Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-ki [Evolution Airsoft]


Recommended Posts

  • Replies 708
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tłok nie był zmieniany ale tak po prawdzie to mam zamiar z nim po prostu albo poczekać do awarii albo oddam do "autoryzowanego" dealer'a na wymianę tego tłoka gdzieś po jednym sezonie z założeniem że po takim okresie to powinien już zdychac powoli.

 

W kwestii lufy. Musiałem maskować krótkim tłumikiem chyba 10-12cm i zostało mi jeszcze miejsce na kolejne 10-15 mm na pewno no ale taka długość już nie będzie robić różnicy.

 

Co do baterii to wziąłem do niej lipo 7.4V 2200 mAh bo stwierdziłem że 11.1V nie potrzebuję bo na co komu taki ROF.

 

A co do zakupu to zamawiałem go w Redberecie i muszę powiedziec że po tych upgrade'ach wyszedł on mnie w naprawdę dobrej cenie jak za replikę tej klasy (1200 z hakiem bez kosmetyki typu tłumiki MOE etc). Z tego co widziałem to nadal jest on nadal w ich ofercie z czasami dostawy 2-4 dni.

Link to post
Share on other sites

Właśnie kupiłem tą replikę na sezon 2013 "wiem, wiem sezon trwa cały rok :icon_wink:" , wizualnie jest piękna, kolor, wykonanie, oznakowanie... w środku trochę pozmieniałem bebechów typu precka, sprężyna itp. zrobiona do 440 fps .... jak będzie się zachowywał w graniu postaram się napisać za jakiś czas. 7/8 miesięcy temu znajomy kupił ten model do dziś replika pracuje bez zarzutu, miałem przyjemność wcześniej się nią pobawić, kultura pracy GB, skupienie oraz wykonanie spowodowało że skusiłem się na tą nową firmę na rynku, z tego co śledzę sklepy airsoftowe na obecną chwilę pojawiło się ich trochę w sklepach, nie podaje nazw sklepów bo nie jestem od reklamowania, wystarczy trochę poszukać.... to dobrej klasy replika za bardzo fajne pieniądze.

Edited by Arekcore
Link to post
Share on other sites

Podajcie info jak wam to śmiga po kilku strzelankach. Jestem ciekaw jak sobie poradzi ten GB z pfsami 400+.

A jak wykonanie i działanie komory HU? Jest porównywalna z komorami King Arms'a, lepsza/gorsza?

 

Na Blackswordzie mają się pojawić te Mki niedługo ale w nowej, niestety wyższej cenie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja też stałem się szczęśliwym posiadaczem M16A3 od EA. Narazie pogoda płata figle to nie ma niedzielnym szczelanek. Za to zasięg w stocku mi się podoba. Po dobrym ustawieniu HU strzela ładnie. Niedługo czeka mnie wymiana gumeczki na G&G zieleń i narazie chyba tyle :)

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Odpowiem tak: pasują wszelkie części typu konwersje MadBulla (użytkuję w tej chwili szyn Omega X9) i te chińskie (użytkowałem szyn LITE 9.5") dostępne na Taiwangun.pl. Sprawdziłem i "gra i trombi". Korpus wydaje się identyczny z tymi w standardzie TM. Każda kolba w standardzie M4 także winna pasować. Chwyt pistoletowy także może z powodzeniem zastąpić standardowy. Jeden problem, z którym się zetknąłem, to szerokość pierścienia, którym zakończona jest lufa zewnętrzna, a który opiera się o gwint w body; jego wymiar nie pozwalał na wkręcenie elementu usztywniającego chińska konwersję toteż musiałem delikatnie go spiłować (około 0,5 mm na całej długości obręczy). po tym zabiegu wszystko pasowało, aż miło. W wypadku Omegi MadBulla problem by nie istniał, bo element mocujący jest delikatnie szerszy i lepiej wchodzi na gwint.

 

Dodam też, w kwestii używania repliki w warunkach stresowych, że moje M4 przeżyło już niejedną wymianę kompozytu (używam baterii lipo 11.1 V) i nigdy mnie nie zawiodło. magazynki firm takich jak Boyi, P&J, GFC i G&P pasują bez kłopotów i dobrze podają kulki. Problem miałem z magazynkiem typu "PMag" zakupionym w Taiwangun.pl; nie podawał on kulek i wchodził w gniazdo bardzo ciasno. Replika wystrzeliła przez ponad pół roku około 4000 kulek (użytkuję mid i real capów) na stockowej konfiguracji GB i ZUPEŁNIE NIC złego się z nią nie działo. M4 było użytkowane w temperaturach od -15 do około 16 stopni Celcjusza.Moc nominalna repliki to 305 fpsów, jednak jej zasięg jest porównywalny do zasięgu replik P&J i Boyi o mocy około 360 fpsów (porównywane organoleptycznie z użyciem kulek 0.25 grama marki Guarder). Nie ukrywam, że mam zamiar kiedyś podnieść moc repliki, jednak przewiduje zastosowanie aluminiowego bloku wzmacniającego czoło gb (mam taki zakupiony w Deltashopie), lufy precyzyjnej Prometheus o długości 363 mm i zestawu "bore up" Guardera z tłokiem Guardera oraz łożyskowaną prowadnicą sprężyny, na której osadzę Guarderowską 120-130 (jeszcze nie wiem). Czytałem gdzieś, na zagranicznym forum, o takim tuningu, który dal zdecydowanie zadowalający efekt. Musze jednak powiedzieć, że praca układu w stocku jest wzorowa i nie zachęca do zmian. Aż szkoda grzebać w takim "szwajcarskim zegarku".

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja w M16 Combat Series miałem lekką wadę fabryczną. Mianowicie (po tygodniu od zakupu) po serii coś padło :P

Peqniw sielnik, nie rozkręcałem tylko wysłałem na gwarancję. W 3 dni panowie z Black Sword się uporali z problemem i teraz sie cieszę zaje*istą repliką :)

 

Ja w M16 Combat Series miałem lekką wadę fabryczną. Mianowicie (po tygodniu od zakupu) po serii coś padło :P

Peqniw sielnik, nie rozkręcałem tylko wysłałem na gwarancję. W 3 dni panowie z Black Sword się uporali z problemem i teraz sie cieszę zaje*istą repliką :)

Link to post
Share on other sites

Indeed, to znaczna różnica. Seria HC nie ma problemów z "losowością". Ale nie ryzykował bym nawet 130, mocnym LiPo i 300-kulkową serią ;)

 

Co do gb KWA to jak pisał przedmówca, jest potężny niczym płyty balistyczne Abramsa. Nie ma opcji by pękł. natomiast body KWA... to inna historia; koledze z grupy pękło dwukrotnie przy tylnym pinie. Wybierasz KWA pod tuning, a EA pod wygląd/realizm (żeby nie powiedzieć lans;)).

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam ponownie,

Przymierzam się do zakupu owej M'ki jak już mówiłem, szukam więc odpowiedniej baterii, która zmieści się pod przedni uchwyt, który w sumie chcę wymienić na metalowe szyny RIS. Ta modyfikacja zapewne zmniejszy dostępne miejsce, stąd moje pytanie, czy mógłby ktoś polecić konkretny model? Ktoś kto najlepiej ma i w jego replice wszystko pasuje.

Chciałbym Lipo 7,4V, pojemność oczywiście jak największa możliwa.

Link do repliki żeby nie było niedomówień:

http://blacksword.pl/product-pol-680-Evolution-Airsoft-Lone-Star-Border-Patrol.html

 

Przeglądałem forum Akumulatory, niestety nie znalazłem tego zagadnienia.

Pytam tutaj bo chciałbym uzyskać odpowiedź od posiadaczy owej repliki.

 

Z góry bardzo dziękuje

Serdecznie Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

W kwestii akumulatorze w Risowej konwersji przodu to dość ciężko mi jest się wypowiedzieć bo w większości przypadków trzeba zmierzyć sobie konkretny model RISa. Rozważ jednak czy zamiast ciężkiej konwersji RIS nie wolisz konwersji MOE która jest lżejsza a na którą można również przyczpić szyny RIS.

Polecałbym tą opcję ponieważ samemu z niej korzystam i już teraz broń ciąży mi trochę za bardzo na przód. Jeśli chciałbyś tą wersję to do standardowych MOE mieści się 7.4v lipo z gunfire 2200mAh, wprawdzie na ścisło ale mieści się. Mieszczą się również do niego redoxy i 7.4 i 11.1v 1200 mAh bez najmniejszego problemu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Cześć,

Jestem już szczęśliwym posiadaczem M4A1 Border Patrol od EA:) Na prawdę świetna replika, choć doświadczenie mam bardzo małe, wygląda na pierwszą ligę.

Mam pytanie odnośnie magazynków, chciałbym przejść na mid-capy i nie wiem, który dokładnie wybrać.

http://www.blacksword.pl/product-pol-298-BOYI-Magazynek-dlugi-do-replik-typu-M4-M16.html

Czy ktoś ma i wie, że jest kompatybilny?? Dobrze siedzi i bezproblemowo podaje??

Wyśle zapytanie do sklepu również, ale opinia użytkowników czasem bywa odmienna od sprzedawcy.

 

Może macie swoje typu, które polecacie??

 

Pozdrawiam serdecznie

Link to post
Share on other sites

Dobrze siedzą lowy boyia te 68 , na azteko są za 17 zł. Trochę jest luzu <przód tył> można to rozwiązać 2 warstwami izolki. Nie wiem czy to to samo co midy, tylko środek inny ale jeśli tak to możesz śmiało brać.

 

U mnie jeszcze dobrze siedzą PMAG ACMA choć ciasno i trzeba spiłować 4 dzyndzle, żeby gładko chodziły.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...