Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ASG palne


Recommended Posts

Witam wszystkich !!!

Chciałbym przedstawić mój pomysł.

Robię aktualnie karabin snajperski :

-naboje ślepe 6mm

-magazynek 6 strzałów

-kolba stała od m16

-na kulki 6mm

 

Chciałbym się spytać czy ma ktoś pojęcie ile fps może osiągnąć kulka przy nabojach ślepych long??

Dodam jeszcze że moich koledzy z drużyny zgadzają się no to.

Wszystko jest legalnie gdyż nie łamię prawa o broni i amunicji

Link to post
Share on other sites

Przepraszam bardzo!mam prawnika w rodzinie i się o to właśnie pytałem.

Po 2 http://www.bron.pl/shopbron/product/ARTYKULY-OBRONNE/Rewolwery-hukowe-na-kule-gumowe/Rewolwer-hukowy-na-kule-gumowe-ZORAKI-K-10-kal.6mm-short-10mm-czarny-okl.-czarna/35404 np. to

Tylko łamie przepis o strzelanie w ludzi. :)

 

Łamiesz prawo i możesz takim czymś z powodzeniem kogoś zabić....

Bardzo zły pomysł , tak - snajperka ma mieć dużo fps , ale to lekka przesada.

 

to jest odp.

Wiem, dlatego wpierw pytam

Link to post
Share on other sites

To masz kiepskiego prawnika w rodzinie. Albo nie chciał Ci robić przykrości. Albo się pomylił i nie zwizualizował sobie twojego projektu. Choćby to, że zmieniasz przeznaczenie pocisku z hukowego na "raniący" jest nielegalne. Wytwarzanie i modyfikowanie amunicji. Polecam ustawę o ... zdziwię Cie, broni i amunicji. Broń na kule gumowe to broń do samoobrony więc użycie jej do czegokolwiek poza samoobroną będzie Cie kosztowało jakieś 2zł na pocisk i 500zł/więzienie dla Twoich rodziców.

Link to post
Share on other sites

Dobra dobra już rozumiem że nie.czyli już zakończyłem budowę :(

Ps.Mój prawnik ma o wiele wiele większe pojęcie od cb.ale to tak na marginesie

 

Bym zapomniał!

Proszę o usunięcie tematu

 

 

Przekomarzanie się czyj prawnik ma większe pojęcie i kto jest mądrzejszy jest jakimś totalnym idiotyzmem .

Skoro rodzinny "prawnik" powiedział ci że nie złamiesz przepisów z Ustawy o Broni i Amunicji to może nie pamięta co w się w tej ustawie znajduje?

 

Zanim wpadniesz na kolejny pomysł robienia "UBER" snajperki przeczytaj sobie TO

Link to post
Share on other sites
W rozumieniu ustawy bronią palną alarmową jest urządzenie wielokrotnego użycia, które w wyniku działania sprężonych gazów, powstających na skutek spalania materiału miotającego, wywołuje efekt akustyczny, a wystrzelona z lufy lub elementu ją zastępującego substancja razi cel na odległość nie większą niż 1 metr.

 

No to powodzenia ze snajperką strzelającą na metr :)

Link to post
Share on other sites

Bym zapomniał!

Proszę o usunięcie tematu

 

Ja na miejscu modów nie usuwałbym tego tematu... To może być ważny dowód w przyszłej sprawie... :wink:

 

Dodam jeszcze że moich koledzy z drużyny zgadzają się no to.

 

A kolegów z teamu, którzy zgadzają się na taką konstrukcję, myślę, że nagroda nie minie... Nagroda Darwina. :icon_biggrin:

Edited by PitBear
Link to post
Share on other sites

A tak z ciekawości na jakiej zasadzie działają rewolwery KESERU które równierz są bez zezwoleń - nie wiem czy ślepaki są LONG czy SHORT ale tak czy siak za pomocą tych ślepaków miotają gumowe kule - są przeznaczone do strzelania tarczowego ale był wypadek u mnie w mieście gdzie kobieta użyła tego do samoobrony - postrzał w udo - czy to nie działało by na takiej samej zasadzie? Nie mówie tutaj o energi samego pocisku i skutkach trafienia taka kulką ale o zasadzie działania która byłs by identyczna. To znaczy, że KESERU równierz są nielegalne?

Link to post
Share on other sites

Było w innym temacie - dystrybutor Keseru jest byłym milicjantem i załatwił sobie pokrętne tłumaczenie, że materiał inicjujący (spłonka z naboi short) to nie to samo co materiał miotający i że nie jest to spalanie gazów (choć jest), tylko "fala akustyczna". Czyli tradycyjne polskie gadanie o "pomroczności jasnej" jeśli ktoś jeszcze to pamięta. Cóż, prawo prawem, ale za flaszkę po znajomości wszystko da się w tym kraju załatwić.

 

Zgodnie z literą ustawy Keseru jest bronią palną, ale nawet zakładając, że jest legalne (powiedzmy, że papuga naszego kolegi ma podobne znajomości przy flaszce co dystrybutor), to i tak do wytwarzania potrzebna jest koncesja. Ludzie zapominają, że broń bez pozwolenia dalej jest bronią, a broń w Polsce produkować może tylko podmiot koncesjonowany. Za dzierganie w piwnicy samopału na kapiszony grozi dokładnie to samo co za robienie kałachów (chyba, że okoliczności łagodzące mówią co innego), czyli do 10 lat.

Link to post
Share on other sites

Ja się tylko zastanawiam co następne. Wszystko zawsze się zaczyna od tego:

Replika za 500zł okazuje się nie być snajperką.

Kompleks małego.... zasięgu.

A kończy się na wiatrówkach, kuszach a teraz nawet na rewolwerach, co następne? Pistolety na race?

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites

Przepraszam najmocniej wszystkich użytkowników!

Ale to pisał mój młodszy kuzyn któremu użyczyłem konta (pod pretekstem za pytanie się o ghillie)

Obiecuje że to się więcej nie powtórzy. I proszę o zamknięcie tematu.

 

Ps. proszę nie brać na poważnie jego wypowiedzi

Edited by Wyso
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...