Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

u nas może być problem z zebraniem ludzi, niestety jesteśmy z dwóch różnych powiatów i do tego studia (każdy poza miejscem zamieszkania), nie przewidziane sytuacje itd

 

no i jeśli ktoś jest z góry nastawiony tylko na siepę, a treningi dla niego, to męczarnia, to nie ma się co dziwić, żę takie coś u nas jest, niestety prawie połowa ludzi jest nastawiona tylko na siepy

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Filmik jako reklamówka formacji byłby fajny ale:

- w 1:01 podwinięte rękawy w mundurze w taktyce zielonej są fajne na amerykańskich filmach,

- w 1:25 dotykanie czegokolwiek w potencjalnie niebezpiecznym i niesprawdzonym samochodzie może być hmmm wielce "rozrywkowe",

- 1:37 beztroskie trzymanie paluszka na spuście,

- 2:08 po co wybijać dziurę w luksferach skoro a) i tak się nie przejdzie przez tą dziurę, b) hałasu jest tyle że wszyscy wokół wiedzą że ktoś się dobija do ich drzwi?

- 2:15 pierwszy wchodzący nawet nie sprawdził tego co jest ponad nim na ścianach

- 2:18 grupa szturmowa stoi w świetle okien budynku który będą szturmowali

- 2:22 operatorzy nagminnie "jeżdżą" lufami po plecach poprzedników,

- 2:26 wejście operatora z tarczą balistyczna w głąb pomieszczenia niesprawdzonego - odważny krok ;)

- 2:36 zupełnie bez sensu wykorzystany karabol z rolką - jeśli miał być to szybki zjazd to niepotrzebnie było linę przeplatać przez karabol, jeśli chodziło o zablokowanie rolki to równie dobrze można to zrobić bez karabola.

- 2:44 pokazanie się całej sylwetki operatora w świetle okna a dopiero potem otworzenie ognia do terro - pierwszy krok do samobójstwa operatora,

- 2:45 nie widać na filmie jak jest zablokowana lina - w każdym razie nie jest zablokowana na rolce więc wnioskuję że to jakiś patent z trzymaniem wolnego końca liny miedzy kolanami albo jakiś inny pachnący śmiercią sposób

- od 3:11 (zatrzymanie białego samochodu) nikt nie raczył sprawdzić bagażnika

- ostatnie zatrzymanie samochodu, również nikt nie przeszukał w nim bagażnika

 

To takie na szybko wyłapane błędy - jeśli ma to być film promocyjny to nie powinno ich być.

Link to post
Share on other sites

Wally, dzięki za błędy : )

 

W każdym razie to troszkę stary film, i ten nowy ma mniej więcej tak wyglądać (chodzi o formę)...

 

Błędów może będzie mniej. Ale muszę Ci powiedzieć, że przekonałem się dziś, że mój 7 osobowy oddział, był o wiele bardziej wartościowy, niż stado żołnierzy (co najmniej w sile plutonu) biorących udział w prestiżowym kursie na podoficerów "LIDER"... Robiliśmy ich w ch*ja na pełnej linii. Jeszcze śmierdzę potem i prochem :D

 

Jak wstawimy nowy filmik, również liczę na krytykę, każda konstruktywna się przyda :) Ale patrz na to też pod tym kątem, że nie jesteśmy komandosami, tylko grupą hobbystów.

 

Wstawię fotki i filmy niedługo (z dziś) :D

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites

Oni to robią z musu a Wy to robicie dla zabawy. Pewnie w grę weszła jeszcze ambicja żeby wojskowym dokopać :) Historia pokazuje, że osoby robiące coś z własnego przekonania sa bardziej wartościowe niż te, robiące coś z przymusu.

Wracając do filmu - na bieżąco (w kamerze można zobaczyć efekty działań) więc i powtórzyć złe ujęcia można prawie natychmiast. A tak podstawowe błędy jak palec na spuście czy lufa w plecach poprzednika nie powinny się zdarzyć bo już wielokrotnie i tu na w wielu miejscach w sieci zostały "wypunktowane" :)

Link to post
Share on other sites

No, zazwyczaj Ci co najwięcej tutaj "punktują", to są że tak to nazwę "trudno dostępni" na takich filmach...

Ja też widzę wiele błędów gdy patrzę na to z monitora. Ale nie jestem w stanie non stop ogarniać 21 osób + ja, w taki sposób, żeby im stać nad głową i mówić co robią źle...

Link to post
Share on other sites
to nie chodzi o to żebyś Ty ludziom mówił co robią źle, chodzi o to żeby oni sami wiedzieli że to co robią jest niewłaściwe.

 

Jak im nie powiem, albo ktoś kto się na tym zna, to raczej samym będzie im ciężko. Mi mama pomagała gdy uczyłem się chodzić, a tata trzymał kijek za rowerkiem, gdy zdjął boczne kółka...

 

Ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć

 

Ale nie zapominasz że wielu z Nas ma rodziny, pracę, studiuje... Jeden dzień w tygodniu, w dodatku parę godzin to trochę mało. Nie każdy poświęca się aż tak bardzo, muszę brać predyspozycje wszystkich osób indywidualnie. Każdy ma nieco inne potrzeby i oczekiwania względem grupy. Dlatego jak piszę, nie uważamy się za mega super ludzi z jednostek specjalnych. Na te możliwości jakie mieliśmy i tak nie jest źle. Teraz furtka dopiero się otwiera. Nawiązujemy współpracę z 17 WBZ, mamy podpisane ciekawe porozumienie z ZŻWP, być może zechce Nas wspomóc bumar- wszystko dzięki znajomością poszczególnych członków grupy. Prócz takich słów krytyki jak Twoje (które oczywiście z pokorą trzeba przyjąć) spotykamy się z masą pozytywów- działalnością charytatywną, informacyjną, integracyjną etc. Mój kajet na sezon wiosenno- letni już powoli zapełnił się terminami na różne ciekawe imprezy, niekoniecznie związane ze szkoleniem. Propaganda propagandą, ale "jadąc" po Nas, weź to wszystko pod uwagę : )

 

Pzdr

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem bardzo cenne słowa krytyki, jednak również Jacek ma rację co do poszczególnych członków naszej ekipy ... praca, studia, rodzina, szkoła - same na siebie czasu nie znajdą.

 

Uważam, ze słowa Wally'ego powinniśmy wziąć pod uwagę, robiąc kolejne filmiki czy też fotki :)

 

Pozdro :)

Link to post
Share on other sites

Ja nie miałem zamiaru po was jechać - w końcu jesteśmy po jednej stronie mocy (kamuflażu) :)

Chodzi mi tylko i wyłącznie o wyeliminowanie z filmiku promocyjnego podstawowych błędów, które rażą właśnie przez swoją oczywistość.

Ja też jestem w grupie, która spotyka się może 2 razy w miesiącu, i też nie jest łatwo nam pogodzić życia rodzinnego, pracy i hobby.

Ale istnieje coś takiego jak "nauka własna", w necie są dosłownie gigabajty informacji o szykach w taktyce zielonej, o pracy z bronią w taktyce czarnej i o podstawach działań linowych.

Wystarczy zasiąść na chwilkę do kompa i zamiast pół godziny na fejsbuku posiedzieć pół godziny na goglach i poszukać informacji. A potem powtarzać je w wolnych chwilach w domu aby na treningach już sobie tylko przypominać pamięć mięśniową. :)

A "czepiam" się tego filmiku ponieważ zależy mi na jak najlepszym promowaniu WP w środowisku ASG, w końcu PJS zajmuje się tym samym co Wy.

A już filmik promocyjny z naprawdę podstawowymi błędami nie będzie różnił się niczym od filmików z "taktyką" w wykonaniu żołnierzy naszej pięknej armii ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

w GGRS gotowość jest ciągła, bynajmniej hasło pada termin ustala się i kręcimy, bynajmniej od dłuższego czasu chodzi mi kontunuacja serii GGRS "Film" czyli ciąg dalszy dwóch filmów ze scenario, ale to za jakiś czas myślę że jak kupię kamerę porządną.

Link to post
Share on other sites

Nie, tym razem będzie to grupa GROT z Sulechowa, na której opiera się Sulechowski strzelec. GROT jest bez wątpienia jedną z grup reko stojących na najwyższym poziomie w kraju, zarówno technicznym jak i wyszkolenia. Podobnie jak GGRS, GROT współpracuje z 17 WBZ.

 

P.S. Nie sugerujcie się moim nickiem, nie mam nic wspólnego z GROT-em xD

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites

Z tego co zobaczyłem i wyczytałem na stronie 17-stki o GROT, to oni są bardziej grupą paramilitarną nastawioną na szkolenia i działanie. Patrząc po fotkach widać że pod względem wyszkolenia faktycznie trzymają wysoki poziom, ale jeśli chodzi o reko to moim zdaniem tak se. Nie żebym hejtował czy coś :icon_razz2: Ale widać, że ten sprzęt jest bardziej zestrojony na wygodę działania i skuteczność, niż na odwzorowanie jakiejś konkretnej jednostki. Wiadomo że mają inne priorytety i inne nastawienie, ale (przynajmniej na fotkach) na grupę reko o wysokim poziomie odwzorowania to mi nie wygląda. :icon_razz2:

 

 

Ps. Jacek, nie tłumacz się. Pewnie chciałeś do nich dołączyć, zrobiłeś sobie nawet konto na wmasg z nickiem ekipy, a tu zonk. Okazało się że za cienki jesteś :hahaha: xDDDD

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 11 months later...

Odświeżam temat. Ekip trochę się nazbierało, mamy tez kilku niezrzeszonych członków. Myślę że pora jakoś się zareklamować i wypromować jako formacja. Ustalmy może termin do którego każda z ekip i osób wchodzących do formacji wykona i prześle jakieś ładniejsze fotki (zarówno ze szkoleń/treningów, strzelanek jak i akcji reko i charytatywnych, czy tez innych ciekawych aktywności). Będę miał teraz trochę wolnego to mogę się zająć ostateczną selekcją fotek i skleceniem krótkiego tekstu dotyczącego F.R.W.P. Ogólnie myślę ze to co podałem w zeszłym roku najlepiej by nas zaprezentowało:

 

Ja to widzę tak:

 

1. Informacje o formacji.

- Kim jesteśmy

- Geneza formacji

- Jakie sobie postawiliśmy zadania i cele (nadmienić że oprócz całych ekip' date=' zrzeszamy również wolnych strzelców)

 

W tekst wpleciemy kilka fajniejszych fotek z naszych akcji.

 

2. Ekipy wchodzące w skład formacji

 

- Nazwa ekipy, miasto, logo, ilość członków, data powstania, jednostki na których się wzoruje i krótki opis. (Myślę że jakieś 3-4 zdania maks.) Ewentualnie jeszcze adres stronki www, danej ekipy [img']http://forum.wmasg.pl/public/style_emoticons/WMasgEMOT/wink.gif[/img]

Do tego po 5 wybranych fotek danej ekipy.

 

3. Rekrutacja

- Krótkie info że formacja jest otwarta na nowe osoby. Szczegółowe informacje dostępne na naszym forum.

 

4. Dane kontaktowe - odnośnik do tego forum i/lub profilu na WMASG.

 

 

Fajnym pomysłem jest też dodanie jakiegoś niezbyt długiego filmiku promującego. Nonejm w zeszłym roku proponował że się tym zajmie. Znalazł byś czas również teraz aby coś zmontować? Każda ekipa która jest w stanie dostarczyła by Ci jakieś materiały video. Ja bym to widział tak aby z wszystkiego co będzie dostępne wykorzystać tylko kawałki, dużo cięć, szybko zmieniające się ujęcia. Podłożyć do tego jakąś dynamiczną muzykę i zrobić jakieś ładne intro i outro (zawierające loga wszystkich ekip wchodzących do formacji). Oczywiście określiło by się też jakiś termin do którego dostarczyli by Ci wszyscy filmiki.

 

 

Trzeba spiąć poślady i coś zrobić, bo ostatnio trochę nasza formacja umarła. :icon_razz:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...