan K. wynajduję ogłoszenia z działu "Kupię" i poprzez gg oferuje przedmiot/y w atrakcyjnej cenie.

Polecam także wpisać jego numer konta w google.

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites

Ta ten sam kolo próbował mnie wydymać proponując rzecz, którą akurat chcę kupić.

Przygarnął również pieniążki od mojego kolegi.

Gościu robi straszne ciśnienie na natychmiastową zapłatę

 

52 1020 2401 0000 0402 0318 2XXX

Rafał *link usunięty*

ul. *link usunięty*

80-003 Gdańsk

 

52 1020 2401 0000 0402 0318 2XXX

Mateusz *link usunięty*

ul. *link usunięty*

10-001 Olsztyn

 

Prawdopodobnie tylko nazwiska się zgadzają, reszta zapewne jest fałszywa co widać po samych kodach pocztowych, nawet się nie wysilił.

Totalny amator...

 

GG: 19213*link usunięty*

GG: 39107*link usunięty*

 

KOM: 516 588 *link usunięty*

KOM: 508 339 *link usunięty*

 

Poszkodowanym proponuję nawet nie czekać tylko składać zawiadomienia.

Myślę, że spokojnie zbierze się ludzi na pozew zbiorowy.

Edited by -K2-
Link to post
Share on other sites

Super. Mnie też oszwabił na 150 zł, tym razem dane z Katowic, szkoda tylko, że w swoim przekręcie stulecia Mateusz K. zapomniał o zmianie numerów kont.

 

Jego mail na który kazał sobie wysłać potwierdzenie przelewu: get_high@poczta.fm

[Pewnie to i tak fake i nie będzie odpisywał, no ale cóż, zawsze jakiś punkt odniesienia.]

Edited by Frontal
Link to post
Share on other sites

Bardzo dobrze się składa :) Odzywaj się co i jak w temacie. Dobrze by było żeby wpisała się lista osób chętnych do pozwu zbiorowego, żeby wiedzieć na czym stoimy. Może trochę nieelegancko będzie to wyglądać, ale zacznę:

 

1.Grzyboo

2.

Edited by Grzyboo
Link to post
Share on other sites

Na razie to na spokojnie panowie. Wszyscy wiemy jak działa polski wymiar sprawiedliwości, zobaczymy co będzie z tym pozwem. Napisałem już do brata, odpisze mi i zaraz dam znać co i jak. Oczywiście do ewentualnego pozwu także się dopisuję.

Edited by Frontal
Link to post
Share on other sites

No dobra, więc sprawa jest ogólnie bardzo prosta. Od 250 zł mamy do czynienia z przestępstwem. Zbieramy więc billingi, maile i wszelkie formy kontaktu z Mateuszem K. i idziemy z tym na policję. Ale nie od razu do sądu bo postępowanie cywilne bez wyroku karnego może się toczyć w nieskończoność. Z wyrokiem karnym w try miga będzie typ załatwiony. Więc albo możemy iść grupowo albo każdy z osobna, w sumie chyba bez różnicy bo zgłoszenie na jednego typa. No i w sumie to tyle, nic odkrywczego, ale przynajmniej wiemy na czym stoimy. Jakby jeszcze jakieś pytania natury prawniczej to walcie bez oporu na PW.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...