Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 131
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

2011.Gränsen

73556553.jpg

 

Grudzień 1942. Dwóch młodych żołnierzy próbuje przedostać się z Värmland w Szwecji przez norweską granicę, która jest w rękach Niemców. Szwecja stoi w obliczu inwazji i chcą poznać wroga, z którym mają się zmierzyć. Wypad kończy się jednak katastrofą i porucznik Aron Stenström wyrusza na poszukiwanie swojego brata Svena.

 

trailer:

http://www.youtube.com/watch?v=NRf2QpaIwCQ&feature=youtu.be

Link to post
Share on other sites

2010.Storming Juno

affichestormingjuno2010.jpg

 

Witajcie, parę dni temu wpadł mi w łapki naprawdę zajegajny film mimo że nagrany przez Kanadyjczyków :)

czas trwania 90min i nie są to stracone minuty ...

 

Troszkę o Filmie

“Szturmując ‘Juno’”

Tuż po północy 6 czerwca 1944r. 160 000 alianckich żołnierzy przekracza Kanał La Manche, by przeprowadzić największą morską inwazję w historii. Mają nadzieję przełamać przybrzeżną obronę hitlerowskiej „Twierdzy Europy” i umocnić zachodni front.

Jeśli im się uda, Operacja ‘Overlord’ odmieni bieg II Wojny Światowej. Centrum ryzykownej „gry” stanowi 10-ciokilometrowy odcinek francuskiej Plaży o kryptonimie ‘Juno’.

 

“Szturmując ‘Juno’” to film oparty na nadzwyczajnych i zdecydowanych akcjach garstki młodych mężczyzn podczas tego historycznego dnia. Wraz z nadejściem ranka, wbrew oczekiwaniom, część z nich przetrwa, by opowiedzieć ich historie. Pozostali poświęcą swoje życie na piaskach Plaży ‘Juno’. Gdy podniosą się ‘mgły wojny’, nasi żołnierze będą pierwszymi oddziałami aliantów zabezpieczającymi przyczółek desantowy podczas Dnia D.

 

Trailer

http://www.youtube.com/watch?v=kKnONiu19gg&feature=share

 

 

2011.Oba: The Last Samurai

02a8a6824581f5f7e307d72.jpg

 

By nie było że nie :)

Przenosimy się na Pacyfik.....

 

W 1944r. amerykańskie wojska docierają do wybrzeży Saipan. Odmawiając popełnienia seppuku wraz ze swymi przełożonymi lub oddania się do niewoli, kapitan Oba Sakae prowadzi grupkę żołnierzy w góry. Pomimo że dochodzą do niego informacje o poddaniu się japońskiej armii, traktuje je jako propagandę i kontynuuje ataki partyzanckie na Amerykanów, zyskując sobie przydomek “The Fox”

 

Trailer

http://www.youtube.com/watch?v=uGDj1JEZUdc&feature=youtu.be

Link to post
Share on other sites

Chyba ktos zapomnial o naszym "Czasie Honoru".

"Bekarty Wojny"

"Walkiria"

"Szyfry Wojny"

"Ostatni zrzut"

"Kapitan Ameryka"

klasyki:

"Gdzie sie podziala 7 kompania"

"Parszywa dwunastka" i "Parszywa dwunastka 2"

"Zloto dla zuchwalych"

"Guiseppe w Warszawie" - nie jestem w 100% co do poprawnosci imiona

oraz przypomnial mi sie jeden film o Powstaniu Warszawskim, ale nie pamietam tytulu; akcja filmu dzieje sie wiekszosc czasu w tunelach.

Edited by Parnassus
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

J-23

Znowu nadaje

:wink:

 

33488s.jpg

 

Ogólnie jestem bardzo ale to bardzo ciekaw co z tego wyjdzie i mam nadzieję się przekonać już 16.03.2012, poświęcę te parę zeta gdyż w naszym polskim kinie już dawno nie była poruszana tematyka wojenna pomijając "super produkcję " tv Czas Honoru.

Tak więc pożyjemy, zobaczymy

 

Koenigsberg, 1945 rok. Hans Kloss (Tomasz Kot) - agent polskiego wywiadu o kryptonimie J-23 - wpada na trop skarbu zrabowanego przez nazistów. W intrygę zaangażowany jest stary znajomy Klossa - Hermann Brunner (Piotr Adamczyk). Kloss, próbując pokrzyżować plany wroga, stara się ocalić z wojennej pożogi piękną Elzę (Marta Żmuda Trzebiatowska), dla której gotów będzie zaryzykować bezpieczeństwo swojej misji. Twórcy "Klossa" nie ukrywają inspiracji klasyką gatunku - filmami "Tylko dla orłów" i "Komandosi z Navarony". "Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć" to trzymający w napięciu, szpiegowski film wojenny utrzymany w klimacie legendarnego serialu, ale opowiedziany językiem współczesnego kina - ze spektakularnymi efektami specjalnymi i dynamiczną, pełną suspensu akcją. W obsadzie znaleźli się znakomici aktorzy w nowych, zaskakujących wcieleniach, a także niezapomniani serialowi antagoniści Brunner i Kloss - Emil Karewicz oraz Stanisław Mikulski, których spotkanie po latach będzie wstępem do pasjonującej podróży w przeszłość i odkrycia jednej z największych tajemnic III Rzeszy.

 

trailer

http://kino.wrzuta.pl/film/asvDX5VpNRq/hans_kloss_-_stawka_wieksza_niz_smierc_zwiastun

Link to post
Share on other sites

"Stalingrad"

http://www.youtube.com/watch?v=mfb627Jnvrc -

"Das Boot"

http://www.youtube.com/watch?v=E1kYCiKB8t4

"Valkiria" - czyli zamach von Stauffenberg-a

"Bohaterowie Telemarku" - czyli ciężka woda z Norwegii

z innego frontu:

"VI Batalion" - odbicie jeńców amerykańskich z obozu jenieckiego (na faktach)

"Tora, tora, tora" - atak na Pearl Harbor

to tak na szybko :)

Edited by Yarpen
Link to post
Share on other sites

Stalingrad , mimo że jest zacnym filmem, to również nie ustrzegł się od wielu błędów :D. Chociażby w pierwszej scenie ze zbiórką batalionu, statyści mają hełmy z plastiku pozbawione nitów mocujących fasunek, zwykły widz nie zauważy ;) .

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Anzio

Wenecja

Katyń

jak Złoto dla Zuchwałych to i Złoto dla Pazernych

C.K. Dezerterzy - Złoto Dezerterów :D

Komandosi z Nawarony (ktoś pisał o działach, a byli i komandosi :) )

W Księżycową Jasną Noc

Ucieczka na Atenę

VI Batalion

Pearl Harbor

Jeszcze raz Pearl Harbor :D

17 Mgnień Wiosny :D

On jeden i czołgów siedem - stary radziecki film, złota łopata dla tego kto go gdziekolwiek znajdzie :D

z radzieckich to jeszcze Lecą Żurawie

Generał Nil

Krzyż Walecznych

Lista Schindlera

Orzeł

Casablanca :D

Opór

Piekło na Pacyfiku

Imperium Słońca

Ostatni Zrzut

Włoski Front

poniekąd o tematykę WWII zahacza Angielski Pacjent

 

 

I był jeszcze taki, nie pamiętam tytułu. Akcja działa się w Rzymie, alianci powoli się zbliżają. Bohaterem był duchowny z Watykanu, bodajże kardynał, który pomagał uciekać żydom przed Niemcami (Watykan był terytorium neutralnym i niemieccy żołnierze nie mieli prawa przekroczyć jego granicy)

 

Dalej to już przychodzi mi do głowy tylko Indiana Jones i Ostatnia Krucjata :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

"PATTON " ! ;) I " BIG RED ONE " stare filmy Niemcy jeżdżą amerykańskimi czołgami itd ale filmy mają to coś polecam. A ja chętnie obejrzał bym "Most" bardzo stary film o grupce niemieckich żołnierzy broniących mostu ale ciężko go dopaść .

Link to post
Share on other sites

"PATTON " ! ;) I " BIG RED ONE " stare filmy Niemcy jeżdżą amerykańskimi czołgami itd ale filmy mają to coś polecam. A ja chętnie obejrzał bym "Most" bardzo stary film o grupce niemieckich żołnierzy broniących mostu ale ciężko go dopaść .

 

 

potwierdzam słowa Kolegi. :biggrin:

 

A co to filmu "Die Brücke"- most są dwie wersje pojawiły się ostatnio na stacjach benzynowych(bodajże orlen) za ok 15 zł.

Ja tak właśnie upolowałem mój ukochany film Stalingrad.

Jedena jest z lat 50-tych

http://www.filmweb.pl/film/Most-1959-149808

a drugi to coś jakby nagrany od nowa z innymi aktorami w 2008 roku.

 

http://www.filmweb.pl/film/Most-2008-465964

 

Ogólnie jest to film antywojenny ale warty obejrzenia.Idealnie pokazuje złudzenie o zwycięstwie nawet w ostatnich minutach wojny.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

:D witaj stary przyjacielu z okopu ;) dzięki za cynk jadę zaraz szukać go po stacjach i oby mieli wersje ta starszą . A co do filmów mam spora kolekcje i z wojennych brakuje mi tylko " Most " "Most na Renie" i tu aż wstyd pisać ale "Szeregowiec Ryan " nigdzie nie mogę znaleźć tego filmu :( (oryginału ) :) Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...