Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zasady linkowania do zewnętrznych for


Recommended Posts

Widać... bardziej zależy Wam na reklamach (bardziej czy mniej komercyjnych) na (Waszych) lokalnych portalach niż na integracji środowiska ;).

 

Możesz ta złotą myśl rozwinąć ?

 

Gdzie na stronach organizatorów imprez których to dotyczy w Wielkopolsce widzisz jakieś reklamy mniej lub bardziej komercyjne? Czy według Ciebie ktoś poza WMAS tu na czymś zarabia choćby złotówkę, bo wydaje mi się, że sugerujesz coś w tym stylu.

 

Co temat, lub posty w tym temacie mają wspólnego z integracją środowiska, możesz rozwinąć myśl, bo nie widzę związku pomiędzy dyskusją a Twoim postem.

 

O jakiej pozycji na AS arenie mówisz i do kogo to kierujesz.

Nikt tu żadnej pozycji nie posiada o którą by walczył, a to że organizator chciałby mieć możliwość zamieszczenia linków do własnej strony chyba nie powinno nikogo dziwić.

Przekłada się to w przyszłości na frekwencje na organizowanych imprezach.

 

Będę bardzo wdzięczny jeśli poświęcisz chwilę swego czasu i sprecyzujesz co masz do powiedzenia i do kogo, łatwiej będzie Ci odpowiedzieć w tym temacie.

Link to post
Share on other sites

Zakładamy więc Wacol, że powyższe punkty podlegają pod interpretację i rozsądek poszczególnych moderatorów.

A usuwanie postów będzie miało miejsce w sytuacjach ewidentnych nadużyć jakie np. stosuje Koalicja Północ, która dość agresywnie się promuje za pomocą WMASG.

 

Linkowanie do regulaminów, czy ankiet obecności na stronie organizatorów, czy też linkowanie do odpowiedzi jeśli ktoś zada pytanie na WMASG a zostaną już one ujęte w innych miejscach nie jest w tym przypadku nadużyciem.

Link to post
Share on other sites

W generalnej większości tak jak mówisz - to od poszczególnych moderatorów zależy, jak sklasyfikują dany przypadek, bowiem to głównie my ryjemy w przydzielonych nam działach. Chyba że przyjdzie ktoś z administracji i zadecyduje inaczej, ale zdarza się to ekstremalnie wręcz rzadko. Zresztą, jak widzisz, twój temat o powstaniu ASG WLKP wciąż wisi.;p

 

Linkowanie do informacji na stronach orgów jest wporzo. Nadużycie w tym wypadku to tylko traktowanie WMASG jako miejsca na nachalną reklamę swojego forum i niedawanie od siebie niczego w zamian. Przy czym przez nachalną reklamę rozumiemy tu spam. Naprawdę nie sądzę, żeby ktoś się czepiał chociażby userbara ASG WLKP.

 

Naprawdę, w niczym interesie nie leży podkładanie sobie wzajemnie świni i wojna o użytkownika. WMASG z chęcią współpracuje z lokalnymi środowiskami, a lokalne środowiska chętnie korzystają z patronatu WMASG, który jednak jest dość dobrą i pewną marką, mającą swoją renomę także za granicą. W każdym razie bardziej rozpoznawalnej póki co w Polsce nie ma. W ciągu kilku lat mojej zabawy w airsoft poznałem osobiście Rega, Fokę, Ronina, Wolfa i kilku innych ludzi tworzących wymazg już od jakiegoś czasu i ze spokojem - nie ma problemu, żeby się z tymi ludźmi dogadać, bo są otwarci na wszelkie formy współpracy, byleby uczciwej dla obydwu stron.

Link to post
Share on other sites

Generalnie nie wypowiadałem się w kontekście ASGWLKP, ponieważ temat właściwie nie dotyczy ASGWLKP. Nie zajmujemy się organizowaniem imprez, choć wspólnie z dzikusami jedną na przyszły rok pewnie uda nam się zrobić, ale to bardziej organizacja dzikusów oparta na moim pomyśle i z moim udziałem, więc powiązanie z samym serwisie też niewielkie.

Na ASGWLKP nawet nie ma do czego linkować, chyba, że raz w roku ktoś zapyta o miejscówkę która jest tam opisana, lub jak wrzucę tam zdjęcia z jakiś strzelanek.

 

ASGWLKP nie jest konkurencją WMASG a raczej dopełnieniem informacji i nie sądzę, aby ktokolwiek z WMASG w ogóle kiedykolwiek upatrywał tu jakieś konkurencji, w każdym razie nie było ku temu podstaw(choć w informacji jaką dostałem kiedyś od Promanta wynikało że asgwlkp jest traktowane jako konkurencja ze strony wmasg).

 

W ogóle dyskusja o asgwlkp w tym temacie nie ma specjalnego związku bo ja nigdy chyba nie naruszałem regulaminu, w każdym razie nie świadomie i nikt nigdy nie sugerował jakoby były jakieś zgrzyty pomiędzy ASGWLKP-WMASG.

 

Co do otwartości na różne formy współpracy to zdania w środowisku można usłyszeć różne, ale to też nie temat do dyskusji.

 

W każdym razie zakładamy, że u nas nic się nie zmienia i stosunki między ludzkie zostają po staremu.

 

Zapadam zatem w sen zimowy do kolejnego kontrowersyjnego tematu w którym będzie można ponarzekać.

Edited by mars_
Link to post
Share on other sites

A je się jeszcze tylko doczepię jednym postem do wypowiedzi Seethera. Sorry, że lecę po temacie ale takie głupie gadanie jest wku... no denerwujące bardziej :icon_biggrin:

 

Z części z Was wychodzi skrajne lewactwo ;). Broń Boże nie centralizujmy się, tylko realizujmy swoje plany / ambicje / ego. Viva Lud, zdeptać komercję! Roznieśmy się po 20 portalach i wymachujmy szabelką by strzec swej, ja pierdziu, pozycji na AS arenie! ;). Musi Wam się cholernie nudzić w prywatnym życiu skoro podchodzicie do tematu tak poważnie ;). Kwestia linku na wmasgu a pitolicie jakby Wam cygan z buciorami do chaty właził ;).

 

Widać... bardziej zależy Wam na reklamach (bardziej czy mniej komercyjnych) na (Waszych) lokalnych portalach niż na integracji środowiska ;).

 

Jako, że zdecydowana część piszących to Dzikusy, więc jest spore prawdopodobieństwo, że właśnie w nas uderzasz...

 

W trosce o Twoją wiedzę wyliczę Ci kilka zasadniczych spraw:

1. Temat jest dla nas poważny, bo airsoft pochłania sporą część naszego życia i dzięki niemu się właśnie nie nudzimy.

2. Właśnie wzbudziło to w nas obawę, czy aby redakcja nie włazi nam z buciorami (choć to ich dom, ale nasza dzierżawa :P)

3. Nie zależy nam kompletnie na żadnej reklamie bo markę jako taka sami sobie wyrobiliśmy uszczęśliwiając społeczność imprezami. O komercji to już w ogóle nie może być mowy jako, że grosza z żadnej imprezy sobie nie przywłaszczyliśmy - wręcz przeciwnie.

4. Raz nuż nam WMASG zagroził banem za spam tylko za to, że założyliśmy temat imprezy w dwóch sąsiednich województwach (teraz już zakładamy na forach lokalnych tychże regionów - redakcja sama doprowadziła do tej sytuacji. Także na tych konkurencyjnych forach jak właśnie w/w Koalicja Północ)

5. Pobaw się troszkę w organizację, a może inaczej spojrzysz na te zapisy

 

 

Pewnie nasza reakcja była przesadzona, ale prewencyjnie niezbędna. :cool:

 

PS

Nigdy nie utożsamiałem się z lewicowym poglądami, a tym bardziej skrajnymi

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Szanowny kolego GROMPL. Nie zrozumieliśmy się ;). W formie sprostowania: w żadnym wypadku nie uderzam w Ciebie ani w Dzikusy jako ekipę. Wręcz przeciwnie. Mimo iż nie pojawiam się na Waszych imprezach to bardzo doceniam Wasz wkład... to że chce Wam się przejawiać inicjatywę 'poza ekipą'. Jeśli odebrałeś mój post za atak na ekipę to... no... Twoja interpretacja nie jest prawidłowa :P

 

Post mój był swego rodzaju ironią (być może przesadzoną) do zaistniałej sytuacji, mimo iż spędzam z repliką praktycznie każdy wolny weekend (ad1). Ot, po prostu uznałem, że korzystając co dzień z portalu, wypada - bezdyskusyjnie - uszanować jego regulamin. Wszak nie dzierżawimy tu kont (ad2), lecz korzystamy z niego za free. Co komu szkodzi wrzucić adres portalu, z którego się linkuje? ;). Osobiście uważam że jest dość uczciwe. Gdy linkuje do wikipedii zamieszczam ją w źródle. Gdy posługuje się wmasgiem... no? co robię? ;)

 

Ot... półzłośliwa ironia. Nie sądziłem że kogoś urażę. Wybacz ;)

PS. Faktycznie, polityczne nawiązania były nie na miejscu ;).

Edited by Seether
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...