Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zasady linkowania do zewnętrznych for


Recommended Posts

Słowem wstępu

 

Redakcja WMASG.pl rozumie powody i potrzeby zakładania przez niektóre grona autonomicznych lokalnych for. Jest to rzecz zrozumiała, naturalna i o innym charakterze w każdym środowisku od lat.

 

Poniższe zasady mają na celu ujednolicić regulamin obowiązujący na pod-forach wojewódzkich WMASG, dotyczący tematów o imprezach i spotkaniach airsoftowych w województwach. Liczymy, że zasady te spotkają się ze zrozumieniem i zostaną uszanowane.

 

Zasady

 

1. Chcąc publikować wątki z treścią odwołującą do forum zewnętrznego, forum to powinno mieć opublikowane na swoich łamach w widocznym miejscu logo lub banner WMASG, jako portalu ogólnopolskiego.

2. Zakładając wątek dotyczący strzelania lub innego spotkania airsoftowego, pierwotnie opublikowanego na zewnętrznym forum, link musi być opatrzony wszystkimi informacjami (zwykle powielenie informacji z forum lokalnego), tak by każdy mógł się zapoznać z treścią, bez konieczności przechodzenia na inne forum, tym bardziej wymagające rejestracji.

3. Na pytania zadane w wątku na forum WMASG, należy udzielać odpowiedzi na forum WMASG.

4. Forum WMASG należy traktować w tym przypadku, jako wspólną tablicę ogłoszeniową, służącą integracji środowisk lokalnych.

5. Wątki noszące znamiona reklamy forum zewnętrznego lub o treściach agitujących będą kasowane bez ostrzeżenia. Reklama wymaga osobnej zgody redakcji.

6. Szanujmy się na wzajem :)

 

Załoga WMASG

Link to post
Share on other sites

Szanujmy, bo szanujmy ale władzę i pierwszeństwo mamy MY :maniak_zle:

 

Nie lepiej byłoby redakcji wysłać listy do adminów innych for i z nimi się dogadywać coby umieszczali bannery zamiast narzucać swoje racje na siłę??

 

A kiedyś ktoś mówił o wolności słowa i wolnych mediach...

Link to post
Share on other sites

3. Na pytania zadane w wątku na forum WMASG, należy udzielać odpowiedzi na forum WMASG.

 

Ten punkt to oczywiście żart i taki psikus ze strony administracji :D

 

Jeśli komuś się wydaje, że może mi wskazać miejsce w którym mam pisać posty to następnym razem jak się będzie przewracał niech wyciągnie ręce, nie upadnie wtedy znowu na głowę i nie będzie takich bzdur wymyślał.

Link to post
Share on other sites

Przejrzałem tematy w innych województwach i tylko u nas pojawił się problem. Powiem jedno marudzicie ostatnio jak stare baby. Nic się nie podoba. Podzielam zdanie Pyry* kiedyś środowisko Wlkp było inne :( teraz tylko narzekanie, że wszystko jest źle, do dupy i "że ja to bym zrobił najlepiej na świecie"

Ciężko wymagać od redakcji aby patrzyła z przymrużeniem oka na sytuację gdy na forum pojawiają się odnośniki do for które ewidentnie jadą po wmasg ( i tym razem nie mówię o wlkp)

Posty zostawiam kilka dni tak aby wszyscy zainteresowani się z nimi zapoznali, po tym czasie posprzątam temat. Jeśli nie macie nic ciekawego do dodania nie wywołujcie flame`u

Link to post
Share on other sites

Ja oczywiście mam coś ciekawego do powiedzenie, skoro już ktoś ciekawy wątek zapodał :D.

 

Taki mały szczegół Cement, że na innych forach nikt się nie burzy. Na to składa się kilka czynników. Po pierwsze na niektórych forach temat został założony i zamknięty, więc z góry ktoś się obawiał dyskusji i zamknął temat. Po drugie te banialuki nie dotyczą całego społeczeństwa, tylko dotyczą organizatorów imprez, bo to w nich wycelował WMASG. Po trzecie, część środowisk nie udziela się w ogóle na WMASG bo mają swoje serwisy, więc mają gdzieś co im szanowna redakcja wypisuje.

Reasumują, powinniście się cieszyć, że komuś w ogóle chce się jeszcze odzywać. Jak się przestaniemy odzywać to będzie problem.

 

Kiedy ostatnio według Ciebie ktoś z wypowiadających się tu użytkowników nie wiadomo jak marudził, żeby można to było zapamiętać ?

 

Kiedyś może i środowisko było inne, ale trzeba się odnaleźć w dzisiejszej rzeczywistości. WMASG kiedyś też był inny.

 

Rozumiem, że redakcja liczy dukaty i wkurza ich, że małe lokalne społeczności w pewnym sensie wykorzystują WMASG do pokazania się również szerszej publiczności.

 

Popierasz te brednie z tego względu, że czujesz się odpowiedzialny przed Regdornem jako moderator wlkp, czy rzeczywiście podzielasz zdanie administracji.

 

Jeśli rzeczywiście podzielasz to zdanie to pokuszę się o wyjaśnienie sytuacji od drugiej strony i według mnie od tej właściwej.

 

WMASG zapewne wychodzi z założenia, iż małe jednostki organizujące imprezy wykorzystują WMASG do promowania własnych imprez, owszem jest to forum na którym można dodatkowo dotrzeć do kolejnych zainteresowanych, ale są inne drogi.

WMASG w tej chwili zachęcił do podejmowania innej drogi i strzela sobie w stopę (czas pokaże)

 

Może szanowna administracja puknie się w głowę i zastanowi kto tak na prawdę na kim tutaj kapitał zbija.

 

Jeśli organizator imprezy założy temat na swoim forum i nie założy na WMASG (a do tego według mnie prowadzi ta polityka) to forum WMASG powoli sobie będzie dalej wymierać a tematy o imprezach będę się świetnie rozwijały na innych forach. Jeśli natomiast na WMASG da wzmiankę, to sam WMASG również zyskuje. Problem w tym że WMASG nie chce trochę zyskać, oni są zachłanni i na czyjąś prace chcą mieć wyłączność bo łaskawie udostępniają forum. Problem w tym, że forum to użytkownicy a nie administracja. Wychodzisz przeciwko użytkownikowi to wychodzisz przeciwko sobie.

 

Jako przykład podam może team Dzikusy, bo to uderza w Wielkopolsce przede wszystkim w nich w tą ekipę, jako że organizują większość imprez w poznaniu i okolicach.

Dzikusy, jak i inne teamy które coś organizują wkładają w organizację sporo pracy i wysiłku. Imprezy są nie komercyjne, więc robią to dla użytkowników między innymi WMASG. Na imprezach nie zarabiają, więc nie możemy mówić tutaj o jakiejkolwiek możliwości wykorzystywania serwisu do własnych korzyści.

 

Dzikusy napędzają swoimi imprezami zainteresowanie użytkowników co generuje ruch na WMASG.

 

WMASG jako serwis komercyjny zarabia między innymi na organizatorach imprez które generują ruch, więc z łaski swojej mógłby nie wsadzać im kija w oko ,a raczej niech wyciągną kij ze swojej dupy skoro dzięki nim zarabiają kasę.

 

Pazerność, pazerność i jeszcze raz pazerność. Rozumiem, że serwis musi zarabiać ale należy zachować zdrowy rozsądek dla równowagi. W tym przypadku zabrakło rozsądku, a sam WMASG pokazuje się od złej strony.

 

Absurd należy zwalczać absurdem

 

Gdybym organizował imprezy jakimś licznym teamem to bym to co administracja wymyśliła olał całkowicie.

 

Założył bym temat z jednym zdaniem z tytułem imprezy i linkiem na stronę na która bym chciał. Oczywiście moderator by temat usuną, co poskutkowałoby założeniem kolejnego takiego samego przeze mnie.

Pewnie dostałbym bana, ale spoko bo taki sam temat założyłaby kolejna osoba i kolejna i kolejna i kolejna. Z ciekawości zapytam.

Ile osób byś zbanował np. na 7 dni i co po 7 dniach. Dałbyś wszystkim bana na stałe na IP ?

 

Jak pisałem, serwis musi zarabiać i to jest zrozumiałe, ale tego typu kroki to już komuną zalatuje. Żeby ktoś mi mówił, gdzie mam pisać posty :hahaha:

Link to post
Share on other sites

w całości podpisuję się pod zdaniem marsa, jeśli polityka administracji pójdzie dalej w tym kierunku i posypią się sankcje, trudno, my jako organizatorzy imprez wmasg-u do szczęścia nie potrzebujemy, damy sobie radę korzystajac z naszej strony teamowej czy asgwlkp i innych for lokalnych. Nie czerpiemy zysków z imprez i mamy ograniczone możliwości, więc frekwencja na miarę Tomaszowa nam się nie śni, no chyba że jako koszmar :wink: Szacunek musi być wzajemny, więc jeśli administracja wmasg nas zlewa to nasz stosunek do administracji jest adekwatny do ich podejścia. Po prostu nie i...pewne hasło z Tomaszowa :biggrin:

Link to post
Share on other sites

Nie wiem o co tak naprawdę chodzi i w czym tkwi problem. Chyba tylko o przestrzeganie regulaminu. Ja jakoś nigdy wcześniej będąc użytkownikiem czy obecnie jako moderator ( użytkownik który pilnuje tego regulaminu) nie miałem z nim problemu(więc twoje zakamuflowane zarzuty o wazelinie są "słabe", i krzywdzące IMO). Był jasny i czytelny. Więc wytłumacz mi proszę co konkretnie nie podoba się ludziom w "polityce" wmasg? Bo to zawsze mnie pasjonowało. FST uchodzące za krnąbrną ekipę puszczającą się bandy ale jakoś nigdy również nie miało z tym większego problemu- więc proszę wytłumacz mi to.

Co? ludzi boli to, że wmasg jest największym portalem asg w PL?? Czyżby przemawiała zawiść?

Dziwi cię to, że redakcja stara się zabezpieczyć przed umieszczaniem linków do innych for? (mnie powiem Ci szczerze zawsze denerwowały odnośniki do innych stron na których musiałem się dodatkowo rejestrować[z reguły jednorazowo bo są strony na które nigdy więcej już później nie wróciłem-bo i po co??])

W takim razie zrób eksperyment umieść na WP link np do Onetu..... Albo jeszcze lepiej daj linka do "redtjuba" I zobacz na reakcję tamtejszej administracji..... Albo jeszcze inaczej jak plują Ci w twarz to mówisz, że znowu pada deszcz? (bardziej kolokwialnie wytłumaczyć tego nie umiem)

 

I nie bardzo rozumiem dlaczego stawiasz mnie po drugiej stronie jakiejś wyimaginowanej barykady. Dlaczego staracie się stanąć zawsze w opozycji do pomysłów czy zasad panujących tutaj? (Ty, Mars to akurat rozumiem robisz to dla draki :p) Co KONKRETNIE się nie podoba (może jest coś czego redakcja nie potrafi dostrzec, jakiś głęboko tkwiący kij w dupie który nie pozwala spokojnie siedzieć przed kompem i czytać......)

 

Pisane na kolanie(dosłownie) bo siedzę na wykładzie także.... tego......

 

Aaaa i na innych zostało zamknięte nie przez wzgląd na cenzurę ale na fakt, iż jest to regulamin który nie podlega negocjacji. Co jak nie będziesz miał biletu w mpk to tez powiesz "że w dupie masz kupowanie biletu i będę se jeździ za free i ...."

Edited by Cement
Link to post
Share on other sites

Cement, nie zarzucałem Ci wazeliny, tylko raczej popieranie zdania administracji z racji lojalności.

 

Nie wypowiem się za innych ludzi, ale to co mi się nie podoba dokładnie rozpisałem w poście powyżej.

Nie mówimy w tej chwili o całej polityce administracji i nie narzekamy żeby ponarzekać tylko ja osobiście widzę tu absurdalną sytuację, więc chętnie zwracam na to uwagę.

 

Punkt 3 nakazuje użytkownikowi odpowiadać w temacie w którym zadano pytanie, oczywiście, to logiczne, że jak na WP ktoś zada pytanie to na Onecie nikt nie będzie odpowiadał, ale w przypadku imprez pojawiają się regulaminy i szczegółowe informacje na forach teamowych i tam są już odpowiedzi na zadane pytanie, co więcej pytań może być kilka i na wszystko padły już odpowiedzi poza WMASG, to w takiej sytuacji należy jeszcze raz pisać, lub kopiować i wklejać z innego forum ?

 

A co jak na tym drugim forum ktoś weźmie przykład z WMASG i Administrator zażyczy sobie wprowadzić zakaz kopiowania i wklejania treści na inne fora.

Widzisz w tym absurd bo ja widzę.

 

Powtórzę to co napisałem,

Imprezy są niekomercyjne a WMASG pośredni zarabia na aktywności związanej z imprezą, jeśli ktoś daje WMASGOWI zarobić, to niech nie wyciągają drugiej ręki po kasę, tylko niech wyciągną po to by przybić organizatora piątkję i podziękować.

 

Nie wiem co kieruje innymi, ja oczywiście staram się kierować zdrowym rozsądkiem :D a jeśli jeszcze można przy tym ponarzekać to jest już fajnie. Skoro ktoś daje powód do narzekania to dlaczego nie narzekać, w końcu to jest forum.

 

Pytasz, czy zazdrościmy WMASGowi, że jest największym serwisem w PL. Znowu nie wiem jak inni, ale ja trochę zazdroszczę, a z drugiej strony żałuję, że największy serwis zniża się do takich zagrywek.

Oczywiście staram się pracować nad tym, żebym nie musiał zazdrościć z nutką nadziei, że WMASG mógłby zazdrościć mi :D

 

Ja osobiście nie zamierzam się stosować do absurdalnych punktów regulaminu i również zdaję sobie sprawę z konsekwencji.

Jednego marsa możecie zbanować, ale przy takim budowaniu środowiska w Polsce takich marsów będzie trzeba banować coraz częściej.

Pyra już się sam zbanował :D

 

Dlaczego staracie się stanąć zawsze w opozycji do pomysłów czy zasad panujących tutaj?

 

Tylko do tych głupich.

Edited by mars_
Link to post
Share on other sites

Z mojej strony...

Jasnym przekazem wiadomości jest, że WM ma dość lokalnych for i chce umocnić lub odzyskać dawną dominację (nie wiem jak to w innych regionach jest, bo mnie to nie obchodzi). A teraz konkurs:

Zakończenie postu o tej wymowie słowami "szanujmy się" to?

a) ironia?

b) bezczelność?

c) hipokryzja?

 

Wolałbym żeby redakcja napisała wprost to co ukryli w tych wytycznych.

 

Dodatkowo zastanawiam się jak definiować inne fora, czy podlegają też temu strony teamowe (niejednokrotnie łączone z forami)?? Czy mając na stronie kartę o imprezie gdzie ktoś się postarał o szatę graficzną, formularz rejestracyjny, linki do regulaminów itp. tez mam to wszystko wrzucać na WMASG?? Nie mogę po prostu podlinkować strony?

 

I mam wiele do życzenia co do formy wymuszania wstawiania bennerów - 'zamieścimy link na forum dopiero jak powiesicie banner' - czyż nie tak głosi ten post??

 

PS

Jednakże osobiście też wolałbym żeby to WM skupiał całe środowisko kraju i żebym nie musiał ogłaszać imprezy na 7 forach i na każdym z nich odpowiadać, ale jak to mawiał klasyk: "Ludwiku Dorn... i Sabo... Nie idźcie tą drogą"

Link to post
Share on other sites

Przejrzałem tematy w innych województwach i tylko u nas pojawił się problem. Powiem jedno marudzicie ostatnio jak stare baby. Nic się nie podoba.

Posty zostawiam kilka dni tak aby wszyscy zainteresowani się z nimi zapoznali, po tym czasie posprzątam temat. Jeśli nie macie nic ciekawego do dodania nie wywołujcie flame`u

 

@cement, nikt nie marudzi...włączyło się myślenie...rozumiem, że to początek zakazów i roszczenia sobie prawa do osób które są na wmasg zarejestrowane, mi to śmierdzi na kilometr próbą kontrolowania wszystkiego co się w asg dzieje i nadawania temu rangi wmasg. I sądze że chodzi tu o zwykła komercjalizację na której wmazg chce łapę położyć . Cement Ty jako osoba mająca podejście też komercyjne, czego za złe nikt nie ma, z pewnością będziesz popierał tego typu działania. Lecz to ma krótkie nogi. Chyba nikt co myśli tego nie wykombinował, bo polak przewrotną naturę ma i prędzej się stąd wyniesie niż podporządkuje durnotom jakowymś patrz pkt. 2,3,4

Może lepiej zlikwidować forum regionalne i po problemie......, tak dla przykładu przed 80-tym też tak było wszystko pod szyldem PZPR :) nawet balety na działce :P a ludzie potrafili żyć i bawić się bez szyldu partyjnego..

W Poznaniu ludzie myślący są, ten numer nie przejdzie, chyba że na beton trafi...:)

...i na koniec z myśli wielkich ..."wmasg, nie idźcie tą drogą"

Link to post
Share on other sites

Generalnie chodzi o to, że mam obawę czy jak będę chciał sprzedać auto i dam ogłoszenie w "Wyborczej" to muszę wydrapać śrubokrętem ich logo :zastanawia: I na masce czy wystarczy na drzwiach :bialaflaga:

Poza tym o ile sobie przypominam jak się rejestrowałem na forum to w regulaminie nie było nic na ten temat napisane.

A więc może skoro zmienia się regulamin to trzeba zaproponować użytkownikom zgodę na zmiany albo nie i wypad - ale jakoś tak to powinno wyglądać. Wtedy poczułbym że mnie ktoś "szanuje".

W końcu coś za coś.

Ja oglądam nachalne (na szczęście jeszcze "niewyskakujące") reklamy, licznik odsłon bije, kasa leci, ja piszę, sprawdzam czy ktoś odpisał, kolejna odsłona, licznik bije, etc etc ...

 

Ja generalnie będę lobbował za tym, abyśmy więcej nie informowali o jakichkolwiek imprezach na tym forum.

Wiem - będzie 5 osób mniej - ale myślę że będziemy potrafili z tym żyć.

Link to post
Share on other sites

Już tłumaczę, o co biega:

 

1. Chcąc publikować wątki z treścią odwołującą do forum zewnętrznego, forum to powinno mieć opublikowane na swoich łamach w widocznym miejscu logo lub banner WMASG, jako portalu ogólnopolskiego.

Dotyczy numerów, w przypadku których na wymazgu pojawia się sneak peak i magiczne sformułowanie "po więcej szczegółów zapraszamy na forum xyz". Jeżeli umieszczacie wątek z informacją o imprezie na - przykładowo - ASG WLKP i równolegle taki sam na WMASG, zawierający te identyczne informacje (mapy terenów, regulamin, odnośniki i takie pierdoły) to ten punkt was nie dotyczy. Każdy zdaje sobie sprawę z magicznego licznika liczby odsłon, a w tym wypadku, nie różni się to wcale od zamieszczania linków reklamowych.

 

Z naszego podwórka mogę podać przykład nieco już zapomnianego Muldera, wrzucającego fotki ze strzelań na swoje forum, na którym trzeba się było oczywiście rejestrować. Bardziej związanym z tematem przykładem jest Operacja Borneo. Wszystkie istotne informacje dostępne są osobnym forum organizatorów. Więcej nazw nie pomnę, musiałbym poszperać w forumowym śmietniku, bo dział imprezowy śledzę niezmiernie rzadko.

 

Zwróćcie uwagę, że linki i bannery (większości) forów lokalnych znajdują się na stronie głównej. Prawdopodobnie tych, które wysłały materiały i poprosiły o zamieszczenie. Nie wszystkie odwdzięczają się tym samym, przy okazji zżynając design witryny. Zapraszam na stronę środowiska dolnośląskiego. Wygląda retro-znajomo, nie? Poza tym nikt nie mówi, że banner WMASG musi być najgłówniejszy i najważniejszy, na samym szczycie. Najmniejszy z możliwych na 100x50 px.

 

 

2. Zakładając wątek dotyczący strzelania lub innego spotkania airsoftowego, pierwotnie opublikowanego na zewnętrznym forum, link musi być opatrzony wszystkimi informacjami (zwykle powielenie informacji z forum lokalnego), tak by każdy mógł się zapoznać z treścią, bez konieczności przechodzenia na inne forum, tym bardziej wymagające rejestracji.

Raz, ze wygoda użytkownika, dwa obrona własnych interesów. Reg z ekipą budują ten wortal od dobrych 10 lat i coraz więcej ludzi próbuje się nieco na krzywo podpinać, zarabiając kasę na imprezach i oszczędzając kapuchę na reklamie. Jasne, że wpada kasa z odsłon, ale jeżeli redakcja będzie przymykać oko na takie praktyki, to straci w końcu zaufanie u potencjalnych i obecnych reklamodawców.

 

 

3. Na pytania zadane w wątku na forum WMASG, należy udzielać odpowiedzi na forum WMASG.

Po raz kolejny - gdzieś widziałem, nie pamiętam gdzie, ale na 100% sobie tego nie uroiłem. Na wymazgu pytanie, na innym forum cytat i odpowiedź.

 

 

4. Forum WMASG należy traktować w tym przypadku, jako wspólną tablicę ogłoszeniową, służącą integracji środowisk lokalnych.

Czyli - "wrzucajcie co chcecie i ile chcecie. Im więcej imprez tym lepiej. Bylebyście nie próbowali nas wykolegować."

 

5. Wątki noszące znamiona reklamy forum zewnętrznego lub o treściach agitujących będą kasowane bez ostrzeżenia. Reklama wymaga osobnej zgody redakcji.

Poszukacie sobie co nieco na temat Koalicji Północ. BTW: Wam też spamowali teamowe fora informacjami o jakimś konkursie?

 

Słowem podsumowania - te zmiany dotyczą bardziej tych, którzy próbują już teraz cwaniaczyć, wykorzystując wymazg do promocji jakichś tam własnych akcji i ogólnie uprawiając reklamę partyzancką. A zagadanie do administracji nie boli. Z punktu widzenia redakcji, Dzikusy i ASG WLKP jest wporzo, bo nie próbują kręcić kapuchy za pośrednictwem WMASG. Każdego wkurzałaby sytuacja, kiedy ktoś przerobia jego forum w jeden wielki link promocyjny. Nawet na Gumtree macie pewne obostrzenia w tym zakresie.

Link to post
Share on other sites

Wacol, to ja ujmę to tak: będziemy zamieszczać informacje na temat naszych niekomercyjnych imprez robionych we współpracy niekomercyjnego portalu asgwlkp dokładnie tak jak do tej pory i jak nas zbanujecie to nie będziemy zamieszczać ich tutaj wcale. Prosty i przejrzysty układ: wszystko pozostaje bez zmian, bo z tego co napisałeś tego te zapisy takowych nie wymagają. Rozumiem, że dotychczasowa nasza działalność nie podważa tych zapisów?

Link to post
Share on other sites

Wacol, dzięki za wyjaśnienie spraw niewymagających wyjaśnień, ale doceniam staranie :).

 

Może jeszcze nieco inaczej to ujmę.

 

Dbałość o własne interesy jest dla mnie rzeczą oczywistą, każdy powinien o to dbać.

Wszystko jest dobrze jeśli zachowuje się w tym wszystkim rozsądne podejście.

 

Jeśli czerpie się korzyść z użytkowników o większej aktywności, czyli w tym przypadku organizatorów imprez, którzy chyba są głównym motorem napędowym forum WMASG na wielkopolskim forum.

 

Aktualnie mamy 3 tematy z imprezami w których już zostało nabitych 8 stron, a zapewne będzie więcej:

IV Rajd Zwiadowców AWANGARDA!

11.11.2011 Wojna Polsko Ruska vol. V

Battlefield 9 - 2011-11-19

 

Jeśli już ktoś wkłada sporo pracy w organizowanie tej imprezę (co bardzo ważne w tym przypadku imprezę nie są komercyjne, więc nie mówimy tutaj o wykorzystaniu WMASG dla korzyści materialnych), to chyba logiczne jest, że przy okazji chciałby zachęcić ludzi to skorzystania z linku który prowadzi na stronę organizatora.

WMASG czerpiąc z tego własne korzyści może do tego podejść na 2 sposoby:

 

Jeden to kierowany tylko i wyłącznie własnym interesem i wymagającym od użytkownika posłuszeństwa poprzez regulamin.

Drugi to rozsądne podejście do sprawy poprzez korzyść obustronną.

Oddanie użytkownikom pewnego niewielkiego pola jakim w tym przypadku jest możliwość promowania własnej strony www, jest objawem zachowania zdrowego rozsądku i sumbiozy między organizatorem a serwisem WMASG.

 

WMASG chyba jeszcze nie zauważył, ze dziś niemal każdy team i każde środowisko lokalne ma swoje strony na których jest również forum.

Organizator imprezy nie jest dziś zależny od WMASG, gdyż jest wstanie bez żadnego problemu dotrzeć do co najmniej 99% użytkowników odwiedzający WMASG inną drogą. Nawet te środowiska i teamy które nie posiadają własnych forów, to i tak bywają na forach teamów czy też środowisk lokalnych na których na takie informacje mogą trafiać.

Dlaczego więc administracja stawia swoim użytkownikom tego typu warunki.

 

Oczywiście to jest serwis Regdorna i ma on prawo stawiać użytkownikom takie warunki jakie sam uzna za słuszne, natomiast użytkownik nie musi się do tego stosować. Możecie wtedy sprawdzić się w roli modów i albo podjąć interwencję zgodną z regulaminem, na czym oczywiście największym poszkodowanym będzie WMASG, albo możecie olać regulamin tym samym korzystnie wpływając na funkcjonowanie forum WMASG.

 

Poruszona przez ciebie sprawa zdjęć dotyczy również mnie. Kiedy ja robię zdjęcia na jakieś imprezie to zawsze je zamieszczam na ASGWLKP. Czy w obecnej sytuacji ktoś w zamian za to, że daję użytkownikom link z galerią do zdjęć które ich interesują oczekuje, że może mi postawić warunki w stylu gdzie i jak mam wstawiać zdjęcia i co i gdzie muszę zamieścić w widocznym miejscu, żeby użytkownikom dać ten link ?

 

I w związku z tym pytanie, czy dotyczy to tylko zdjęć które są zamieszczone na stronach o tematyce ASG, bo rozumiem że jak ktoś zamieści w Picassie to wrzucenie linka jest spoko.

Jeśli na Picassie jest spoko to WMASG che walczyć z lokalnymi środowiskami i teamami które linkują do swoich stron :D

 

Chyba, że to nie dotyczy linkowania do galerii, bo w tym co cement wkleił nie ma mowy o tym, aczkolwiek Wacol do tego nawiązał więc dlatego pytam :D.

Link to post
Share on other sites

Z części z Was wychodzi skrajne lewactwo ;). Broń Boże nie centralizujmy się, tylko realizujmy swoje plany / ambicje / ego. Viva Lud, zdeptać komercję! Roznieśmy się po 20 portalach i wymachujmy szabelką by strzec swej, ja pierdziu, pozycji na AS arenie! ;). Musi Wam się cholernie nudzić w prywatnym życiu skoro podchodzicie do tematu tak poważnie ;). Kwestia linku na wmasgu a pitolicie jakby Wam cygan z buciorami do chaty właził ;).

 

Widać... bardziej zależy Wam na reklamach (bardziej czy mniej komercyjnych) na (Waszych) lokalnych portalach niż na integracji środowiska ;).

Edited by Seether
Link to post
Share on other sites

Ta interpretacja jest wyłącznie moim własnym sposobem rozumienia tego zapisu. Przykład imprez podałem dlatego, że to najpopularniejszy powód zakładania identycznych wątków na forach lokalnych i na wymazgu. JEŻELI CHCECIE mogę zawołać Rega, albo kogoś innego wyższego szarżą, żeby całkowicie rozwiał wątpliwości odnośnie niniejszych zapisów, wywołujących tyle kontrowersji i wyjaśnił, czym kierowali się układając taki, a nie inny regulamin, aczkolwiek nie uważam, żeby wyłożyli wam coś bardzo innego niż ja. Sam nie będę do nich w tej sprawie pisać, co by nie było, że na was skarżę.;p

 

@Zalmen: Najpierw podaj mi powód, dla którego ktokolwiek z was miałby zostać zbanowany?;p Łamiecie którykolwiek z powyższych punktów? Osobiście nie zauważyłem, żeby coś w waszym przypadku było nie tak. Wszystko zostaje po staremu, dokładnie tak jak było. A że "góra" postanowiła jakoś to ze swojego punktu widzenia sformalizować, to nie moja rzecz. Ja jestem ściśle wykonawczy.

 

@Mars:

Wacol, dzięki za wyjaśnienie spraw niewymagających wyjaśnień, ale doceniam staranie :).

Po poprzedniej stronie widzę, że jednak wyjaśnienia były niezbędne.;p

 

Dbałość o własne interesy jest dla mnie rzeczą oczywistą, każdy powinien o to dbać.

Wszystko jest dobrze jeśli zachowuje się w tym wszystkim rozsądne podejście.

Z tego, co zauważyłem, takie podejście tu właśnie panuje. W naszym środowisku nie panuje system zero-jedynkowy i 90% spraw wciąż da się załatwić bezproblemowo i bez formalności.

 

Jeśli już ktoś wkłada sporo pracy w organizowanie tej imprezę (co bardzo ważne w tym przypadku imprezę nie są komercyjne, więc nie mówimy tutaj o wykorzystaniu WMASG dla korzyści materialnych), to chyba logiczne jest, że przy okazji chciałby zachęcić ludzi to skorzystania z linku który prowadzi na stronę organizatora.

No? W czym problem? Linkowanie nie jest zabronione. W każdym razie ja nie widzę w żadnym z powyższych punktów niczego, co zabraniałoby wklejać odnośniki do forów, gdzie pojawia się info o imprezie. Byleby liczba informacji i tam, i tu była taka sama.

 

Oddanie użytkownikom pewnego niewielkiego pola jakim w tym przypadku jest możliwość promowania własnej strony www, jest objawem zachowania zdrowego rozsądku i sumbiozy między organizatorem a serwisem WMASG.

Ale taka możliwość już istnieje.;p Co więcej, niektórzy już z niej skorzystali. Pisałem o tym w poprzednim poście.

 

Organizator imprezy nie jest dziś zależny od WMASG, gdyż jest wstanie bez żadnego problemu dotrzeć do co najmniej 99% użytkowników odwiedzający WMASG inną drogą. Nawet te środowiska i teamy które nie posiadają własnych forów, to i tak bywają na forach teamów czy też środowisk lokalnych na których na takie informacje mogą trafiać.

Dlaczego więc administracja stawia swoim użytkownikom tego typu warunki.

Tak samo, jak ty nie jesteś zależny od forów lokalnych. Zawsze możesz słać maile/dzwonić do każdego z potencjalnych uczestników po kolei.;p I możemy tak się licytować w nieskończoność, ale nie o to tu chodzi. Wiesz, ja nie dostrzegam w tych punktach żadnych uwłaczających, karygodnych i niemoralnych warunków. Moim zdaniem stanowią one jedynie zapisanie obecnego status quo. Tak naprawdę wszystkie zmiany sprowadzają się do wrzucenia do działu "Partnerzy" loga WMASG. Napiszesz do redakcji, to w zamian zamieści na stronie głównej link do twojego forum. Gdzie tu monopol?

 

Oczywiście to jest serwis Regdorna i ma on prawo stawiać użytkownikom takie warunki jakie sam uzna za słuszne, natomiast użytkownik nie musi się do tego stosować. Możecie wtedy sprawdzić się w roli modów i albo podjąć interwencję zgodną z regulaminem, na czym oczywiście największym poszkodowanym będzie WMASG, albo możecie olać regulamin tym samym korzystnie wpływając na funkcjonowanie forum WMASG.

Jak na razie, ani Cement, ani ja nie zauważyliśmy potrzeby interwencji. Być może dlatego, że nie podpadacie pod żaden punkt regulaminu.;p Już pomijając fakt, że jesteśmy dość pobłażliwi i generalnie jakoś nie zależy nam na wojnie mod vs. user.

 

Poruszona przez ciebie sprawa zdjęć dotyczy również mnie. Kiedy ja robię zdjęcia na jakieś imprezie to zawsze je zamieszczam na ASGWLKP. Czy w obecnej sytuacji ktoś w zamian za to, że daję użytkownikom link z galerią do zdjęć które ich interesują oczekuje, że może mi postawić warunki w stylu gdzie i jak mam wstawiać zdjęcia i co i gdzie muszę zamieścić w widocznym miejscu, żeby użytkownikom dać ten link ?

Sprawa z galeriami to widać kruczek, bo w regulaminie wyraźnie napisano, że dotyczy on jedynie for i wątków. I naprawdę nie sądzę, żeby komuś zależało, żeby to zmieniać.

 

Podsumowując, nikomu z władz wortalu nie jest po drodze z dowalaniem wam jakiejś pańszczyzny, dziesięciny, świętopietrza, PTU, czy cokolwiek tam sobie wykoszmarzycie. Regulamin powstał po to, żeby była podkładka do walki ze spamerami i gośćmi promującymi nachalnie swoje fora bez wyczucia i smaku. Jak nie zaczniesz sprowadzać każdego wątku, w którym się udzielisz na link do ASG WLKP i szeroko rozumianej reklamy (nie mylić z informacją), to wszystko będzie cacy.

 

Dwa przykłady, z myślą między innymi o których powstał regulamin, żeby była jasność dlaczego tak, a nie inaczej:

http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/108095-koalicjapolnoc/page__pid__1514700#entry1514700

http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/117760-niedziela-23-pazdziernika-2011-projekt-mroki-puszczy-4/page__pid__1593018__st__20#entry1593018

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...