Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36 Blow Back [ARES]


Recommended Posts

  • Replies 422
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

To dobrze że to się sprawdzą nie tylko u mnie ;)

 

 

Tak z innej beczki, kiedyś pisałem o sprowadzeniu optyki z zagranicy wyglądająca jak stockowa, średnica oczka jest większa a kolimator na prawdę się sprawdza. Coś dla osób które lubią ten wygląd G36 ;) ale przyrządy celownicze są tak niskiej jakości że się nie da z nich korzystać, daje alternatywę ;)9b279148d79f15c8_1280_0_y_n_1280_800.jpg

eb1346cd720d9cae_1280_0_y_n_1280_800.jpg

0d8a50dd3c9a9814_980_0_y_n_980_700.jpg

Już byłem z nią w polu, nowa optyka na prawdę się świetnie sprawuje, luneta ma tylko trochę większe powiększenie...

Jest wiele ofert na zagranicznych stronach, w polsce nie ma ani jednego egzemplarzu na sprzedaż. Koszt samej lunety to około 35 dolarów, kolimatora 45$ + koszty dostawy, jednak jak każdy wie za coś się płaci ;)

Gdyby ktoś potrzebował pomocy chętnie udzielę.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Na pewno można od Aresa bezpośrednio lub przez Specshop lub innego polskiego dystrybutora (ciekawe czy przez GF można) zamówić.

Pytanie tylko ile sobie za to policzą.

Plan z numerami części:

https://static1.squarespace.com/static/564b4b09e4b082acc13d17e6/t/57e89700f7e0ab5e2588fd0d/1474860827632/G-36Kexpose.jpg

 

Można też oczywiście dodrukować, nic trudnego bo to prosty kształty, ale jakoś zależy od drukarki, na pewno nie będzie tak ładnie jak wtryskowo.

Link to post
Share on other sites

W sumie może by się skleiło

No nie spodziewałbym się. ZnAl jest o tyle wredny że mało który klej go przyzwoicie łapie a o spawaniu to można zapomnieć.

 

Może zleć wykonanie tego "dzyndzla" z aluminium jakiemuś frezerowi za przysłowiową flaszkę? Jeśli chcesz, mogę Ci zwymiarować ten łącznik (co prawda z bojca, ale to ten sam układ).

Link to post
Share on other sites

Ja kleiłem znal, ale tutaj nie ma miejsca na porządne łączenie i nadłożenie kleju. Myślę, że bez problemu da się samemu zrobić ten dzyndzel, trzeba mieć tylko zacięcie do takich prac. Można założyć słabszą, albo przyciąć sprężynę od BB.

Swoją drogą ja mam w Boyu 450fps i nie miałem do tej pory problemu z blow back. Aczkolwiek mam wrażenie że znal się "wyciera":)

Link to post
Share on other sites

Myślę że chce uderzyć w 450 FPS i mieć 100% spokój. Poza tym ja nie dam sobie ręki uciąć że ten umarex ma na 100% GB Aresowy. Jest w standardzie Aresa, wygląda jak Ares, ale czy to Ares czy tylko kopia?

 

Wrzucę Retro Armsa i będzie spokój. Czego bym sobie nie zamarzył to da radę ;)

Link to post
Share on other sites

To może zrobię 500 FPS, kto wie :icon_wink:. Ogólnie zależy mi na dobrej celności i powtarzalności przy dystansie około 50m. Ogólnie oddałem replikę do AsgRevolution i będę się naradzał telefonicznie co robi i za ile. Jeszcze nie wiem na czym się skończy.

Edited by Repcak
Link to post
Share on other sites

Jeśli ten dzyndzel ma wytrzymać, to tylko dorabiany z alu.

Jak chcecie dobrą celność i powtarzalność, zrezygnujcie z g36, no chyba że satysfakcjonuje was średni zasięg.

Jeśli nic się nie zmieniło, umarex jest robiony w standardzie aresa, jednak same części wewnętrzne są gorszej jakości.

U mnie na seryjnym gb aresa miałem włożone sp130, 480 fps, silnik g&p140. Na batce 11.1 z mosfetem gate nanohard osiągałem rof 24 rps. Seryjne zębatki, seryjny tłok. Na prawdę nie warto wymieniać tego gb, chyba że chcesz robić dmrke na mocnej sprężynie, ale tak jak pisałem, g36 nie jest platformą która się do tego nadaje, i to nie tylko moje zdanie

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Jest w serwisie.

Po 2 latach i ok 15 strzelankach (bo nie na wszystkich była) ułamały się zęby w 2 zębatkach (chyba to się stało gdy kolega chwycił zamek i strzelił trzymając go :/), wymieniono, doszczelniono, nasmarowano. Na stockowej, ubitej sprężynie (120) pokazuje 444 fps +- 2. Zero tuningu oprócz lufy Promyka 509 (seria sprzed 3 lat). Jestem w szoku, po kupnie było 380 fps, po teflon fixie wzrosło do 400 i to był mój max wtedy.

Edited by FullX
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...