Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Projekt rekonstrukcyjny "Desert Storm"


Recommended Posts

Witam, wraz z moją grupą tworzę projekt rekonstrukcyjny związany z operacją Pustynna Burza. Od 2008r zajmowaliśmy się odtwarzaniem USMC w latach 1988-2000, jednak postanowiliśmy zmniejszyć zakres działań tylko do tej operacji. Celem projektu jest zgromadzenie pasjonatów, kolekcjonerów sprzętu, rekonstruktorów USMC i US Army zajmujących się tym zagadnieniem. W chwili obecnej w projekt zaangażowanych jest siedmiu rekonstruktorów USMC z Bielska - Białej (woj. śląskie). Interesujemy się tą tematyką od około 4 lat, czyli praktycznie od początku zabawy z rekonstrukcją, w przypadku większości z nas. Przez ten czas zgromadziliśmy wiedzę, sprzęt i materiały potrzebne do tego aby zajmować się tym okresem działań. Obecnie szukamy nowych chętnych osób lub grup chcących podziałać wspólnie na większą skalę. Przykładamy duży nacisk na posiadanie oryginalnego i kontraktowego wyposażenia oraz odpowiedniego umundurowania zgodnego z okresem Desert Shield/Storm.

 

Nasza współpraca w skrócie wyglądałaby na tej zasadzie:

 

Spotykamy się lub organizujemy konferencje w celu ustalenia działań w najbliższym czasie.

Omawiamy kwestie budowy i zagospodarowania dioram na najbliższych zlotach.

Działamy wspólnie podczas szkoleń, pokazów, zlotów itp.

 

Jak działamy??

 

- Spotkania odbywają się raz na miesiąc lub raz na dwa miesiące w dogodnej dla każdego lokalizacji.

- Regularnie bierzemy udział w widowiskach historycznych, zlotach militarnych itp. na terenie woj. śląskiego i nie tylko (minimum 4 razy na rok).

- W przypadku dołączenia/współpracy, spotkania z członkami z innego regionu odbywałyby się podczas zlotów militarnych.

- Podczas zlotów militarnych tworzymy widowiskowe dioramy aby zobrazować publiczności jak wyglądało życie codziennie żołnierzy.

- Organizujemy szkolenia teoretyczne i praktyczne dla członków grupy w terminach odpowiednich dla każdego z nas.

- Organizujemy wykłady i pokazy dla dzieci i młodzieży w szkołach (mamy na koncie kilka udanych przedsięwzięć tego typu).

- Organizujemy wystawy sprzętu który posiadamy w prywatnych kolekcjach.

 

Myślę, że napisałem już wszystko co ważne. Jeśli znalazł by się ktoś zainteresowany powyższym, zapraszam do rozmowy na PW, z pewnością dojdziemy do porozumienia ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Małe pytanie do autora tematu: pierwszy raz się spotykam z marinsami w woodlandzie, czy to wariacja członków grupy, czy też taki wzór był używany w USMC?

 

Myślę, że skoro to projekt REKONSTRUKCYJNY, to chłopaki wiedzą, co robią. Ty bardziej, że podczas Desert Stormu raczej w 3 colorze czy marpacie biegać nie mogli. :P

 

A co do fotki - fajnie oszpejowani, bez przegięć, jak to teraz modne.

Link to post
Share on other sites

Właśnie dlatego, że reko to się zapytałem :)

 

W ogóle to fail z mojej strony, bo doczytałem, że faktycznie ganiali w woodlandach :bialaflaga: Z tym, że na fotach rzadko się to spotyka ;)

No fail jak z Wawy do NY.

Jak rozumiem foty na których USMC lata w latach 80-tych i 90-tych w BDU Woodland są sukcesywnie wycinane z internetu, książki i artykuły też ocenzurowano.

Film Wzgórze Złamanych serc (bardzo piękny film o milości tak btw ;p) to też nie o marines. ;)

Link to post
Share on other sites

To co mamy na zdj w woodlandzie to kombinezony przeciwchemiczne stosowane w tamtych latach w USMC (nie mieli pustynnego camo) zdarzało sie też, że USMC używali kombinezonów przeciwchemicznych od wojsk brytyjskich. W Jarheadzie też można je spotkać chociaż to średnie źródło wiedzy ale mimo to daje dośc dobrą podstawę wiedzy do naszego okresu reko. Ze szpejem nie jest przesadzone, wszystko noszone w sposób taki jak w latach 1990-91. Co do zwykłych mundurów BDU woodland były one też popularne w zatoce perskiej jednak uzywały je przeważnie jednostki działające "z tyłu" lub np ekipy logistyczne, military police itp. Jeśli chcesz fotki w woodlandach z desert storm to na pw podaj mail a poślę ci coś bo mam tego ponad 1000 :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Nadeszła wiosna, tak więc ruszamy w trasę!

Ludzie zaangażowani w projekt w najbliższym czasie uczestniczyć będą:

Festiwal Nauki na UŚ w Katowicach 12 kwietnia (w planie prezentacje sprzętu oraz rekonstrukcje historyczne z udziałem pojazdów takich jak M35 REO oraz HMMWV)

15 Kwietnia, Cieszyn-Boguszowice(woj. śląskie) - dzień otwarty "przy bunkrze", mały ale ciekawy piknik militarny na którym pokarzemy się prezentując wyposażenie z Desert Storm + niewielkie stanowisko rekonstrukcyjne.

3 Maja, Kęty(woj. małopolskie) - piknik militarny

25-27 Maja, Chrcynno(woj. mazowieckie) - 2 Międzynarodowe Spotkania Oldtimer Militaris na "Panzer Farm" (zaprezentujemy wyposażenie USMC z okresu Desert Storm, dioramę a także będziemy działać przy pojazdach zgodnych z naszym okresem)

1-3 Czerwiec, Bytom(woj. śląskie) - "Śląskie Manewry" (w planach: budowa dioram we współpracy z innymi grupami, wystawa sprzętu z okresu Desert Storm)

 

Na wszystkie te eventy zapraszam!

Może ktoś się wkręci w naszą zajawkę ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Od niedawna można nas też znaleźć na Facebooku ---> http://www.facebook.com/#!/TheJarheadsGRH

Strona dopiero się rozrasta o kolejne zdjęcia i materiały.

Zapraszam do lajkowania i odwiedzania, co jakiś czas będą pojawiały sie nowości!

 

Szukamy tez osób zainteresowanych współpracą (fotograf, kamerzysta, właściciel pojazdu pasującego do naszego okresu, sponsorzy) - w zamian za to oferujemy reklamę na naszym banerze oraz stronie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...