Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dobrze tłumiący tłumik dla wytłumienia repliki


Recommended Posts

Co do tego "mutusa PRO" ze sprężynami i plastikami w środku to miałem i jest on stosunkowo ciężki. Jak koniecznie musisz kupić tego mutusa to kup w wersji "standard" z zwykłą pianką wygłuszającą w środku. Jeśli nie to polecam dołożyć i kupić lekki tłumik z King Armsa (są na asgshop) lub takie cusio: http://allegro.pl/metalowy-tlumik-dzwieku-special-force-i2839144101.html z tego co mi wiadomo to jest on równie lekki jak tłumiki King Arms'a, a trochę tańszy :icon_wink: . Jest on o wiele lżejszy od tych mutusów.

 

Pozdrawiam :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

No dobra, mam pytanie, bo odpowiedzi znaleźć nie mogę:

Chciałbym dobry, ładnie wykonany tłumik. KA albo TM.

 

OK. Chciałbym dobry i ładny tłumik typu KAC. I teraz tak: KA z tego co widzę w ich ofercie to nie produkuje czegoś takiego. TM produkuje. Super.

 

Ale: Chciałbym dobry, ładnie wykonany tłumik typu KAC z QD. No i....?

 

 

 

P.S. Co z tłumikami G&P?

Link to post
Share on other sites

zmień wytłumienie, ja mam tłumik mutus (ten z plastikowymi krążkami i sprężynami)- które wywaliłem i dałem gąbkę- z kluczy nasadowych - jak się kupi nowy komplet, po otwarciu walizki takowa gąbka tam występuje, do sedna- tłumik ma 200cm , porównywałem i 10cm a 20cm nasadzonego tłumika na lufę nie robi różnicy- taki sam dźwięk jest - czyli te 10cm z moich obserwacji słuchowych wynika że wystarczy...

 

nie mogę edytowac- mam tłumik 20 a nie 200 cm:D

Edited by Pietia888
Link to post
Share on other sites

30x110mm. Maławo acz nie wierzę, że nic nie poprawia :icon_biggrin:. Może... Ty masz preckę w środku? Głupie pytanie ale... masz?

Nie, nie mam, lufa stockowa.

 

Co do tłumików KA, są one wypchane gąbką po brzegi (brak komór). Zrób komory tłumiące (puste przestrzenie między gąbkami), a na pewno da lepsze efekty - u mnie bardzo pomogło :icon_wink:

Są ale tłumią pięknie. To nie palna, tu gąbka spisuje się wyśmienicie. A, może wyciągnij jeden plasterek gąbki coby były luźniej? Ja zawsze z tłumików KA wyciągałem jeden-dwa plasterki, zależnie od rozmiaru tłumika.

Spróbuję, jeśli da efekt, stawiam dobre piwo :icon_exclaim:

Link to post
Share on other sites

Co do tych "komór tłumiących" to nie chodziło mi o takie jak w palnej, tylko właśnie wyjęcie kilku gąbek i zrobienie między nimi wolnej przestrzeni, tak jak to Dex napisał. :icon_wink: Aaa i między te wolne przestrzenie polecam włożyć cieniutki rulonik papieru, coby gąbki luźno w środku nie latały :maniak_OK: - na początku u siebie tak miałem, gąbka obróciła się wzdłóż poziomej osi i zablokowała wylot kulek, a ja się dziwiłem czemu mi kulki krzywo latały :zastanawia: (kulka przestrzeliła gąbkę)

 

P.S Ja ze swojego 110mm King Armsa wyjmowałem 2 gąbki. :-P

Link to post
Share on other sites

Zwiniętym w pierścień paskiem szerokości około 1cm i długości 10-15cm paskiem tektury falistej.

To mnie przekonuje, sam myślałem właśnie o tekturze falistej, bo jej faktura pewnie też dodatkowo wspomoże tłumienie. Dex i Across wielkie dzięki za pomoc, przetestuję ten patent.

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...