Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Chest Rigg + PLCE ?


Recommended Posts

Pytanie , czy ktoś używał kombinacji na dość długie wyprawy :

Chest Rigg - http://allegro.pl/chest-webbing-gb-dpm-irr-kamizelka-taktyczna-i1944626610.html

+

Standardowe PLCE

+ ew. jakąś 25 - kopie albo Clansmana

 

Jak to się sprawdza ?? czy da rade się w tym w ogóle poruszać .

- http://www.specialairservice.cz/images/Fotky/Portraits/Greenwood.jpg - zainspirował mnie ten gość i zastanawiam się jakie ma dokładnie wyposażenie .

Edited by Tymbark
Link to post
Share on other sites

Mam problem z PLCE .

Miałem je około 2 lat temu.

I problem jest taki że jestem dość szczupłą osobą i na pas nie wchodzi zbyt dużo ładownic , a od tamtego czasu niewiele przytyłem.

 

P.s . Doszedłem do wniosku że magii biegania w brytyjskim mundurze nie da się zastąpić niczym i wracam do tych pięknych czasów.:)

Link to post
Share on other sites

BTW, ten gość na zdjęciu ma na sobie Assault vesta z tego co widzę + torba na maskę p-gaz.

 

PLCE + chest rig - da się, ale będzie Ci raczej niewygodnie w tym się poruszać. De facto chest rig jest głównie do noszenia magazynków (bodajże 9 da się do niego wcisnąć) + 2 małe kieszenie na pierdułki, a skoro masz jeszcze 2 double ammo pouche na PLCE to daje Ci miejsce na ponad 20 magazynków. Potrzeba Ci aż tyle?

 

A co do PLCE - ja też jestem raczej chudy, a na PLCE mam 4 kieszenie + 2 podwójne amunicyjne i taki zestaw daje radę.

Link to post
Share on other sites

Pytanie , czy ktoś używał kombinacji na dość długie wyprawy :

Chest Rigg - http://allegro.pl/chest-webbing-gb-dpm-irr-kamizelka-taktyczna-i1944626610.html

+

Standardowe PLCE

+ ew. jakąś 25 - kopie albo Clansmana

 

Jak to się sprawdza ?? czy da rade się w tym w ogóle poruszać .

- http://www.specialairservice.cz/images/Fotky/Portraits/Greenwood.jpg - zainspirował mnie ten gość i zastanawiam się jakie ma dokładnie wyposażenie .

 

Na długie wyprawy masz plecak - Chest rozbudowany o torbę na maskę oraz plecak sprawdza sie w zupełności - no chyba że wyczynowo trenujesz ;) i w oporządzeniu jeszcze kamienie nosisz :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Że się zacytuję:

 

Ja polecam mocno zacieśnić i zmieścić Ammo, canteen, utility, utility, utility, canteen, ammo.

 

Między canteeny a ammo można dać jeszcze froga i kaburę.

 

Z Hippo padem bez problemu powinieneś zmieścić chyba że w biodrach masz mniej jak 75cm.

Link to post
Share on other sites

Czyli odpuszczam sobie na razie PLCE , zastanawiam się na tym zestawem co pisałeś nad Assault vestem , choć na allegro znalazłem tylko jeden egzemplarz w tragicznym stanie - http://allegro.pl/kamizelka-szturmowa-assault-vest-dpm-i1962633260.html .

Mnie osobiście bardziej to wygląda na chest-a ale z fachowcami kłócić się nie będę .

Zastanawia mnie czy SAS używa/używało normalnie Chestów i Assalut vestów w czasie misji/treningów w terenie nie zurbanizowanym leśnym.

Pytanie jeszcze mam odnośnie gościa którego zdjęcie wrzuciłem w pierwszym poście - jak jest zamontowana ta torba ?

 

Planuje ,,zbudować sobie taki mały zestawik .

Mundur ( sas parka) + Assalut vest albo chest + Clansmana albo Bergena no i na pewno od cholery gadżetów typu radio , bowman , kabura i t d.

Szukałem zdjęć Sas-u ze szkoleń w warunkach walk w lesie , niestety nie znalazłem tego zbyt wiele , więc inspiruje się zdjęciami rekonstruktorów z Czech.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Może rekonstruktorzy to za duże słowo... Chcesz się bawić w rekonstrukcję UKSF, to się szykuj na grubą kasę i dużo grzebania w temacie, albo nastaw się na luźniejszą stylizację.

Assaultów i chestów UKSF używało, jest sporo fotek. Haversack (ta torba) jest przypinana na dwa fastexy pod assault vesta/ospreya.

Tu masz prawdopodobnie SBS:

http://www.milsim.se/wp-content/uploads//2009/05/sbs.jpg

Edited by BrotherJan
Link to post
Share on other sites

Ja teraz napisze ostatnio mocno używane słowo - Stylizacja i Wzorowanie - wiem że dla rekonstruktorów to są złe słowa , jednak aktualnie nie mogę wydać aż tyle gotówki na sprzęt.

Na razie zacznę skromnie czyli od wzorowania się:)

Czyli to jest Assalut Vest na tym zdjęciu ??

Czy można dorwać to w Polsce w lepszym stanie niż wrzucony przeze mnie link na allegro ?

Link to post
Share on other sites

Mnie osobiście bardziej to wygląda na chest-a

 

Dla uporządkowania wiedzy:

 

 

chest rig:

british_chest_rig.jpg

 

assault vest:

SDQ1.jpg

 

 

A w lepszym stanie proponuję spróbować w Vive Army w Kielcach - ostatnio jak tam byłem to widziałem całkiem ładnego vesta.

Edited by Gisher
Link to post
Share on other sites

Jak chcesz uzupełnić klasycznego uk czesta to zapoluj na Allen Belt Kit. Ja swojego używam z własnoręcznie wykonanymi z taśmy szelkami nisko profilowymi ale ile się nie mylę Arktis przewiduje do niego zwykłe szelki PLCE.

Jednak nie jest to sprzęt który łatwo trafić.

Jak chcesz "inspirować się sas,em" to na większości fotografii dostępnych w necie widać że gdy chłopaki nie mają sprzętu modułowego to używają assault vestów.

Tu masz dobry przykład

uksfvest.jpg

Link to post
Share on other sites

Do AV też trzeba mieć pasie by nie latał. I wzrostu 180. Chest najuniwersalniejszy. 6 magów, jedna ładownica na drobnicę typu radio, jedno cargo na manierkę, drugie na żarcie i kulki. A reszta w dolne kieszenie smocka (górne warto przeszyć sobie na boki/tył. I tak mamy na 12-24h a na dłużej i zimą i tak plecak potrzebny - znów plus chesta.

Link to post
Share on other sites

Znalazłem dla siebie idealne rozwiązanie - mianowicie

SAS-parka DPM Desert , spodnie DPM Desert , VEST TACTICAL LOAD CARRING , prawostronna kabura Assault Holster + P226 , bandolier na udo na granaty od m203.

Podobne wręcz prawie identyczny zestawik znalazłem na figurce - http://imageshack.us/photo/my-images/197/sasze.jpg/ , ew. może jakiś plecak zastanawiałem się nad Radio Carrier-em + samą wydmuszkę radia wrzucić do środka.

Link to post
Share on other sites

Będziesz chciał radiocarriera taniej niż na allegro, to się do mnie zgłoś.

Jak jesteś szczupły, to sobie odpuść LCTV - ta kamizelka jest dostosowana do noszenia na ospreyu i się w niej chłopie utopisz.

 

Chcesz być SAS, zrób tak:

 

- Smock Arctic DPM

- Spodnie DPM

- Sczochrany chest rig pomalowany w ciapy (koniecznie) i poprzerabiany przez doszycie i odprucie połowy rzeczy. Całośc potrakotwana kilometrem taśmy materiałowej w kolorze zielonym, coyote lub innym a potem zakopana na tydzień i wyciągnięta. (plus karabinki, taśmy, granaty, opatrunki itp)

- Pas plus kilka dziwnych ładownic (np amerykańska manierka, jedna czy dwie utility pouch PLCE plus jakiś nóż)

- Plecak (jakikolwiek) Radiocarriera odradzam, ale jak koniecznie chcesz, to Ci mogę załatwić. Sugeruję sczochranego patrol packa z odciętymi kieszeniami bocznymi, również pomalowanego w ciapy i poprzerabianego w stylu MatkoBoskaTzymajMnieBoUmrę.

- shemaga lu scrim scarf

- wełniana czapka bob hat lub kapelusz z krótkim rondem DPM

- czarne rękawiczki

 

I do tego koniecznie eMka z granatnikiem a na granatniku przyklejony kompas. Odradzam kabury na udo. Są mało poręczne w lesie.

 

Patrola, radiocarriera, chesta i PLCE jestem Ci w stanie załatwić.

 

Ewentualnie polecam komplet dla początkującego SASmana z Allegro:

 

http://allegro.pl/oporzadzenie-plce-dpm-asg-zestaw-dla-fanow-sas-i1978702602.html

Link to post
Share on other sites

No, materiały źródłowe masz rewelacyjne, ale tak, mniej więcej o to mi chodziło.

 

To jeszcze dodam, że wg Andy McNaba SAS mani nie myją się na dwa dni przed akcją, żeby psy ich nie wyczuły a akcje mają średnio trzy razy w tygodniu ;)

 

Pięć dni przed wyjściem w teren to minimum, jak rekonstruować to rekonstruować no nie :wink:

Tymbark, faktycznie zabierasz się za sprawę od... tyłu. Figurki jako wzorce, no dobra można ale w necie jest dużo materiałów foto na których są ludzie z krwi i kości a na których można się wzorować. Do rozważenia są opcje które już za niewielką kasę dają całkiem przyzwoity efekt, trzeba by się tylko postarać.

Problemem jest to że należało by zrobić porządny internetowy risercz a jak widzę ty lecisz po linii najmniejszego oporu. Masa uwag i podpowiedzi jest na forum w tym dziale, poczytaj choć to...

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Poszukiwałem zdjęć , informacji , filmów , skanów książek i po świątecznych rozważaniach zostałem z dwiema opcjami .

Jedna opiera się na :

 

1. Wiadomo mundur ( parka przerabiana + spodnie + buty)

PLCE:

-1 X PAS GŁÓWNY " MAIN BELT " -

-1 X SZELKI GŁÓWNE " YOKE "

-2 X ŁADOWNICA NA AMUNICJE " DOUBLE AMMO POUCH "

-2 X ŁADOWNICA NA MANIERKĘ " WATER BOTTLE POUCH "

-1 X ŁADOWNICA OGÓLNEGO UŻYTKU " UTILITY POUCH ")

Widziałem również zdjęcie gdzie na ładownicach z tyłu zakładane były flary spadochroniarskie .

Bergena bez bocznych kieszeni .

Kabura w DPM , Sig 226 , Radio , Bowman , nóż , M16 + m203 .

 

Lub identyczny zestaw tyle że z Chestem .

 

Pytanie brzmi tak , jak zmieścić to wszystko na pas - chodzi mi o to że jak kupie PLCE nie zmieszczę na pasie kabury , noża i t d.

Wiem że PLCE jest wygodniejsze od Chesta ale nie widziałem jeszcze zdjęcia SAS-u z PLCE. no nie licząc kilku na pustyni z wojny w zatoce.

Link to post
Share on other sites

Do boku jednej utility/canteen naszyj sobie tasiemki, tam przypniesz bayonet froga. Masz tylko 3 utility, spokojnie zmieścisz kaburę... Miejsce na pasie możesz zwiększyć dodając hip-pada.

P.S: Zgadnij jakie pierwsze zdjęcie wyskakuje po wpisaniu w google "sas plce"?

Edited by BrotherJan
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...