Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36 Blow Back [ARES]


Recommended Posts

  • Replies 422
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sugerując się moim egzemplarzem to zębatki - wszystkie. Pierw zjadło mi silnikową, potem reszta. Wsadziłem zębaty z JG, wyglądają na solidniejsze i są grubsze (poza tym sprawdzone). Poza zębatkami to nie wiem z jakiego powodu miałem krzywą głowicę cylindra - ten wystający metalowy "dzyndzel" z cylndra. Nie robiło to jakiejś wielkiej różnicy ale sam fakt...

Link to post
Share on other sites

Np.

- operacja prosta jak konstrukcja cepa. Czy będzie to miało wpływ na FPSy - nie mam pojęcia, nie chronowałem przed i po. Wywal to w cholerę, mało tego że hałasuje, to jeszcze narażasz się na uszkodzenie tego.

 

Ja mam pytanko do użytkowników tej i innych giet. Urwałem rączkę od suwadła(głupi byłem, chciałem zaszpanować tactical reloadem i za którymś razem zwyczajnie została w ręku ;) . Mam ją ciągle, próbowałem kleić, lecz gówno to dało bo przy każdym pociągnięciu się urywa. Zamiast zamawiać drugą plastikową rączkę z HK, płacić za to fortunę, i nie mieć praktycznie żadnej satysfakcji z tego - wpadłem na lepszy pomysł. Dało by radę dorobić identyczną, ale z jakiegoś mocniejszego materiału? Aluminium, bądź jakiś w miarę trwały metal. Ile coś takiego może kosztować, i gdzie się z tym zgłosić?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Próbował ktoś z powodzeniem rozłożyć replikę na części tj. odkręcić pierścień trzymający lufę ?

 

Tak, też masz problem z odkręceniem tego pierścienia? Ja musiałem użyć młotka i płaskiego śrubokrętu.

Edited by Kola
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Mam parę pytań na temat tego modelu g36c http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_45&products_id=5352&name=ARES_-_G36C_-_AR-006 Czy ten model posiada funkcję zwalniania sprężyny gdy jest napięta? Niektóre modele takie coś posiadały z tego co widziałem na filmikach youtube. Druga sprawa czy gearbox wytrzymałby springa m130 guardera bez wymiany niczego? Słyszałem że zębatki lubią się szybko scierać chociaż kolega ma tą giete i jedyne co poszło to silniczek reszta działa od pół roku bez zarzutu. I czy jest sens wymieniać gumę Hu? Zmieni ona dużo? Zasięg jest naprawdę imponujący jak na stock więc nie wiem czy jakbym wymienił HU na np g&g to czy by to dało różnicę.I ostatnia rzecz. Jaka bateria 11,1lipo jest wstanie tam się zmieścić? Jak ktoś może pomóc to niech napiszę. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Sprężynę da się wyjąc bez otwierania gb ale o zwalnianiu nic nie wiem...chyba, że po prostu nie wiem o co ci chodzi :) zębaty mogą pójść... mi poszły na stocku przy lipo 11,1 ale szkielet gb wytrzyma, jest solidny. Właśnie oddałem giete do serwisanta na wymiane gumki i przegląd - po okołu 12k przemielonych. Zobacze czy coś się zmieni i napisze. Lipo 11,1 1000maH mi się zmieściło ale takie malutkie i to ledwo ledwo. Jeśli chcesz dać m130 i lipo 11,1 to odrazu kup sobie zestaw zębatek na zmianę :)

Link to post
Share on other sites

Może kolega fruitastic trafił na gorszy model chociaż to markowa replika i nie powinno być takich rzeczy że jeden model gorszy od drugiego chociaż różnie to jak widać bywa. A na jaką wymieniłeś prowadnice ? Bo tam jest taka ta szybko wymienna i pytanie czy zwykła prowadnica metalowa do v3 przypasi ? I jeszcze jedno czy dużo zmieniły się osiągi na m130? Ile masz fps bez wymieniania niczego bo nic nie wymieniałeś oprócz springa i prowadnicy tak?

Edited by NooBSaiboT
Link to post
Share on other sites

-a wiec tak:

zmienione mam w środku:

tłok- oryginalny poszedł się paść- nie polecam zakładać łozyskowanej prowadnicy- jest źle zrobiona i sie ukręca.

siłą rzeczy zmieniłem tez głowice tłoka

-sprezyna na m130 guardera

- nowa stalowa prowadnica- dorabiana u tokarza

- gumka hop up TM

- kable

- lipo 11,1 o pojemnosci 2650 mah, umieszczone na kolbie.

 

mam stabilne 460 fpsow. chodzi pięknie, roof idealny. Blow back mam wypięty.

Edited by Przypadek
Link to post
Share on other sites

A czy idzie kupić normalnie prowadnice sprężyny do V3 i czy będzie ona pasować? Czy trzeba kombinować i dorabiać ? Tłok z tego co wiem ma 7 metalowych zębów i jest odrazu do wymiany ? I ogółem to wszystko wydawało mi się szczelne (rozbierałem kolegi giete ARESA) ale wolę popytać. Najbardziej denerwuje mnie ta prowadnica bo w stocku u niego jest s plastiku i przy m130 padnie na bank wiec dlatego odrazu bym wymienił ale na jaką ....

Link to post
Share on other sites

Może źle miałeś wyregulowany silnik że Ci poszła zębata silnikowa ? Kto wie akurat miałeś pecha pewnie. Prawdopodobnie zamawiam pod choinke sobie taką giete bo się coraz bardziej przekonuje do niej ;p. A prowadnice springa warto wymienić tak? Możecie jakaś polecić ?

Edited by NooBSaiboT
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...