Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Lufa precyzyjna MODiFY


Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Niby fajnie , pomysł z dodatkowym uszczelnieniem ma szanse się sprawdzić , tak samo rowki na końcu lufy dzięki którym można będzie ładnie ją wycentrować zakładając jakiś malutki oring.

Założenia dość innowacyjne , zostaje kwestia najważniejsza , czyli precyzja.

Z chęcią dowiem się czegoś więcej.

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Test byłby miarodajny, jak koleś unieruchomiłby replikę i pokazał faktyczny rozrzut bez wpływu jego trzęsących się łapsk, tak to mogę wykazać, że stockowa chińska lufa ma mniejszy rozrzut niż promyk.

 

Patenty wydają się słuszne, chociaż wszystko można zrobić chałupniczo, chętnie zobaczyłbym jak wypada w porównaniu z ustabilizowaną precką z tego przedziału cenowego jak np. Systema i z Prometheusem, aby porównać jej jakość w porównaniu do "ideału".

Edited by mikunda
Link to post
Share on other sites

Aluminiowa lufa nie może być dobra. Więc do promyka to bym nie porównywał. Mając sporo doświadczenia z lufami, myślże że szału nie będzie i raczej będzie to lufa pokroju jbu/MB. Aluminium po prostu się nie nadaje na lufy. Czekam na wrażenia z niecierpliwością.

Link to post
Share on other sites

Ciekawa sprawa z tym alu - ICS w L85 montuje aluminiowe lufy (mam jeszcze ją w domu) i po 2 latach strzelania, 40k kulek wywalonych nie zauważyłem ŻADNEJ różnicy w skupieniu czy zasięgu - jak była bardzo dobra na początku tak została. Strzelana w upale, mrozie itd i ani razu zacięcia nie złapała. Strzelana zawsze na Madbullach 0,3.

Link to post
Share on other sites

Chodzi o strukturę metalu i jej powierzchni ot choćby utlenienie i brak gładkości). Producenci stosują aluminium bo jest tanie i łatwe w obróbce. Jak pewnie zauważyliście te niby precki (madbull, JBU) sa pokrywane teflonem, właśnie po to ażeby uniknąć tej wadliwej struktury powierzchni. Gdyby nie fakt, że aluminium pokrywa się słabo czymkolwiek a PTFE sam w sobie jest słaby do nanoszenia to miałoby to ręce i nogi (np. jak u KM heada) ale już się kiedyś o tym rozpisywałem. Poza tym taką lufę łatwo zgiąć, uszkodzić no i te pracowanie przy temperaturze raczej wpływa na późniejsze odpadanie tego pseudo teflonu z luf, jego pękanie i "tracenie precyzji". Co więcej jako, że warstwa powłoki słabo siedzi na aliminum to ciężko mi wyobrazić sobie ostateczne polerowanie takiej lufy pokrytej, wg. mnie tu oszczędzają (w przeciwieństwie do KMH) i stosują przybliżenie że warstwa powłoki będzie jednakowej grubości i zwyczajnie tego już ie polerują. Pewnie dlatego wszystkie lufy uchodzące za dobre (Guarder, systema itp. i bardzo dobre (KMH, promyk, PDI, edgi) są robione z mosiądzu lub stali.

Link to post
Share on other sites

Wysłali z WGC wiec najwczesniej 2 tygodnie, kupiłem 285mm bo się przekonałem że dłuższej lufy nie trzeba żeby mieć dobrą precyzję, a mobilność o wiele większa. Dałem za nią 130PLN nawet przy tak kosmicznym kursie $ więc nie będę płakał jakby co:) do tego będzie komora KA i GB na M150. Testów celności pewnie nie będzie mi się chciało robić bo zima przyszła:P ale powiem wam na oko czy leci dobrze:) mam lufy promyka, KM'a i systemy więc mniej więcej wiem co to precyzja:)

Link to post
Share on other sites

Nie przesadzaj, mikrometr/mikromierz nie jest nie wiadomo jak drogi. Wynik takiego pomiaru (jeżeli był źle wykonany) byłby nie miarodajny, ale da się to zrobić.

 

Co ty chcesz mierzyć mikrometrem? Bo chyba nie średnicę wewnętrzną lufy...

Jedyne co przychodzi mi do głowy to idealne walce o średnicy zbliżonej np 6,05mm itd i sprawdzasz czy wejdą.

Link to post
Share on other sites

Nie przesadzaj, mikrometr/mikromierz nie jest nie wiadomo jak drogi.

Czy Ty widziałeś na oczy te narzędzie? Ciekawy jestem jak chciałbyś zmierzyć średnicę wewnętrzną, że już nie wspomnę, że pomiaru należy dokonać wgłębi lufy, no chyba, że weźmiemy przybliżenie, potniemy lufę laserem i zmierzymy w kilku miejscach. Tak naprawdę, żeby coś powiedzieć potrzebna jest portalowa współrzędnościowa maszyna pomiarowa lub maszyna optyczna.

 

Obrazowo:

1311634850704.jpg

 

Z tego co wyczytałem na zachodnich forach... szału nie ma.

Link to post
Share on other sites

Nie przesadzajmy ciężko o takie które mają sztycę ponad 300 mm ;-). Dodatkowo będziesz zapisywał i sobie rysował mapę nierówności? ;-)

Tutaj dla przypomnienia o co chodzi, bo dla niektórych lufa precyzyjna to ta co ma mniej niż 6,04 średnicy, a im mniej ma tym bardziej precyzyjna niby jest ;-)

http://www.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fwww.6millimeter.info%2Fjoomla%2Findex.php%3Foption%3Dcom_content%26task%3Dview%26id%3D150%26Itemid%3D42&langpair=de|en&hl=en&ie=UTF8

Link to post
Share on other sites
Co ty chcesz mierzyć mikrometrem? Bo chyba nie średnicę wewnętrzną lufy...
Czy Ty widziałeś na oczy te narzędzie? Ciekawy jestem jak chciałbyś zmierzyć średnicę wewnętrzną' date=' że już nie wspomnę, że pomiaru należy dokonać wgłębi lufy, ...[/quote']

Ależ panowie; istnieje coś takiego jak mikrometr wewnętrzny. Do pomiaru w głębi (ok. 40mm) lufy można użyć macki zegarowej/cyfrowej.

Oczywiście wyniki takich pomiarów punktowych można o kant d... rozbić, co nie znaczy, że się nie da. ;)

Edited by rivc
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...