Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-ki [Evolution Airsoft]


Recommended Posts

Temat o tuningu:

http://forum.wmasg.p...a-m4-ea-tuning/

----------------------------------------------------------------------------

Blacksword.pl dodał do swojej oferty Mki firmy Evolution Airsoft:

http://blacksword.pl...Patrol-SBR.html

http://blacksword.pl...der-Patrol.html

http://blacksword.pl...ar-Rancher.html

 

Słyszałem, że jest to półka Classic Army, ale chciałbym się dowiedzieć jak ogółem sprawa wygląda. Kupił to ktoś? Ma? Strzela? Jak wrażenia?

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites
  • Replies 708
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Dzisiaj przyszła do mnie emka w wersji SBR, skróconej. Jak ktoś ma jakieś pytania to walić śmiało tylko uprzedzam, że GB na razie nie otwieram, a bebechy można zobaczyć w WMasgowej recenzji.

 

Tak z pierwszych wrażeń - wykonanie na najwyższym poziomie, części metalowe świetnie wykonane, kolory i działający bolt-catch mniam! Strzela też całkiem nieźle jak na lufę 280mm. Może i zasięg nie powala, ale przez bdb powtarzalność i przyzwoita celność wrażenia są pozytywne (aktualnie mam tylko kulasy 0.28g, co mogło wpłynąć na zasięg). Z wad co mi rzuciło w oczy to: kolba luźno siedzi na prowadnicy i magazynek, który podaje bardzo dobrze, ale potrafi wypaść, chociaż siedzi sztywno. Nie wiem czym to jest spowodowane.

 

Za replikę dałem 800zł na zbrojowni, gdzie za darmo upgrade'ują repliki LST/EA do 350-360 fps. Za taką cenę to nic tylko brać, bo to najlepiej wykonana eMka z jaką się póki co spotkałem (ex equo z M16 King Arms'a).

Link to post
Share on other sites

Ciekawe, bo jak się policzy wsadzenie nowej sprężyny, nawet nie chińskiej, prec lufy i ewentualnie prowadnicy sprężyny. To i tak wychodzi niewiele chyba drożej niż stockowa KWA, a miało by się już preckę w zestawie. Co się bardziej opłaca, takie "podrasowane" LST czy stockowe KWA?

Link to post
Share on other sites

AnR, czytałem Twoją... recenzję(?) KWA i Lone Stara, no i jestem ciekawy Twojej opinii jeśli chodzi o porównanie tejże emki oraz LST. Mógłbyś rozwinąć swoją opinię? Pytam bez żadnego sarkazmu czy coś, po prostu nie jestem pewien czy rozumiem Twoją wypowiedź :)

Edited by Cainzoned
Link to post
Share on other sites

Trzeba obiektywnie spojrzeć. KWA mnie się podoba, bo ja i tak bym emke pomalował. Pod względem realizmu mocno klęczy, bo odcienie kolorów nie te, brak BC. LS jest o niebo lepiej wykonane. Ale KWA jest potworem tunningowym. LS będę robił w niedługim czasie, pod kątem opcji tunningowych to będę mógł na 100% powiedzieć. Zależy na czym Ci zależy. :)

Link to post
Share on other sites

Ja jestem ciekaw, czy można LST dociągnąć bezpiecznie do jakiś 400 fps, wymieniając sprężynę i lufę na prec. Bezpiecznie czyli nie powodując nadwyrężenia gearboxa. Bo cenowo była by to wtedy ciekawa opcja. Masz wtedy wygląd i przyzwoity osiąg.

 

Bez problemu, spokojnie wsadzisz M120 i jedziesz, precke i gumkę. :)

 

A ktoś kuma czym różnią się w BlackSword seria Combat od Hardcore poza 200 złotymi ceny? I tym, że ta droższa ma batkę i ładowarkę w zestawie. Czy poza tym to jest to samo?

 

Tym, że w Hardcore masz LST i ZM. W Combat to nie są LST. Tym się różnią. :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jutro będę lowy Magpula testował to dam znać. I po tych paru strzelankach muszę przyznać, że osiągi mnie miło zaskoczyły ;) Wcześniej te wyniki ogrodowo-tarczowo nie były najlepsze, ale to może kwestia ujemnej temperatury wtedy.

 

Edt: Stockowy hi-cap potrafi napsuć krwi - czasem wystarczy mocniej pociągnąć, żeby wypadł z gniazda, i chociaż jeszcze nie udało mi się go zgubić to jest to wkurzające.

Edited by Wilq_pl
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Kupiłem wersję rancher. Wygląda super, minusy to kolebiąca się kolba i magazynek. Magazynek nie wypada, podaje dobrze, ale kiwa się na boki. Tak samo kiwają się low-capy boiy - blacksword naściemniał z tym, że siedzą sztywno, albo ich definicja "sztywności" jest inna niż moja, tudzież ich "mały luz" to dla mnie duży luz :-) ale generalnie replika na luzie ;-). Zasięg jak na stockowe 320fps uważam, że przyzwoity. Po pierwszej strzelance jestem zadowolony. Jak się skończy gwarancja, tudzież moja cierpliwość to spróbuję tam wsadzić mocniejszą sprężynę.

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Ktoś już ma jakiś większy przebieg na tej emce?? Jakieś problemy były??

Nie mam większego przebiegu, ale problemów nie było. Jestem zachwycony, bywamy razem na strzelankach w Szestnie, więc jak byś chciał to możesz obejrzeć jak ona w realu wygląda.

Link to post
Share on other sites

Miał być "jedynie słuszny" ASG/KWA LMT Defender 4 Carbine, ale skusiłem się na promocję i dotarł do mnie Lone Star Border Patrol ze Zbrojowni po bardzo małym tuningu "na dzień dobry". Wymieniona została tylko sprężyna na SP110 Guardera oraz prowadnica sprężyny na stalową z łożyskowaniem Ultimate oraz gumka na Systema Energy. Wynik - stabilne 400 FPS. Moim zdaniem bardzo przyzwoicie. Oczywiście po tych modyfikacjach nadal jest 12 miesięcy gwarancji. Jak będę miał chwilkę i wyjdę już z etapu eksperymentowania z różnymi kulkami to wezmę taśmę i pomierzę dokładnie zasięg.

 

Ps. Jest śliczna :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Dziś dotarła do mnie replika Evolution Airsoft, konkretnie Border Patrol. Z drugiej ręki, przebieg nieznany, w środku zmieniona jedynie prowadnica sprężyny na łożyskowaną, metalową, sprężyna na taką, która daje obecnie 390fps oraz przesmarowane od początku wszelkie możliwe elementy. Pierwsze wrażenia po odpakowaniu bardzo dobre. Spasowanie elementów, rzeczywiście tak jak sklepy opisywały, czy też AnR na swoim blogu. Plastikowe okładziny frontu trzymają się jak sklejone, montuje się je z wyraźnym oporem. Bardzo ładnie wykonany tłumik płomienia.

Piny w body siedzą ciasno, tak jak powinny i nie ma szans aby zgubić któryś z nich. Jedyne co średnio mi się podoba, to dość podstawa przeziernika w rączce transportowej siedzi luźno, konkretnie na kręci się na regulacji wysokości. Wcisnę sobie tam w szczelinkę po kawałeczku izolki i będzie ok, ale takie coś, to się z Boyi kojarzy :D Oprócz tego kolba wykonana jest z takiego sobie plastiku, ale w tym wypadku Boyi mi nie przypomina ;) Siedzi z typowym dla eMek luzem na prowadnicy.

Stockowy hicap w gnieździe siedzi luźno, podobnie jak najtańsze, metalowe lowcapy z Azteko. Tak więc na ścianki gniazda pójdą kawałki rzepu. Tyle na zewnątrz.

 

Na Li-po 11.1v śmiga elegancko, do 7.4v aktualnie nie mam dostępu. Na pierwszy rzut oka, na kulkach 0.25 wali naprawdę dobrze. Na dniach wymienię gumkę na Systemę, zobaczę jakie efekty z tego będą. Tak czy siak, nawet na stockowej strzela fajnie. Jak będę miał więcej czasu to wymęczę bardziej gnata.

 

Kable jak to kable w stockach, szału nie ma, do wymiany. O tuningu póki co nie myślę, ale docelowo pójdzie do środka SP120, a w raz z nią pewnie tłok na pomowy i pewnie coś jeszcze. Ogólnie, uważam że warto, jak można dostać tą replikę za ~750 zł. Toż to nowe Boyi i inne takie cuda chodzą za takie pieniądze.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...