Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gas zimowy (GG/Propan) i inne odmiany


Recommended Posts

Witam,

 

Ponieważ większość informacji jest przestarzała(posty z 2009 roku i niżej)postanowiłem napisać.

 

Chciałbym się dowiedzieć czy w Polsce jest możliwość zakupienia green gazu/propanu zimowego. Chodzi mi o coś takiego jak tutaj kolega używa.

 

 

Z tego co widziałem strzela się normalnie w zimie i nie ma żadnych opcji typu CO2 i HP.

 

W moim środowisku jest limit FPS do 550 +- 5% więc szukam czegoś co pozwoli bawić się w nadchodzącym czasie i będzie działało podobnie co zwykłe HFC22 ale w niższych temperaturach bez dokupywania przejściówek kombinowania z butlami itd.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Na RedWolf Airsoft jest Red Gas. Ma większe ciśnienie od Green Gas i nie jest podatny na temperaturę. Kosztuje mniej więcej 150% ceny Green Gas. Przy czym w Polsce go nie kupisz, pozostaje tylko zamówienie z zagranicy. Jakby tego było mało, na RedWolf Airsoft piszą, że czas oczekiwania na dostawę to jakieś 8-10 tygodni.

Link to post
Share on other sites

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź.

 

Chciałbym dopytać jeszcze czy właściwości red gazu w zimie będą zbliżone do green gazu w lecie? Czy też red gaz w zimie i w lecie jest tak samo silny?

 

Chodzi mi o to czy wzrosną znacznie FPSy np z 550 na green gazie w lecie do 700 na red gazie w zimie czy raczej będzie to podobna prędkość ale lepsze działanie mniejsze spadki mocy w niższych temperaturach? Nie chciał bym też uszkodzić repliki m.in. magazynków i uszczelek w krótkim czasie. Replika m700 KJW.

Link to post
Share on other sites

Z oferty SpecShop zaciekawił mnie gaz firmy Abbey. Wygląda na to, z niego także można korzystać w zimie. Z kolei w lecie ma bardzo duże ciśnienie, przez co może być niebezpieczny dla niektórych replik. Polecam przeczytanie artykułu brytyjskiego sklepu.

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_221&products_id=8500&name=Abbey_-_Predator_Ultra_Gas_-_700ml#!prettyPhoto

 

http://www.airsoftrange.co.uk/abbey-predator-ultra-airsoft-green-gas-68-p.asp

 

EDIT: O gazie Guarder nie mam pojęcia. Można do nich zadzwonić i zapytać się o jego właściwości.

Edited by Aztek
Link to post
Share on other sites

Jeżeli dobrze tam było napisane, to koleś używa PROPENu. Nie wiem jak jest z ogólną dostępnością propenu, ale ktoś powinien przetestować czy działa i czy nic się nie sypie.

 

#Edit

Różnicą między PROPANEM a PROPENEM jest brak jednego wodoru oraz podwójne wiązanie przy jednym z węgli w tym drugim gazie.

Edited by Christophy
Link to post
Share on other sites

Na casg był ten czerwony gaz, plastikowa dysza puszczała b dużo gazu podczas ładowania klamki.

 

 

A uszczelka na zaworze byla ? Poprawnie butla dostawiana ? Bo ja non stop na strzelankach widze jak ludzie totalnie niepoprawnie laduja magazynki gazem i sie dziwia ze na malo gaz starcza

 

Co do gazu, to czesto takze zalezy od samej repliki.

Moja M4 KJW/TK smiga w zime. Glock 17 Tokyo Marui z metalowym zamkiem tak samo daje sobie bez problemu rade (na green gazie oraz na propanie, aczkolwiek przy propanie nie traci sie tak na mocy blow backu)

Link to post
Share on other sites

A uszczelka na zaworze byla ? Poprawnie butla dostawiana ? Bo ja non stop na strzelankach widze jak ludzie totalnie niepoprawnie laduja magazynki gazem i sie dziwia ze na malo gaz starcza

Nie wiem, ale osoba o której mówię miała zapewne więcej gaziaków w życiu niż Ty wszystkich replik :)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, ale osoba o której mówię miała zapewne więcej gaziaków w życiu niż Ty wszystkich replik :)

 

Nie wiem po czym to przypuszcasz ;)

Ale jeśli już, to świadczy to tylko o tym, że ta osoba ma na to więcej kasy i nie rozwiązuje to problemu, który opisałem (to że ktoś ma kilka sztuk ferrari w garażu, nie znaczy że jest świetnym kierowcą, prawda?).

Z reszta nie jedna osoba, która widziałem jak ładuje gaziaka niepoprawnie - robiła tak już kilka lat

Link to post
Share on other sites

Co do gazu, to czesto takze zalezy od samej repliki.

Moja M4 KJW/TK smiga w zime. Glock 17 Tokyo Marui z metalowym zamkiem tak samo daje sobie bez problemu rade (na green gazie oraz na propanie, aczkolwiek przy propanie nie traci sie tak na mocy blow backu)

 

 

Ari mówiąc o propanie masz na myśli czysty propan techniczny i te całe operacje związane z adapterami i przejściówkami ? Czy chodzi o coś innego?

Link to post
Share on other sites

Wybacz Ari za sceptycyzm, ale moje M4 TK, przy +5st C, na propanie Colemana (czysty bez dodatków - przynajmniej tak sądzę...) mówi mi wyraźnie że to granica jego możliwości. Szybkie strzelanie na singlu (3x3) kończy się albo syfonem, albo wyraźnym spadkiem ciśnienia....

Gdybyś potwierdził że KJW/TK na propanie w zimie powinno działać - to zacznę sie mojej replice podejrzliwie przyglądać.

W ramach róźnych pomysłów myślałem o przejściu na MAPP w okresie zimowym -czy był już jakiś odważny uzytkownik KJW/TK w przeszłości, i mółby się podzielić spostrzeżeniami?

Link to post
Share on other sites

Czy wystarczy argument, że wsadzałem emke na 2 godziny w snieg a nastepnie ją wyjmowałem i oproznialem caly magazynek strzelajac singlem kazdy strzal co sekunde?

 

Osobiscie przy temperaturze mniejsze niz 5 stopni, emki na strzelanke nie biore. Szkoda mi uszczelek i kto wie, czy cos sie nie rozwali przez zmniejszenie sie wytrzymalosc czesci przez zimno

Link to post
Share on other sites

A czy ten red gas działa na takiej samej zasadzie jak czysty propan czy to jest to samo?

 

Ogólnie replika KJW m700 całość gazu kieruje na lufę nie ma bb ani nic więc większa moc nie jest mi potrzebna. Bardziej zależy mi na poprawnym działaniu w temperaturze od 10 do -5 stopni. A o części bać się nie muszę, ewentualnie uszczelki.

 

A też nie chciałbym wydawać pieniędzy na adapter i całą resztę.

Link to post
Share on other sites

Ari przypuszczenie stąd, że osoba o której piszę swego czasu zmieniała klamki co miesiąc, miała mini sklepik i wiele replik tuningowała czy naprawiała.

Na pewnej strzelance miałem do czynienia z 2 egzemplarzami tego gazu i jeden miał po prostu wadę fabryczną dyszy.

Skorzystałem z obu butli i nie widziałem różnicy w mocy czy BB na oko przy green gazie.

Edited by Pawelo
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Witam

czy ktoś próbował magi green gas napełniać spręzonym powietrzem?

Jakieś info?

czy ciśnienie z sprężonego powietrza będzie wystarczające i czy wogóle będzie działać. (teoretycznie można wtedy strzelac nawet przy ujemnej temperaturze).

 

Dokładnie chodzi mi o napełnienie magów pistoletu bez blow backa sprężonym powietrzem. (dokładnie nie chodzi o przeróbke na HP ale o powietrze z puszki do czyszczenia elektroniki)

Edited by l_isek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...