Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36 Blow Back [ARES]


Recommended Posts

Witam,

 

Wiem, że jest kilka wątków na temat tych replik ale są przestarzałe i nie znalazłem informacji na nurtujące mnie pytania.

Obejrzałem ten filmik i nie rozumiem kilku spraw. Prosił bym doświadczone osoby o pomoc i wyjaśnienie:

 

 

Chodzi mi o moment od 5min. 55 sec. i pomiar na chrono. Kolega tłumaczy, że wszystkie trzy gearboxy są takie same ale zrobi pomiar na każdym z modeli ponieważ gearboxy te maja pełny cylinder i wraz z długością lufy zwiększą się FPSy. I o to moje pytania.

 

-Jak to możliwe, że różnica w FPS wynosi aż 100 (344 a 449 od wersji G36C do G36 min i max wartość)??

-Czy ktoś wie jakie sprężyny siedzą w tych modelach czy każdy ma np. m110 czy np. m100 ma wersja G36C a m120 wersja G36??

-Czy w tych modelach jest jakaś regulacja tłoka i podawania ilości powietrza?

-Czy pozostałe bebechy są identyczne w każdej wesrji?

 

Skoro jest powiedziane, że gearboxy są takie same to chyba mają te same springi?Więc gdy skrócę lufę w wersji G36 to FPSY spadną a jak wydłużę w wersji G36C to FPSy wzrosną?

 

Czy ktoś potrafi to wyjaśnić od strony technicznej?

Edited by Susinron
Link to post
Share on other sites
  • Replies 422
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moim skromnym zdaniem po prostu poszczególne wersje g36 mają troszkę inne springi.. 100, 110, 130 dla poszczególnych modeli.

Fakt może być taki że gearbox jest w każdym g36 identyczny "tak jak mówi" w tym rozumieniu że g36c wytrzyma także te 130 springa, i w poszczególnych wersjach są tylko inne springi a tłoki, zębatki, dyszę, głowice i reszta są w każdym identyczne:)

Bo swoją drogą ciężko aby te 100fps było osiągnąć różnicy z samej długości lufy zwykle jak już jest to w granicach kilku max kilkunastu fps...

coś tam jeszcze o cylindrach gadał facio ale nie wiem co:)

Ares mógł tak zrobić że poszczególne wersję różnią się tylko sprężynka jej mocą bo jak zapewne wiesz jak złożysz kolbę w tylnej ściance gearboxa masz

bardzo łatwy i szybki patent do jej wymiany bez otwierania samego gearboxa, strzelasz się w lesie masz 130springa, z kolei innym razem cqb rachciach 2min i juz masz 350fps:P.

Link to post
Share on other sites

No racja, tylko czy jest możliwe coś takiego, że FPSy nie rosną wraz z dłuższą lufą ale spadają wraz z krótszą? Bo czemu miał by nie powiedzieć o springach skoro są inne to ważna i prosta podstawowa rzecz.

 

A może gearbox jest zrobiony pod długą wersję ma pełny cylinder itd. taki sam spring co wersja C np. jakiś większy m110 i super szczelność i efekt strzykawki. Ale jak włożymy krótszą lufę to wtedy FPSy spadną? Jest to możliwe?

 

To są kwestie które wymagają testów i kasy na te testy dlatego o to pytam może komuś, kto wie jak to działa, wydać się głupie:P

Edited by Susinron
Link to post
Share on other sites

I mam ważne pytanie:

 

Czy ten wszystkie karabiny to jest to samo?

 

http://www.youtube.com/watch?v=Z_JJ_2P5SAs

 

http://shop.ehobbyasia.com/aeg/ares-hong-kong/ares-g36-airsoft-aeg.html

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_45&products_id=5353&name=ARES_-_G36_-_AR-004

http://www.airsoftgi.com/product_info.php?cPath=139_24_132&products_id=6797

 

Bo nie rozumiem czy to są umarexy czy aresy czy to jedno i to samo. Czy są różnice w gearboxach czy tylko oznaczenia z zewnątrz??

Link to post
Share on other sites

No racja, tylko czy jest możliwe coś takiego, że FPSy nie rosną wraz z dłuższą lufą ale spadają wraz z krótszą? Bo czemu miał by nie powiedzieć o springach skoro są inne to ważna i prosta podstawowa rzecz.

 

A może gearbox jest zrobiony pod długą wersję ma pełny cylinder itd. taki sam spring co wersja C np. jakiś większy m110 i super szczelność i efekt strzykawki. Ale jak włożymy krótszą lufę to wtedy FPSy spadną? Jest to możliwe?

 

 

Sam cylinder i lufa nie może mieć aż takiego wpływu na prędkość (różnica 100 fps) jak napisałem wcześniej będzie to kilkanaście fps rożnicy między lufa w wersji c a podstawowej g36 maksymalnie. A w recenzji nie ma standardu czy obowiązku podawać że siedzi w środku spring 100 czy 130, podał po prostu moc

modeli w fps a skoro gb są jak na filmie mówi identyczne w każdym modelu tak wielką różnice fps może tylko dać różnej mocy sprężyna jaka jest w gb.

Weź na przykład modele g36 od JG wszystkie mają dosłownie identyczne gb i springi w nich a różnica między modelem g36c a długim g36 to max ok 20fps.

W tych przypadkach długość nie przekłada się na jakość:)

 

PS. Jednak po dłuższym namyśle dochodzę do wniosku iż istnieje jeszcze taka możliwość iż ten rzekomy cylinder

robi taką różnice w fps przy poszczególnych długościach lufy, już tłumaczę o co chodzi..

Nie wiem czy dobrze myślę ale we wszystkich g36 aresa są "duże" cylindry i przy krótkiej lufie kulka opuszcza

karabin zanim jeszcze ta cała energia się skumuluje tak to nazwę.. stąd te 350fps.

W wersji K lufa dłuższa i ciśnienie powietrza ma większe pole popisu stąd 380fps a w wersji "long" cylinder może

pokazać na co go stać:) lufa długa kulka ma dużo drogi do wylotu i ciśnienie ma czas aby się maksymalnie skumulować i dać te 420fps..

Na zdrowy rozsądek są tylko te dwie możliwości albo rożne springi albo w każdym modelu jest cylinder do długiej lufy.. stąd takie skoki fps..

Edited by Simur
Link to post
Share on other sites

Nie wiem dlaczego tylko my tutaj o tym rozmawiamy:) Ale zrobiłem dziś z kolegą pewien test.

 

Fakt nie były to repliki aresa ale zamówiłem dziś jeden egzemplarz ze specshopu więc się okaże.

 

Replika m4 G&P po tuningu wewnętrznym prometheusa i systemy na sprężynie m130 guardera kulki 0.20. Chrono Guarder model SPEEDER-2000 gen. II.

 

- Pierwszy test komora prometheus wraz z lufą tej firmy, Lufa 6.03/455mm. Wynik 468-473 FPS przy hop-upie ustawionym na 0 czyli odkręcony całkowicie.

- Drugi test ta sama replika zmiana lufy na stokową G&P 6.05/260mm. Wynik 398-401 FPS hop-upie ustawionym na 0 czyli odkręcony całkowicie.

 

Wszystko w warunkach domowych/pokojowych. Może nie jest to 100 FPS ale czy Twoja teza może być prawdziwa? Jeżeli tak to po co wsadzać m120 czy m130 do G36C żeby miało 340 FPS. Szkoda części i czy to jest możliwe?:)

 

Najlepsze jest to, że dalej nie wiadomo jakie tam są sprężyny. Jeżeli są różne to cała rozmowa na nic i jedyne co się okaże to to, że nowe gearboxy aresa są bardzo wytrzymałe skoro mogą uciągnąć m130. Osobiście mam 2 giety aresa starej generacji i części w środku różnią się choć by ten tłok z siedmiona stalowymi zębami z nowej wersji.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za cenne info. Może to jest tak, że u nas sklepy mają m110 w tych modelach a za granica zażyczyli sobie różne springi do różnych wersji przy zamówieniu od Aresa.

 

Ważne jest to, że nowy gearbox uciągnie m130 przy takiej jakości części i pracy mechanizmu. Widać, że wszystko co było najlepsze w starej wersji zostawili a wzmocnili to co było koniecznie dostosowując osiągi i moc replik do aktualnych potrzeb rynku. Konkurencja dla chińskich modeli z 430 fps. Te stare wersje, które mam mają już 4 lata i po 320 FPS ale części w środku są nie do zdarcia. Wszystko stock nigdy nie ruszane.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ja mam Aresa/ Umarexa ściągniętego z hong-kongu. Sprawa wygląda tak:

G36C- stockowo M105- 110

G36 KV: ~ M120

G36 najdłuższa: M130

Ja mam wersję G36KV. Na m130 daje to bardzo stabilne 466-467 fpsow- dokonane było 10 pomiarow. Jedyne czego nie polecam to zakładać tam łożyskowana prowadnice Aresa- mi przez nią rozwaliło tłok- tzn prowadnica się ukręciła. Stokowy tłok jak i zebatki wytrzymają M130 bez problemu :)

Jak coś to moge zarzuć foty ze środka GB.

Edited by Przypadek
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

I tuja będziesz mial schody. Zeby odkręcić tlumik musisz sciagnac pierscien zabezpieczajacy i dopiero mozesz odkreca tlumik. Ja raz próbowalem i dalem sobie spokoj. Wiec nie bardzo jestem w stanie Ci pomoc w tej kwestii. Czemu nie zamowiles sprezyny guardera? np m130 lub m120? Guarder robi chyba najlepsze sprezyny. Nie wiem jaki jest przelicznik tej sprezyny, ale jesli m130 to powinno wszystko chulac jak trzeba. A jaka bedziesz mial batke? Ja mam lipo 11,1.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

ktoś może ma G36 Aresa w długiej wersji?

jak sprawuje się ten stockowy kolimator?

jak luneta? mierzyłem się do G36 CA i była całkiem przyjazna, ciekawi mnie porównanie z Aresem, który jest niestety niedostępny w chwili obecnej na rynku.

jak blow back w tej replice?

daje radę go wyłączyć?

czy włączony przyczynia się do szybkiego zużycia akumulatora?

czy okno wyrzutu łusek po wyłączeniu blow back pracuje ( zamyka się/otwiera ) normalnie czy opiera się tylko na sprężynie tłoka w GB?

no i ogólnie słów kilka nt długiej wersji.

będę zobowiązany za pomoc i informacje.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jak wygląda kwestia stabilności lufy w Aresie - interesują mnie wersje K i pełna. W rozwiązaniu CA i Marui długa lufa działa jak dźwignia i łamie mocowanie, przez co o celności możemy zapomnieć. W Aresie jednoczęściowy zespół lufy zapobiega temu problemowi czy mimo to lufa się chwieje?

Link to post
Share on other sites

Witam,

Blow back da się wyłączyć. Zajmuje to dosłownie chwilę. Jest filmik na YT.

Nie wiem jak się sam blow back sprawuje go ja go wyłączyłem w pierwszym dniu po zakupie i niestety nie wiem jak wpływa na zuzycie aku.

nazgul45 a co chciałbys wiedziec? Ja posiadam wersję K od sierpnia ubiegłego roku zatem pytaj konkretnie co i jak.

Ja z lunety nie korzystam. Założylem niską szynę bo z wysokiej nie celowało mi się najlepiej.

Kantek lufa siedzi naprawdę stabilnie i tutaj nie mogę się do niczego przyczepić. Mocowanie jest solidne tylko troszkę mało miejsca na baterię tam jest. Sama lufa zawsze będzie miała delikatne chwianie jak szarpniesz ją za koniec. Jest to zminimalizowane ale jednak zawsze coś pozostanie.

Link to post
Share on other sites

Tak, gwint M14 lewy ale zaznaczam ze cholernie ciezko i glupio się to odkręca. Tam jako zabezpieczenie jest taki pierscień i to jest porażka ;/

Część patentów jest be- np żeby wyciagnąc komore plus lufe trzeba wyciągnać GB, ale za to rozebranie całej repliki to kwestia może 30 sekund- tyle zajmuje wyjęcie 3 pinow ;) Poza tym plastiki jak najbardziej na plus i ładnie to śmiga ;)

Link to post
Share on other sites

Jako (nie)szczęśliwy posiadacz G36C napiszę kilka słów o Blow Back'u ( są to tylko moje spostrzeżenia ).

Na ogniu pojedynczym chodzi bardzo ładnie, zamek wykonuje pełen cykl, jednak na trybie auto zamek zatrzymuje się w różnych pozycjach, a to gdzieś na środku, a to kilka mm od początku/końca, zależnie jak długo przytrzymamy spust. Blow Back jest głośny i mnie się to akurat podoba ale SupuerUberNinjaProStealthKilla nie zrobisz bo Cię usłyszą :)

Jest tani w utrzymaniu tj. nie zjada tak dużo Batki ( choć ja strzelam tylko na pojedynczym więc na auto może to wyglądać trochę inaczej ) mam standardową 9,6 i na 1 ładowaniu zaliczyłem 2 spotkania w odstępie kilku dni (^up).

 

 

 

I taka mała ciekawostka po przeglądzie w marcu napisali mi że moje G36C ( pełen stock, nic nie było wymieniane ) ma 400 FPS.

Edited by Vender
Link to post
Share on other sites

Panowie, może mi ktoś poradzić jak odkręcić ten pierścień mocującym zewnętrzną lufę? Tzn. razu pewnego skręciłem replikę, włożyłem lufę zewnętrzną, i go dokręciłem, chociaż bez użycia przesadnej siły - po prostu normalnie, tak jak zwykle, lekko go dociskając. Od tej pory ni **uja nie mogę jej odkręcić - próbowałem gołymi rękoma, próbowałem też obcęgami i nie daje rady, tylko zarysowałem lufę od zewnątrz. Może czymś psiknąć pod to, i próbować?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...