Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pokazy CQB Husarii w Platerce


Recommended Posts

Witam!

Na początku: nasza grupa powstała 3 miesiące temu, więc nie jesteśmy jeszcze jakoś super zgrani wyszkolenie i wyposażeni. To był nasz debiut. Dnia 30.11.2011r. zaprezentowaliśmy się po raz pierwszy dla publiczności w szkole PG3 im. Emilii Plater w Białej Podlaskiej.

 

Liczymy na obiektywne opinie o naszym występie. Wiemy że jest w nim masa błędów taktycznych :icon_biggrin: .

 

Link do występu:

http://www.youtube.com/watch?v=Tx2PvJ0zKR0&feature=channel_video_title

 

Pozdrawiam w imieniu naszej grupy.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Błędów jest więcej niż masa. Ale przynajmniej dobrze że macie świadomość :icon_razz2: Powiem szczerze. Słabiutki ten pokaz. Z CQB raczej też ma mało wspólnego. Na przyszłość proponuje nie brać się od razu za takie akcje, tylko zacząć bardziej statecznie. Wystawy sprzętu, przymierzanie kamizelek i hełmów, prezentacje dotyczące ASG, itd. Żeby zrobić pokaz trzeba już coś umieć. A bez ciężkiej pracy, a niekiedy i wydanej na szkolenia kasy nie osiągnie się wystarczającego poziomu.

 

Jakoś w połowie wakacji robiliśmy pokaz z zatrzymania pojazdu do kontroli. Mimo, że jakąś wiedzę już mieliśmy, byliśmy po paru szkoleniach i kilkanaście razy wszystko przećwiczyliśmy to i tak wyszło słabo. Na początku jak obejrzałem filmik wydawało się że nie jest tak źle, ale po miesiącu i ponownym obejrzeniu stwierdziłem że to słabizna :icon_razz2: Ludzie się może nie zawsze skumają i nie zauważą wszystkiego co robicie źle, bo bardziej zależeć im będzie na widowisku. Ale lepiej przy takich akcjach się postarać, bo potem będzie się za nami ciągnąc świadomość "gorszego pokazu" :icon_razz2:

 

 

W każdym razie fajnie że zebraliście ekipę i macie jakieś chęci do działania. Nie rzucajcie się tylko od razu na głęboką wodę i będzie dobrze :wink:

Edited by Sab93
Link to post
Share on other sites

Oczywiście mieliśmy stoisko na którym uczniowie przymierzali hełmy itp. Średni wiek w naszej grupie wynosi 17/18 lat więc nie jesteśmy jakimiś mistrzami w tym co robimy. Większość członków grupy uczęszcza do tego liceum więc było to załatwiane że tak się wyrażę ,,po znajmości" z Dyrekcją. Następną akcją tego typu jest WOŚP będziemy zbierać pieniadze. Nigdy się nie strzelamy w budynkach raczej w zielonej. Uczniom się podobało i myślę że się opłacało. Od czegoś trzeba zacząć....

Edited by jakim
Link to post
Share on other sites

co-ja-pacze-galeria-kot-2-e6b25c2c8dbad38dd169a7c5f5ffa45452abe467.jpg

 

 

No sorry, w sumie to miałem nic nie pisać, ale jak zobaczyłem motyw niesienia broni w 1:17-1:18 to odpadłem :biggrin: Po za tym to był bardziej pokaz HR niż CQB (choć jedno nie wyklucza drugiego i jest to temat do sporej dyskusji).

 

Plus za chęci ofc :)

Edited by Arafat (KSK)
Link to post
Share on other sites

Tak jak Sab93 , plus:

 

Zacznijcie od zgrania. Troszkę może poważniej i jednolicie się wyposażcie. Rzuciliście się na głęboką wodę... Może to i dobrze, bo przynajmniej wiecie że jeszcze dużo pracy przed Wami. Zrobiliście szum, jakąś akcję- super, to wyszło. Lecz tutaj nikogo nie zaskoczyliście. Powodzenia w dalszej działalności...

Link to post
Share on other sites
Średni wiek w naszej grupie wynosi 17/18 lat więc nie jesteśmy jakimiś mistrzami w tym co robimy.

 

U nas średni wiek wynosi tyle samo. Też nie jesteśmy mistrzami bo do tego potrzeba bardzo dużo systematycznej pracy i czasu. Ale jak się chcę coś pokazać to trzeba się tez przygotować. W internecie jest wiele materiałów. Firmy organizujące szkolenia również działają. Zaczniecie się powoli doszkalać to będzie tylko lepiej. :wink:

 

My w ASG siedzimy niecałe 3 lata. Z czego w poważniejszym airsofcie od około 2 lat. Tematem "taktyki" interesujemy się dopiero od roku. Jednak zauważalny skutek przyniosło dopiero odbycie płatnego szkolenia. Po tym jakoś sprawniej nam poszło z opanowaniem podstaw i dalszym rozwojem. Krotko mówiąc da się rozwinąć swoje umiejętności i wiek na pewno nie jest przeszkodą. :icon_razz2:

 

 

P.S. nie napisałem tego tematu po to aby się chwalić, tylko po to żeby poddać nasz występ krytyce żeby wiedzieć co źle robimy.

 

Naprawdę, za dużo by trzeba było pisać :icon_razz2: Nie chce tutaj zgrywać jakiegoś znawcy, który "chwali się" że jest pro i wszystko wie. Lecz naprawdę ciężko znaleźć coś dobrze zrobionego w Waszym wykonaniu. Na pewno plus za chęci i inicjatywę zorganizowania czegoś takiego. Ale nad wykonaniem trzeba jeszcze solidnie popracować :wink:

 

 

 

Zacznijcie od zgrania.

 

Zgranie też jest bardzo ważne. Jednak myślę że lepiej było by się na początku nauczyć prawidłowej postawy strzeleckiej, poruszania się z repliką, przejścia z jednej postawy do drugiej i tego typu podstawowych rzeczy. Potem można formować dwójki i ćwiczyć zgranie. Następnie element, aż do całej drużyny :biggrin:

Edited by Sab93
Link to post
Share on other sites

Jestem w totalnym szoku czytając tytuł "pokaz CQB..."

 

Panowie na przyszłość: jeśli czegoś nie potraficie zrobić po prostu tego nie róbcie...

Lepiej sobie odpuścić pokaz i nie robić z siebie za przeproszeniem pajaca bo później wszystko idzie w eter.

 

Czego brakuje?

 

Po 1: wyszkolenia

Po 2: sprzętu

Link to post
Share on other sites

Amsta, może przedstawisz jakiś swój filmik, gdzie nie "pajacujesz" ? Łagodniej krytyki nie da się przedstawić ?

 

Chłopaki, za chęci plusik wielki, Trening, trening i trening. Wtedy może wam coś wyjdzie lepiej :happy:

Edited by Bieniekk
Link to post
Share on other sites

Jestem w totalnym szoku czytając tytuł "pokaz CQB..."Panowie na przyszłość: jeśli czegoś nie potraficie zrobić po prostu tego nie róbcie...Lepiej sobie odpuścić pokaz i nie robić z siebie za przeproszeniem pajaca bo później wszystko idzie w eter.Czego brakuje? Po 1: wyszkoleniaPo 2: sprzętu

 

Ciekawe jak wyglądał Twój pierwszy pokaz?? Ciekawe jak by wyglądał gdybyś nie należał do swojej formacji tylko do zwykłej grupy która istnieje 3 miesiące i nikt tam nie był na żadnych szkoleniach. Pisałem że nikt z nas nie był przeszkolony. Nawet nie wiesz jakie to jest irytujace jak czyta się wypowiedzi użytkowników którzy używają takiego języka i myślą że zjedli wszystkie rozumy, oraz wywyższają się ponad innych. Co do sprzętu nie każdy ma fundusze na kamizleki itp. nie mają sponsoringu i sami muszą sobie na nie zarobić. Jesteśmy uczniami i nie chodzimy do pracy i nie dostajemy pensji.

Nasza grupa NIE jest drużyną która rekonstruuje prawdziwą formację i nie mamy ustalonej zasady jakie ma byś oporządzenie, tylko że mundur ma być wz.93

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Bardzo proszę:

 

1. http://w746.wrzuta.pl/film/2YbVVbThcrr/msw_zps

2. http://w847.wrzuta.pl/film/9I2uwRodFNz/tccc_msw_zps

 

To materiały jedne z wielu.

 

Twoja wypowiedź jest bardzo konkretna i wnosi wieeeele do tematu.... najwyraźniej nie wiesz o czym mówisz bo nie masz o tym zielonego pojęcia.

Popracuj lepiej nad sobą bo jakoś na filmikach waszej grupy widać jedynie dzieciaki biegające po lesie.

 

 

http://asgplock.dbv.pl/viewpage.php?page_id=53

 

Polecam ostatni filmik z listy :hahaha:

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

jakim, uważasz że formacja kupuje sprzęt swoim ludziom, wskaż mi taką to się do niej zapiszę :) .Początki są trudne, ale przemyśl to jeszcze raz, zanim coś napiszesz, pokażesz, albo wrzucisz w sieć. Ludzie tutaj nie mają zrozumienia dla początkujących. Chciałeś oceny i ją dostałeś, posłuchaj teraz rad co z tym dalej zrobić zamiast się sadzić. Po prostu trochę pokory, szkolenia i mnóstwa pracy własnej.

Link to post
Share on other sites
Ciekawe jak wyglądał Twój pierwszy pokaz??

 

Zapewne ciekawy. Trenowaliśmy do niego wystarczająco długo, żeby pokazać coś sensownego.

 

Ciekawe jak by wyglądał gdybyś nie należał do swojej formacji tylko do zwykłej grupy która istnieje 3 miesiące i nikt tam nie był na żadnych szkoleniach.

 

Gdybym coś miała pokazać to bym się do tego przygotowała. O tym mówię, żeby coś pokazać trzeba wiedzieć jak to zrobić a nie wpaść i wypaść...i koniec.

 

Nawet nie wiesz jakie to jest irytujace jak czyta się wypowiedzi użytkowników którzy używają takiego języka

 

Wstawiłeś materiał z pokazu i chciałeś oceny i oto ją dostałeś. W czym widzisz problem?

 

i myślą że zjedli wszystkie rozumy, oraz wywyższają się ponad innych.

 

Nikt się nie wywyższa. To jedynie moja opinia na dany temat.

 

Co do sprzętu nie każdy ma fundusze na kamizleki itp. nie mają sponsoringu i sami muszą sobie na nie zarobić.

 

Myślisz, że ktoś kupił mi sprzęt ? Tak samo musiałam kupić po kolei wszystko i nikt mnie nie pytał czy mam na to czy nie. Rozumiem jednak, że ciężko wam natomiast, żeby coś pokazać trzeba coś mieć.

 

Nasza grupa NIE jest drużyną która rekonstruuje prawdziwą formację

 

MSW również nie jest grupą rekonstrukcyjną. A jeśli chodzi o mundur to temat był już poruszany....

 

Podsumowując:

 

1. Powinniście zacząc od szkoleń i treningów (paluchy na spustach itp :blink: ).

2. Dać sobie spokój z pokazami do czasu ogarniecia tematu.

3. Ustalić sprzęt podstawowy i kierunek grupy.

4. Nie napinać się na osoby krytykujące a czytać i wyciągać wnioski.

 

Pozdro

Edited by AMSTA
Link to post
Share on other sites

Nie chodziło mi o to że formacja kupuje sprzet dla członków. Chodziło mi o to że drużyna dostaje sprzęt od firm np.http://www.miwopraszka.com/. Zgadzam się z krytyką ale nie chodzi tutaj o to żeby się wyzywać od pajaców. Wiem że przed nami dużo pracy i każdy u nas to wie. Wszystko się rozchodzi o sposób krytyki: można napisać że jest źle a nie

Panowie na przyszłość: jeśli czegoś nie potraficie zrobić po prostu tego nie róbcie...

Lepiej sobie odpuścić pokaz i nie robić z siebie za przeproszeniem pajaca bo później wszystko idzie w eter.

bo to świadczy o kulturze autora i mniemaniu o sobie i innych.

Dzieki za opinie jakim.

 

Myślę że jeśli ten temat bedzie trwał tak dalej to nadaje się do zamknięcia.

Edited by jakim
Link to post
Share on other sites
Zgadzam się z krytyką ale nie chodzi tutaj o to żeby się wyzywać od pajaców.

 

Pokaż w ktorym miejscu wyzwałam konkretnie od pajaców ??

 

Napisałam tylko:

 

Lepiej sobie odpuścić pokaz i nie robić z siebie za przeproszeniem pajaca bo później wszystko idzie w eter.

 

To ostrzeżenie dla was a nie wyzywanie.

 

bo to świadczy o kulturze autora i mniemaniu o sobie i innych.

 

a co w tej wypowiedzi jest niekulturalne ??

Link to post
Share on other sites

@AMSTA

 

Czy wiek dla ciebie ma jakiekolwiek znaczenie ? Boisz się oberwać od młodszej osoby? A może boisz się po prostu że młodszy będzie lepszy?. Podniecacie się swoimi pozwoleniami, papierami z monu ? No tak, My mamy przecież w drużynie dzieci, kryjmy się, bo ludzie polują na moment, aby takie osoby wyśmiać, jesteś kobietą, podejrzewam, że okres 18 lat ukończyłaś w miarę nie dawno.. Więc ! Zmieniamy tok myślenia na tego typu: "Jakiś młody smarkacz mi tu podskakuje, poszukam czegoś, z czego będę mogła go wyśmiać! Bo przecież jestem dorosła!"- charakterystyka myślenia właśnie osób które mają siebie za nie wiadomo kogo, twój post z "pajacowaniem" jest bardzo prowokujący, więc nie dziw się że społeczność się rzuca. W niektórych osobach młodych, siedzi coś co ludzie nazywają potencjałem, ile lat miałaś, zaczynając spotykać się w gronie, aby postrzelać sobie kompozytem? No właśnie, więc nie oceniaj ludzi po 3, 4 filmach.

 

Pozdrowienia dla pani dorosłej.

 

 

Swoją drogą:

Fakt faktem, to co pokazane jest na w/w filmiku nie wygląda najlepiej, wrzucanie rzeczy na portal publiczny, wiąże się również z ewentualną krytyką, autor powinien w takim razie przyjmować ową krytykę "na klatę" i z pokorą zgadzać się z popełnionymi błędami, nie dziwie się lecz o przyczepienie się do odpowiedzi AMSTA, jest on prowokujący, a źle odebrany może nawet zdawać wrażenie obraźliwego.

Edited by Bieniekk
Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Ale ja ją popieram. Jestem jednym z tych "mlodszych", niepelnoletnich. Po co się ośmieszać bezmyślną bieganiną, gdzie jest zero taktyki? Bawię się w ersoft już trochę czasu, mam grupę paru osób w której trenujemy porządnie i regularnie od kolo roku, a ciągle nie osiągneliśmy tak zadawalających umiejętności, żeby urządzić pokaz.

Sprzęt jest też ważny, nie mówię tu nawet, o kamizelkach, ale o choćby zawieszeniu, żeby uniknąć tak zabawnego sposobu trzymania repliki. Obszpejona drużyna także się lepiej prezentuje.

Ale przede wszystkim trening, trening i trening. Poproście jakąś doświadczoną grupę, żeby wam pomogla to ogarnąć, jak nie chcece wydwać kasy.

Edited by gecko123
Link to post
Share on other sites
Boisz się oberwać od młodszej osoby?

 

Groźba ? Zastanów się co piszesz...

 

No tak, My mamy przecież w drużynie dzieci, kryjmy się, bo ludzie polują na moment, aby takie osoby wyśmiać

 

nie mówie o wyśmiewaniu...ale jeśli chce się krytyki i się ją otrzymuję to trzeba ją tak czy inaczej zaakceptować...

 

twój post z "pajacowaniem" jest bardzo prowokujący, więc nie dziw się że społeczność się rzuca

 

jakoś nie widzę aby ktoś poza Tobą a kolegą "Jakim" się rzucał..

 

ile lat miałaś, zaczynając spotykać się w gronie, aby postrzelać sobie kompozytem? No właśnie, więc nie oceniaj ludzi po 3, 4 filmach.

 

fajnie, że odpowiedziałeś za mnie :) jasnowidz? :blink:

Poza tym "krzyczałeś" o moje filmiki a sam nie masz nic mądrego do pokazania....

 

Moje wypowiedzi nie są pisane w obraźliwym tonie i proszę tego tak nie odbierać. Wyraziłam swoje zdanie na temat a to chyba nie jest zabronione.

 

Poproście jakąś doświadczoną grupę, żeby wam pomogla to ogarnąć, jak nie chcece wydwać kasy.

 

może zamiast zakładać własną grupę przyłączcie się do istniejącej już i nauczcie się czegoś...

Link to post
Share on other sites

Groźba? chodziło mi o oberwanie z kulki To raz.

Tak ogólnie, zaczęło się od twojego słowa "pajacowania", próbuję tylko stanąć w obronie założyciela tematu, jak już pisałem, faktem jest to, że pokaz nie był najlepszy, ale po co od razu mieszać go z kałem ? Nie mam zamiaru nic pokazywać, bo faktycznie, nie mam filmu, który zareklamował by choćby w 1% moją ekipę. Nikt Ci niczego nie zabrania, ale czasami wstrzemięźliwość od pisania takich słów przydała by się, nie sądzisz ?

 

Koniec OT, jeżeli jeszcze masz zamiar mi Coś dopowiedzieć, zapraszam via PW

Link to post
Share on other sites
Tak ogólnie, zaczęło się od twojego słowa "pajacowania"

 

Więc przeczytaj to kilka razy i spróbuj zinterpretować to jako nie atak... bo tak to odbierasz, a nie o to mi zupełnie chodziło.

 

ale po co od razu mieszać go z kałem ?

 

Ehh... Jeżeli dla Ciebie wyrażanie opinii na dany temat jest mieszaniem z kałem (chciałabym, żebyś pokazał mi gdzie to robię? ) to życzę powodzenia.

 

Nie mam zamiaru nic pokazywać, bo faktycznie, nie mam filmu, który zareklamował by choćby w 1% moją ekipę.

 

Skoro nie masz się czym "zareklamować" to nie pokazujesz tego i tyle tak ? O to chodzi, że panowie nie mieli czego pokazać a jednak wrzucili coś co jak dla mnie jest zwyczajnie nie do przyjęcia i nie da się tego nazwać pokazem przynajmniej nie pokazem CQB...

Link to post
Share on other sites

A ja tak, mieszam z kałem, a co. Jeśli porównujesz swój "pokaz" z filmami Amsty, to mieszam z kałem wszystkie wasze filmowe wygłupy, i tak najlepsze są fikołki tyłem w szpeju, jakieś taktyczne są?? Znieś to jak dorosły i wywal to z YouTube, wywalcie te głupawe filmik ze swojej strony, na jednym chyba biegał 12-stolatek, wasz PR lepiej na tym wyjdzie.

 

To Bieniekk twoja grupa co:

 

http://asgplock.dbv.pl/viewpage.php?page_id=53

 

Do tego dodam, iż wątpię bardzo by Mivo rozdawało swoje produkty ekipom za free, chyba że jakaś nagroda, albo zapłata za reklamę na dużej imprezie. Za to o zniżkę przy zakupie dla całego teamu myślę, że można załatwić.

 

Taka inscenizacja to w ogóle, poza komentarzem. Zdaje się, że obnoszenie się stopniami wojskowymi jest nielegalne.

 

http://www.youtube.com/watch?v=oJRtIT8taa8&list=LLemEFbQM0gVBRnpVy55eFYA&index=1&feature=plpp_video

 

I na tym kończę panowie z wami dyskusję, bo po tym co widzę, nie jesteście partnerami do rozmowy na jakikolwiek temat.

Link to post
Share on other sites

Elefant, że powiem tak:

"Z dupy" wtrącasz się w wymianę zdań między mną a AMSTĄ, sorki, ale widać, że również jesteś z łodzi (jak to dużo można podziałać, jeśli ktoś ma znajomości), więc nie dam się sprowokować na te twoje głupawe pyskówki. Kolego taktyczność ? super, skoro jesteś taki taktyczny, to może taktycznie zamilkniesz i przestaniesz się wtrącać? rozumiesz, tak jest bardziej taktycznie, jeżeli potrzebujesz rysunków, zaraz coś wymyślę i Ci podeślę. Dwa, nic nie porównuje, poprosiłem tylko, żeby pochwaliła się swoimi filmami, bo nie mam czasu na zerkanie w profil, a na pierwszy rzut wydawało mi się że u AMSTA nie jest lepiej jak u założyciela tematu, dopiero jej filmik trochę mnie uświadomił, doszliśmy chyba do porozumienia, ale jak widać, ktoś się obudził i postanowił ynteligentnie dopowiedzieć, filmik czy to wywalę czy nie, to jedynie moja sprawa, mimo, iż nie mam konta na YT.

 

Pozdrawiam kolegę i życzę miłej współpracy :happy:

Link to post
Share on other sites

 

Do tego dodam, iż wątpię bardzo by Mivo rozdawało swoje produkty ekipom za free, chyba że jakaś nagroda, albo zapłata za reklamę na dużej imprezie. Za to o zniżkę przy zakupie dla całego teamu myślę, że można załatwić.

 

Taka inscenizacja to w ogóle, poza komentarzem. Zdaje się, że obnoszenie się stopniami wojskowymi jest nielegalne.

 

http://www.youtube.com/watch?v=oJRtIT8taa8&list=LLemEFbQM0gVBRnpVy55eFYA&index=1&feature=plpp_video

 

I na tym kończę panowie z wami dyskusję, bo po tym co widzę, nie jesteście partnerami do rozmowy na jakikolwiek temat.

A wiec tak:

-firma MIWO MILITARY SPONSORUJE tą grupę najpierw poczytaj a potem napisz coś co wg jest bzdurą a jest napisane czarno na białym

Oporządzenie zabezpiecza sponsor grupy, firma MIWO MILITARY z Praszki.

-Ten drugi filmik to był czysty spontan dostaliśmy prośbę od dyrekcji o przygotowanie czegoś z okazji na rocznicę 2 dni wcześniej więc nie mieliśmy żadnych przygotowań.

 

A co do doświadczonej grupy: Istniej w naszym mieście elitarna grupa SZERSZEŃ jest dosyć znana i organizuje dużo zlotów itp tylko nie wiem czy to jest fajne gdzie średnia grupy jest znacznie wieksza od ciebie np my mamy 17/18 a oni 30/40 to chyba nie ma sensu. Chcieliśmy być niezależni i być alternatywą pomiędzy elitarna grupą, która jest w ASG od 10 lat a wolnymi strzelcami i małymi grupami.

 

P.S. To że ktoś ma x filmików gdzie się wymiata to nie znaczy żeby się wyśmiewać z kogoś kto pierwszy raz coś takiego robi i tymi którzy nie maja coś takiego.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...